Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Hama PL cirkulární filtr 52 mm

L.a.c.o (2)|24.3.2013 17:42
Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto filtrem? - Hama polarizační cirkulární filtr 52 mm ( http://eshop.fotolab.cz/product/filtry/hama/hama-polariza-n-cirkul-rn-filtr-52-mm/ )
polarizák jsem nikdy neměl a chtěl bych ho vyzkoušet s Panasonic Fz 150 .
Dan7 (411)|25.3.2013 14:50
S tím by neměl být problém. Také používám levnější filtry podobných značek (Fomei, Kenko) a žádný problém s tím nebyl. Ta cena filtrů Hoya, B+W nebo Marumi je dost vysoká.
Pavel Olivík (160)|25.3.2013 17:24
...neviděl bych v tom žádný problém...pro amatérského fotografa stačí i levnější varianty různých filtrů...takže bych se toho nebál...
Rellik (1136)|29.3.2013 11:54
Za tu cenu ti seženu 4 CPL filtry jiného výrobce. Kupovat něco na českých předražených servrech nemá cenu. V zahraničí koupíš věci i více než 10x levnější... ;) Navíc i ta HOYA, která se tady pohybuje kolem 1000,- se dá sehnat za víc než poloviční cenu například v anglii. To samé B+W, které stojí na Megap... 2290,- seženeš za cenu pod 800,-
Jinak pokud to chceš jen vyzkoušet, tak si ho raději od někoho půjč. Zjistíš, že ho vlastně nepotřebuješ pokud nefotíš krajinky a podobné věci, kde máš čas na nějaké štelování. Při normálním focení to spíš zdržuje a rapidně snižuje světelnost a tak u některých scén můžeš přijít o ostrost díky pohybovému rozmazání. Já mám polarizáků několik a nepoužívám je vůbec. Jen výjmečně když se nudím... Jinak mám tu i tu 52mm HAMU - jestli chceš můžu ti ji za nějakou almužnu prodat. Kdyžtak mi písni SZ a určitě se domluvíme... ;) Je použitá asi tak 3x jinak je schovaná v šuplíku...
L.a.c.o (2)|11.4.2013 10:16
Díky za info. Nakonec sem ho koupil, vyzkoušel a usoudil, že funguje. Tak uvidím jestli v budoucnu k něčemu bude :).