Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Batoh pro DSLR doporučení?

Tremor (41)|12.3.2013 21:40
Ahoj, doporučí mě někdo prosím batoh pro zrcadlovku?

Potřebuji aby se do něj vešla D7000 s nasazeným 16-85 (nejlépe i s gripem, ale pokud ne tak nevadí),
K tomu 70-300 a Tokinu 11-16.
Nějaké to příslušeství, v podobě drátové spouště, filtrů, nahradních baterií a kdyby se vešel blesk, nebylo by to špatný. :)
Potřebuju aby měl takovou tu rychlokapsu z boku, kdy se dá pohotově foťák vytáhnout, bez ní to nechci.
Dále kapsu pro 13" notebook a nějakou tu sváču a pití.
Měl by být trochu odolnější proti dešti a musí být krásný :D
Jo a aby na něj šel pohodlně připevnit stativ.

Cena tak 3-4 tísíce max.

Poradí někdo nějaký ověřený kousek prosím?
Flayer (59)|13.3.2013 01:13
Lowepro Flipside 400AW (pokud oželíš ten rychlý přístup): http://www.thephoblographer.com/2011/08/04/review-lowepro-flipside-400-aw/
Pokud ne, tak Lowepro Fastpack 350: http://oehling.cz/inshop/batohy-batohy-lowepro/lowepro-fastpack-350-cerny-%5Bid-164406%5D.html
nebo tahle Kata (nemám zkušenost): http://www.megapixel.cz/kata-dl-dr-467#
Tremor (41)|13.3.2013 07:16
Děkuji za reakci,ale ten Lowepro 400AW a Kata nemají ten přístup z boku, což je pro mě podmínkou.
A ten Lowepro Fastpack 350, je prostě hnusnej :D :D

Ale našel jsem tento http://www.fotobatohy.cz/batohy/tamrac/tamrac-evolution-8-cerny
Má s ním někdo zkušenosti?
Pavel Olivík (160)|13.3.2013 10:16
...Víťo já bych doporučil toto...
http://www.vanguardworld.com/index.php/en/pv/products/photo-video/detail-1-1-229-728.html

...jinak já mám Adaptor 48 a jsem s ním spokojený...vždy beru foťák plus dva tři objektivy a něco na jídlo a pití...používám to hlavně na kolo a turistiku...akorát ta "čtyřicetosmička" nemá přístup z boku,ale to mě až tak nevadí...
Tremor (41)|13.3.2013 12:20
Díky za tip.
Nevypadá špatně, ale ten Tamrac mě přijde vychytanější. Ale nerad bych se mýlil. :)
ewing (68)|15.3.2013 00:21
Ja taky pouzivam Lowepro,ale nevim zda je to tady ta uvadena 400 AW. Vnitrkem se mi zda totozna avsav vne to mam uzpusobeno trochu odlisne a navic tam mam jeste na zadni stene vetsi kapsu. Drive jsem mel jiny,taky s bocnim otviranim,ale casem se ukazalo,za to nema zadny efekt. Pokud ho mas na zadech,tak z nej fotak s objektivem jen tak nevytahnes a kdyz uz to das ze zad dolu,tak ti je jedno zda ho vytahujes z boku ci seshora. Rekl bych,ze spise pujde o to jak pohodlne a bezpecne vse ulozis.Ja tedy z duvodu lepsiho prehledu ten bocni vstup zamitl.
Tremor (41)|15.3.2013 07:24
No me se prave zda ze ten 400AW oproti evolution 8 nema ty kapsy tak dobre udelany. Co jsem koukal na videa, tak me to u toho Lowepro prijde takovy dost natesno. A presne jak rikas, nebude to uplne pohodlny na vyndavani z boku. Proto bych raci ten Tamrac, kde me ten system prijde vic doladeny.
ewing (68)|15.3.2013 14:45
v Tom Lowepro jsou veskere prepazky uvnitr na suchy zip,takze si to usporadas podle sebe,ale s ostatnima kapsama neudelas nic. Nevim jake mas moznosti,idealni by bylo zajit do obchodu a par ruznych batohu si primo ohmatat. Nebo mrkni na znacku TENBA /treba Tenba Shootout Backpak, Tenba Discovery Photo Hydration Daypack, Tenba Shootout Rolling Backpack/
didrik (75)|15.3.2013 15:09
Ja si vyuzitie batohu s bocnym otvaranim predstavujem v pripade, ze nechcem dat batoh uplne dole z chrbta, ale len zvesim jedno rameno a presuniem ho cast obratky dopredu. Niekedy by mi to mohlo stacit, ked som napr. na bicykli a nechce sa mi ho odkladat a vsetko vybalovat. Je tato predstava prilis naivna a v praxi nepouzitelna? Neviem, taky batoh zatial nemam.
ewing (68)|15.3.2013 15:47
Pro fkilla. Podle me ta predstava neni naivni,navic kazdy preferujeme neco jineho. Jen chci rict,ze mi se vytratil ten efekt te bocni kapsy jakoby rychleho pristupu. V batohu nadobi prenasim z mista na misto,kde vim,ze nebudu fotit a kdyz citim,ze by se neco mohlo dit beru fotak do ruky. Vsichni vime,ze hodne paradnich momentek nam utece proto,ze nejsme pripraveni. Proto za sebe rikam,ze kdyz pujdes fotit treba krajinu kde mas dostatek casu,tak ti je ten jako rychly vstup k nicemu a kdyz pojedes na tom kole a budes chtit neco rychle vyfotit,tak nez zastavis prehodis si ten batoh /pri jizde na kole ho mozna budes jeste fixovat reminkem kolem pasu/,vytahnes fotak,nabijes a zacilis,tak uz je stejne mnohdy pozde. Jeden to a druhy tamto ,takze treba ti to muze vyhovovat,nevim.
Pavel Olivík (160)|26.3.2013 21:13
...tak přemýšlím Víťo,když chceš nějaký batoh,tak přece víš asi jaké má být velikosti...já hodně jezdím na kole a beru foťák a už dopředu vím,co budu nejspíš potřebovat za objektivy...beru maximálně dva objektivy,pač se mně nechce tahat zbytečná zátěž...to víš,to šlapání do kopců s plným batohem techniky není moc příjemné...spíš bych uvažoval o hmotnosti a pak o účelovosti...ta boční kapsa je super,ale kolikrát to využiješ...já osobně jsem to využil minimálně...ale to je věc názoru...