Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: Nelze formátovat kartu

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    1

Mě stála 500, ale to je vedlejší. Je nová a v záruce, takže proč vyhodit peníze oknem? Ale samozřejmě pokud se mě ji nepodaří vymazat, tak ji nikam posílat nebudu, protože nemám tucha kam všude může taková karta pak cestovat. Snad zítra dorazí ty dvě objednaný:-))
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Citace Původně odesláno od Rellik Zobrazit příspěvek
    Nefunkčnost karet se myslím u současných cen, kdy stojí karta 16Gb/class10 kolem 300,- , nevyplatí ani řešit...
    Nejde o prachy, pro mě jsou tyhle situace výzva, jestli si dovedu poradit. Samozřejmě výsledek není jistý, ale nezkusit není můj styl...

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Pokud tam máš nějaké snímky, které by jsi chtěl zachránit, můžeš vyzkoušet tento postup: http://dv-foto.cz/page/?wiew=7
    Pokud se chceš snažit opravit aby fungovala, můžeš vyzkoušet návod podle tohoto videa

Niacméně i po opravě karty bych se už moc na ni nespoléhal a nechával ji jako záložnou pro případ nouze a nebo ji vyřadil z provozu úplně...

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    1

Snímky jsou v pohodě, ty jsem stáhnul. Ale teď nejde smazat abych ji vůbec mohl reklamovat. Nechci poslat do světa svoje fotky. Dnes jsem dal kartu firemnímu IT a on se ji pokusí smazat. Vysvětloval mě jak, ale já tomu nerozumím. Až bude prázdná, tak pofičí na reklamaci. Zde doporučený postupy se moc neosvědčily. Ale i tak díky za rady a za snahu. (na to video už nedošlo. Uvidím, s jakou mě ji zítra IT vrátí. Naštestí už mám doma dvě náhrady:-))

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od kasssy Zobrazit příspěvek
    Vysvětloval mě jak, ale já tomu nerozumím.
    Aby byla karta bezpečně nečitelná, je na ni potřeba několikrát nahrát nějaké nepodstatné soubory, tak aby vždy zaplnily celé místo na kartě. Pokud to smázne jen tak jak se podaří, tak vždy jdou snímky nebo jakékoliv data celkem jednoduše vytáhnout - viz můj návod na stránkách. Existují na to spešl programy, které naplní záznamové médium nějakými náhodně generovanými nesmysly, přičemž se to děje několikrát po sobě (po každém zápisu přijde na formátování), pak teprv z karty nikdo nic nedostane. POkud to bude dělat tímto způsobem, je i možné, že se karta napraví a bude použitelná třeba místo flešky na přenášení různých věcí, které pak nejsou nijak důležité, kdyby karta opět přestala spolupracovat...

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Taky mám jednu příhodu s SD kartou a zámkem LOCK. Jednou během focení nešlo na kartu zapisovat a foťák hlásil chybu zápisu. Zkouším fotit a nic. Tak se dívám do foťáku, co se děje. A přepínač LOCK na SD kartě (A-Data) se jen trošku sám od sebe posunul. Na té kartě šel dost lehce. Stačilo jen pak znova vysunout a zasunout přepínač. Pak už fungoval normálně. Teď už by mě to nepřekvapilo.

Nováček
    Registrace
    Sep 2014

jo přesně tohle se mi také přihodilo....už jsem si myslela že se i foťák dokazil.... ale nakonec vše ok.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Obal na SD kartu
    Od jery01 v sekci Paměťové karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 13-04-2012, 13:57
  2. Používáte bezdrátovou paměťovou kartu Eye-Fi?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-05-2011, 15:50
  3. Aku pamatovu kartu do Sony HX5
    Od Pakovia v sekci Paměťové karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 14-07-2010, 12:32