Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Značka blesků Nissin - zkušenosti? Nebo radši originál?

jonashredblocks (129)|13.3.2013 22:04
Někdy v budoucna bych rád koupil externí blesk. Origoš od Nikonu jsou dost drahé, co si myslíte o Nissin Di622 Mark II Nikon (http://blesky.heureka.cz/nissin-di622-mark-ii-nikon/) Má někdo nějakou zkušenost? Anebo radši si našetřit více a koupit nikoňácký blesk z bazaru? Musí umět iTTL... Zase tak často bych ho nepoužíval, hlavně asi na koncertech (cca 1x měsíčně).

Poradí někdo? Díky.
Rellik (1136)|14.3.2013 17:11
Taky jsme přemýšlel o nějaké alternativě pro Nikona. Po přečtení hromad článků a diskuzí, jsem nakonec koupil originál. A určitě jsem udělal dobře....
Flayer (59)|14.3.2013 19:15
Pokud to má být hlavní blesk, tak určitě Nikon. Když jsem blesk vybíral já, měl jsem půjčený Metz 44ku a tenhle Nissin. U obou trvalo dobíjení docela dlouho a ten Metz se navíc i celkem zahříval. U obou se občas stávalo, že u 2-3 fotek blesknuly málo a tu další totálně přepálily (subjektivně u Nissinu víc). Nakonec jsem od kolegy dostal nabídku na SB-800 a musím říct, že je to jiná liga. Baterie vydrží dlouho (průměrně 450 záblesků, ale už se mi podařilo dostat se přes 800), prakticky se nehřeje, s čerstvými bateriemi zvládne dobíjet i při svižnějším focení a odpaluje spolehlivě (přepálí max. 1 fotku ze 100 a to v případě, že už jsou slabé baterky). Ovládání je v pohodě, i když bych ocenil to, které má SB-700. Pokud bych si měl vybrat mezi Metzem a Nissinem tak asi beru Metz, kvůli hezčímu ovládání a sympatiím ke značce.
jonashredblocks (129)|14.3.2013 20:15
Takže Nissin prostě ne... tak bych to asi viděl na Nikona z bazaru, no, tam ta cena pak bejvá rozumná. A zeptám se ještě: na co je třeba dát pozor? Kdybych to nekupoval např. přímo u FotoŠkody, ale od někoho konkrétního? Co u blesků často odchází? Nebo blbne, a neni vidět? Snad chápete :D Díky.
Rellik (1136)|14.3.2013 20:32
[QUOTE=jonashredblocks;26068]Co u blesků často odchází?[/QUOTE] No co odchází. To co se nejvíc používá - kondenzátor a výbojka. Ale neboj není to zas tak rychlé... ;)
jonashredblocks (129)|14.3.2013 21:00
Takže za nikoňácký blesk z bazaru se přimlouváš, jo? Páč 7 klacků za Nikon SB-700 nedám...
Rellik (1136)|15.3.2013 14:03
[QUOTE=jonashredblocks;26070]Páč 7 klacků za Nikon SB-700 nedám[/QUOTE] A to já zase raději dal a teď vím, že jsem udělal dobře... :) Z bazaru, kde si ho můžeš vyzkoušet, tak asi jo. Z aukra a podobných servrů bych to nebral...
jonashredblocks (129)|16.3.2013 23:50
Okej, děkuju. Mně jde o to, že ten blesk tolik nevyužiju, přeci jenom neofotím moc často, ale zase na koncerty, který bych fotil rád, potřeba je :-/
pusher... (5)|4.4.2013 12:42
potrebujes nutne iTTL? Fotis s pevnym sklem nebo se zoomama? Jak casto fotis s bleskem? Je pro tebe problem si pred focenim za par sekund blesk nastavit jak potrebujes?

Pokud nemas nekonecny budget a jsi schopny svuj styl lehce prizpusobit manualnimu blesku, tak nevidim problem si ho nekoupit, obzvlast, pokud nefotis casto, takze investice 7k za Nikon blesk az tolik nevyuzijes.
Ja bych koupil pro zacatek nejakej manualni, penize co usetris si dej na nejaky novy skla a casem uvidis. :) Kdyz casem prikoupis origo blesk s iTTL, tak i ten druhy manualni vyuzijes na strobist, takze bych to nevidel nijak tragicky.

Nicmene bych se podival asi i na jine znacky nez je Nissin, treba Metz, Yongnuo, LomoPro,....

Jen muj nazor ;-)
Rellik (1136)|4.4.2013 20:42
Blesk se většinou kupuje na akce, kde je nutné přisvícení a rychlé focení. Těžko, když budeš fotit momentky třeba ze svatby, budeš mít čas na nějaké nastavování foťáku, natožpak blesku... Kažá počáteční investice trochu bolí, ale výsledky pak stojí zato a navíc se ti to může časem postupně vrátit... Záleží jak se k tomu postavíš... ;) Mě už si ten blesk na sebe během minulého roku vydělal, takže nelituju větší investice. A mohl bych to říct i o dalších věcech...