Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasomic Lumix - který?

K-I-K-I (5)|5.3.2013 21:07
Zdravím,
chtěla bych si pořídit novy foťáček. Vzhledem k tomu, že se ve foťácích nevyznám, prosím o radu. Bohužel jsem cenově omezená, takže jsem ochotna do něho vrazit max 3200. Celkem slučné recenze jsem objevila u PL a to hlavně u DMC-SZ1 (ten je u mě zatím na prvním místě). Dále jsem se dívala na FS22, FS40, FS28. Jaký byste mi doporučili? Třeba i jinou značku. Video mě celkem nezajímá, chci jen hezké fotky s "živými barvami" :)
Sakini (1174)|7.3.2013 08:30
Hezké fotky s živými barvami u Panasonicu? Tak možná rozmazaný pohled přes pivní flašku (informovaní vědí), bohužel zrovna tyhle kompakty nedávají moc dobré výsledky. Když už to musí být za tak málo peněz (a situace mezi levnými kompakty je celkově tristní), tak snad třeba něco od Canonu, viz https://www.digimanie.cz/forum/showthread.php/2679-Velmi-lacny-kompakt?p=25880#post25880 podívej se na ukázkové fotky na internetu, není to nejhorší.
K-I-K-I (5)|7.3.2013 12:02
Kamarádka má starý PL (myslím, že dmc-fs3) a má z toho super fotky a v recenzích na heurece jsem četla pozitivní ohlasy. Říkám, že se ve foťácích nevyznám, takže proto se tu obracím na někoho, kdo se vyzná :) kouknu na ten Canon, díky :)
Sakini (1174)|7.3.2013 12:11
Co bývalo dřív, dnes už není ;-) Panasonicy byly dřív jedny z nejlepších, řada TZ předběhla dobu a do TZ10 to byly geniální kompakty. Dneska TZ30 a spol. patří k tomu nejhoršímu, neschopné vykreslit detaily a barvy táhnoucí do hnědozelené. Právě na Panasonicu je ten úpadek dobře vidět, protože dřív patříval k těm lepším. A na ohlasy na netu bych se úplně nespoléhal, v poslední době vidím pozitivní ohlasy i na vyloženě špatné věci - jsme holt taky jen lidi, a každý se může seknout.
K-I-K-I (5)|10.3.2013 17:29
Moc díky za rady :) Dívala jsem se na Canon PowerShot A4000 a A3200. Který?
Sakini (1174)|10.3.2013 22:47
A4000 je novější a o něco univerzálnější co se týče rozsahu objektivu - ty rozdíly vůči A3200 nejsou zásadní, bude ti za ty peníze stačit.
K-I-K-I (5)|11.3.2013 12:31
Dobře, díky.
streethawk (6)|11.3.2013 13:32
Neviem, ale hádzať všetky "Lumix-y" do jedného vreca mi príde tak trochu prehnané...
Áno, rada TZ sa trochu pokazila a utrpela hlavne kresba a farebné podanie, je to zvláštne, pretože práve LEICA objektívy bývali tie najlepšie, možno sa niekde ušetrilo kde sa nemalo, ktovie... :notsure
Ja mám teraz asi 2 roky doma jednoduchý kompakt pre manželku Panasonic Lumix LS80 a fotí vzhľadom na jeho cenu/kategóriu výborne, mám i nový ultrazoom Lumix FZ200 a nemám mu čo vytknúť (objektív je jednoducho perfektný), takže neviem prečo hovoríte o nekvalite aparátov Lumix všeobecne... ;)
K-I-K-I (5)|13.3.2013 18:05
Já nemluvím o nekvalitě Lumixů, já jen prosím o rady. Takže jsem ráda za všechny zkušenosti :-)
Sakini (1174)|14.3.2013 06:25
A mluvíme o Lumixech do tří tisíc - FZ200 je jiná třída ;-)