Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Hama PL cirkulární filtr 52 mm

Nováček
    Registrace
    Jan 2013
    Fotografií
    6

Ahoj, máte někdo zkušenosti s tímto filtrem? - Hama polarizační cirkulární filtr 52 mm ( http://eshop.fotolab.cz/product/filt...n-filtr-52-mm/ )
    polarizák jsem nikdy neměl a chtěl bych ho vyzkoušet s Panasonic Fz 150 .
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

S tím by neměl být problém. Také používám levnější filtry podobných značek (Fomei, Kenko) a žádný problém s tím nebyl. Ta cena filtrů Hoya, B+W nebo Marumi je dost vysoká.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Pavel Olivík
    Registrace
    Sep 2010
    Fotografií
    8

...neviděl bych v tom žádný problém...pro amatérského fotografa stačí i levnější varianty různých filtrů...takže bych se toho nebál...

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Za tu cenu ti seženu 4 CPL filtry jiného výrobce. Kupovat něco na českých předražených servrech nemá cenu. V zahraničí koupíš věci i více než 10x levnější... Navíc i ta HOYA, která se tady pohybuje kolem 1000,- se dá sehnat za víc než poloviční cenu například v anglii. To samé B+W, které stojí na Megap... 2290,- seženeš za cenu pod 800,-
    Jinak pokud to chceš jen vyzkoušet, tak si ho raději od někoho půjč. Zjistíš, že ho vlastně nepotřebuješ pokud nefotíš krajinky a podobné věci, kde máš čas na nějaké štelování. Při normálním focení to spíš zdržuje a rapidně snižuje světelnost a tak u některých scén můžeš přijít o ostrost díky pohybovému rozmazání. Já mám polarizáků několik a nepoužívám je vůbec. Jen výjmečně když se nudím... Jinak mám tu i tu 52mm HAMU - jestli chceš můžu ti ji za nějakou almužnu prodat. Kdyžtak mi písni SZ a určitě se domluvíme... Je použitá asi tak 3x jinak je schovaná v šuplíku...

Nováček
    Registrace
    Jan 2013
    Fotografií
    6

Díky za info. Nakonec sem ho koupil, vyzkoušel a usoudil, že funguje. Tak uvidím jestli v budoucnu k něčemu bude .

Podobná témata

1. Nastavitelný ND filtr
    Od Begy_cz v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 31-05-2016, 11:20
  2. ND filtr pro panning
    Od rousini v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 02-11-2014, 11:18
  3. ...Hoya šedý filtr NDX 16 Pro1 nebo B+W ND šedý filtr 110-1000x...
    Od Pavel Olivík v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 27-10-2013, 08:15
  4. ND Filtr
    Od zeloi v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 13-09-2013, 15:29
  5. Polarizační filtr Hama vs. Hoya ???
    Od Ratatabum v sekci Konvertory, filtry a předsádky
    Reakcí: 34
    Poslední příspěvek: 01-12-2011, 19:57