Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kvalitní kompakt na zachycení tři neposedných dětí

balanci (4)|7.3.2013 13:17
Budu ráda za každou pomoc s výběrem slušného kompaktu. Vím, že se zrcadlovkou by to byla hračka, zachytit ty naše tři malé neposedy společně, tak aby nebyl žádný z nich mázlý.
Ale čas na manuální nastavení je proti nám, jsem ráda když vytáhnu kompakt a bliknu. Ještě by se mi hodilo udělat více snímků v co nejkratším čase. Fotím venku i uvnitř a z 95% děti v pohybu.
Nepotřebuji kompakt na natáčení videí, jen na focení. Cenově by se mi líbil tak do 5500,-, ale pokud by byl některý kompakt opravdu výrazně lepší, tak ráda připlatím.
Rozhodovala jsem se mezi:
1. canon IXUS 230HS
2. nikon Coolpix P310
3. sony Cyber-shot WX100
a teď jsem narazila i na Olympus XZ-1, ale nevím jestli ta cena je úměrná i kvalitě?

Předem děkuji za každou radu. E.B
Milan Šurkala (3381)|7.3.2013 15:00
Pokud jde o Olympus XZ-1, tak ta cena je více než úměrná kvalitě. V podstatě jde o nejlevnější kompakt, o kterém se dá v dnešní době říci, že docela hezky fotí.
kasssy (63)|7.3.2013 21:07
Zrcadlovka je cenove mimo, ale presne kvuli foceni potomka(ku) jsem si ji poridil. Pokud v tu chvili clovek nepotrebuje "umeni" tak zrcadlovka ma taky AUTO rezim se kterym se foti stejne snadno jako s kompaktem navic nekolikanasobne rychleji ostri a i sekvence je rychlejsi. Nez sjede dite kratkou skluzavku tak se stihne tak 5 fotek. Manualne se nastavuje pouze Zoom coz je v tu chvili vyhoda.A o nabijeni blesku nemluve. Starsi kompakt Lumix DMC Lz8 nabiji blesk 4 vteriny! Zrcadlovka to stiha i vickrat za vterinu.Proti hovori velikost a hmotnost.. Ale i manzelka se po14 dnech co mame zrcadlovku doma smeje kdyz vezme do ruky kompakt a ceka... A ceka... A pak tmavy rozmudlany nic:-) To je jen takovej muj postreh po par dnech pouzivani zrcadlovky. Zadna odborna rada... To si dovolit nemuzu.
balanci (4)|7.3.2013 22:05
Děkuji za reakci. Znaméná to, že je tedy lepší volit mezi profi kompakty? Olympus XZ-1 by byl tedy dobrá volba? Ještě se chci zeptat, jelikož jsem nikdy zrcadlovku nevlastnila, dá se pořídit nějaká, která by byla pro můj účel lepší než profi kompakt za rozumnou cenu.
Ale s tím, že bych zatím využívala jen AUTO režim a časem se naučila s ní více experimentovat.
Kasssy a můžu se zeptat jakou zrcadlovkou fotíš? Opravdu už mě ty hory nepovedených fotek štvou a pak mezi nima vybírat tu "nejmíň nehezkou". Předem moc děkuji E.B
Milan Šurkala (3381)|7.3.2013 23:54
No, je pravda, že na děti je téměř jakýkoli kompakt pomalý (a to i XZ-1), všeobecnou spásu v zrcadlovkách bych ale nehledal. Třeba fotit děti s Nikonem 18-55mm si nějak neumím představit, s Canonem naopak jo. Zkuste se podívat např. také na Olympus PEN E-PL3, ten ostří dost rychle.
kasssy (63)|8.3.2013 05:11
Poridil jsem si Pentax K-30 v setu se dvema objektivy. Musim ale priznat,ze pokud by nesla motorka z domu,tak bych si ji asi dovolit nemohl. Takhle to byla obhajitelna investice.:-) Proto taky chapu,ze normalni rodina s vice detma pokukuje spis po kompaktu. Ano zrcadlovka neni spasna ani s ni se vsechny fotky nepovedou, nicmene pohledem cloveka ktery presel od kompaktu k zrcadlu je to Mercedes misto Felicie. Doma fotim s objektivem 18-55 a v poho. Ale taky je to tim,ze jsem lepsi nezkusil. I vestaveny blesk funguje mnohem lip,nez u kompaktu pokud jde o osvetleni,nejen o rychlost..
kasssy (63)|8.3.2013 05:41
Pokud jde o rychlost ostreni,tak je u zrcadlovky potreba fotit pres hledacek. Pokud se foti pres zivy nahled jako u kompaktu, tak je to taky dost pomaly.
rousini (738)|8.3.2013 09:05
S tímto rozpočtem bych vzal XZ-1. Samozřejmě nezvládá ostřit neposedné děti, ale:
a) je to digitál, takže se dá cvakat mraky fotek a vybírat ty ostré
b) má manuální ostření => zaostřím si vzdálenost a počkám, až mi do ní dítě vběhne
c) nemá až takovou hloubku ostrosti, že by se projevilo zaostření na oko vs. ucho...
balanci (4)|8.3.2013 22:42
Dívala jsem se na video o Olympusu PEN E-PL3, který se mi dost líbil a chtěla jsem se ještě zeptat co říkáte na Olympus E-PM1, který by měl být stéjně dobrý jen menší a levnější?
rousini (738)|10.3.2013 21:22
Ano je jen menší a má méně ovladačů na těle a nemá naklápěcí displej. Oproti XZ-1 bude rychlejší ostření, lepší video a asi vhodnější na 3 nezbedy. Na druhou stranu se člověk připraví o jistou míru univerzálnosti kompaktu (rozměr, makro, zoom). Myslím, že sis vybrala dobře.
streethawk (6)|11.3.2013 13:36
S tých Tebou vybraných by som bral jednoznačne Nikon P310, výborná svetelnosť objektívu (aj keď iba na najširšom konci, ale hodí sa hlavne v interiéri za zlého svetla) hovorí za všetko, i jeho predchodca P300 už bol vynikajúci...recenzia je myslím i tu na stránke...

