Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic Lumix DMC-SZ7

S-alamandr (3)|19.2.2013 10:41
Dobrý den,
naskytla se mi možnost koupit Panasonic Lumix DMC-SZ7 za 3500 Kč. V ceně je i 4GB karta.. Jaký máte názor na takovou nabídku? Jsem víceméně amatér, fotoaparát potřebuji skladný, s opt. zoomem mezi 10x a 15x, pro obvyklé focení (interiér, exteriér, sem tam fotka za tmy).. Doporučili byste mi tento fotoaparát, nebo byste volili jiný? Děkuji za každý rozumný příspěvek.
rousini (738)|19.2.2013 19:30
4GB karta v ceně je cingrlátko pro černochy...
Aparát dovedu posoudit jen podle papírových údajů a nevypadá nijak extra. Myslím si, že takový zoom vůbec nepotřebuješ, resp. v této cenové relaci nejde dohromady zoom a interiér/šero. Cena je minimálně o litr přestřelená. Já bych to nechtěl.
Napiš jakou požaduješ kvalitu výstupu a manuální nastavení, třeba ostatní poradí.
S-alamandr (3)|19.2.2013 21:21
Dík za reakci.. Jsem spíše amatér, takže z manuálního nastavení moc nevyužiju. Do teď jsem používal Olympus SP-510 a docela jsem si na ten jeho zoom zvyknul, proto ta volba zoomu.. Bohužel trávím docela dost času šmajdáním v náročným terénu a tak je pro mě ten Olympus moc neskladnej.. Pár fotek člověk udělá v hospodě při nějaký akci, takže proto ten interiér.. Chápu že za tyhle peníze nepořídím žádnej super stroj, ale kupovat dražší kousek a pak ho někde pustit ze skály by mi bylo líto ;)
rousini (738)|20.2.2013 12:21
Já už bych nic bez manuálního nastavení nechtěl, protože mi to přijde jako nebýt svéprávný... Proto se o oblast kompaktů, které mají z principu málý čip doplněný mizernou světelností nezajímám. Výsledek je daný předem.
Pročti tady diskuze, opakují se nějaké Canony s 12 (14)Mpx. Bazarový Nikon P300 by taky nebyla špatná volba. Než zjistit, že jsem koupil střep, tak rovnou doplatím profikompakt. Ve finále to vyjde levněji...
S-alamandr (3)|20.2.2013 12:44
Věnuješ se tomu, tak nechceš automat..Já ne, proto volím automat.. Já mimo jiné přestavuju barák, a když vidím jak některý firmy dokážou provést práci, nechtěl bych to, a přijde mi, že kdybych si to nechal dělat firmou, nebyl bych svéprávný (já vím, blbý přirovnání, ale lepší mě nenapadlo.. to jen abych vysvětlil proč automat).. Do diskuzí znovu kouknu.. A proč nebudu kupovat profi kompakt jsem vysvětlil o příspěvek výše.. Ale děkuji za názor ;)
rousini (738)|20.2.2013 13:00
Manuál má taky automatický režim... a když se dostaneš do horších podmínek, tak mu dokážeš pomoct. Víš, že objektiv na plnou díru nekreslí ostře, tak ho manuálně o chlup přicloníš, víš že se to rychle hejbá, tak mu manuálně zkrátíš čas. Tohle ten strejda uvnitř neví...
U těch levných foťáků je hlavní trend nabídnout cokoliv, co nic nestojí a co se bude černochům líbit. Naproti tomu obrazová kvalita je převážně o optice a to není zadarmo. Mrkni ještě na seriál Doporučené aparáty, co tady v magazínu vychází každý měsíc nebo na fóru digiareny.cz je podobných dotazů taky dost.:thumb