Len neviem či už náhodou nepíšem neskoro a nemáš už kúpené niečo iné... ;)

ZDAR
Komo (840)|11.3.2013 23:16
[QUOTE=rousini;25920]S tímto rozpočtem bych vzal XZ-1. Samozřejmě nezvládá ostřit neposedné děti, ale:
a) je to digitál, takže se dá cvakat mraky fotek a vybírat ty ostré
b) má manuální ostření => zaostřím si vzdálenost a počkám, až mi do ní dítě vběhne
c) nemá až takovou hloubku ostrosti, že by se projevilo zaostření na oko vs. ucho...[/QUOTE]

Dnes som skúšal fotiť psa pobehujúceho po dvore mojím starým kompaktom Canonom A 510. V ostrení je dosť pomalý. Buď som zaostril na nejaký bod a čakal , až tam pes vbehne, alebo som len surovo cvakal a nečakal na rozsvietenie zelených bodov na displeji. Ostril som buď na stred, alebo AiAF. Na počudovanie, len na jednej fotke z mnohých bol pes neostrý. Takže s tými pobehujúcimi deťmi to tiež asi nebude také zlé.
balanci (4)|12.3.2013 11:16
Dik za všechny postřehy a rady. rozhodla jsem se pro Olympus E-PM1, je to něco mezi kompaktem a zrcadlovkou a to mě láká, a hlavně jsem zvědavá na to rychlé ostření. Pak dám vědět kdo vyhrál jestli děti pokořily rychlost ostření a nebo naopak. E
zuza (2)|4.5.2013 23:25
[QUOTE=balanci;26011]Dik za všechny postřehy a rady. rozhodla jsem se pro Olympus E-PM1, je to něco mezi kompaktem a zrcadlovkou a to mě láká, a hlavně jsem zvědavá na to rychlé ostření. Pak dám vědět kdo vyhrál jestli děti pokořily rychlost ostření a nebo naopak. E[/QUOTE]

Dobrý den, zajímá mě jak jste nakonec s tímto fotoaparátem spokojená. Taky o něm uvažuji. Jaké jsou fotky v auto režimu?