Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: prosim o radu s kompaktem do 6 tis.

Nováček
    Registrace
    Mar 2013

Dobrý den, vybírám fotoaparát, zejména na focení dětí, výletů apod. Chápu, že kvalita fotek bude asi někde jinkde u foťáku za 5 a za 15 tisíc. Ale do zrcadlovky nechci investovat peníze a ani by se mi nezamlouvalo tahat všude "zavazadlo" navíc. Ultrazoom myslím nevyužiju (u současného foťáku máme 5násobný a nemyslím, že bych nutně musela mít větší), takže bych to viděla na kompakt.
    Nejdůležitější je pro mě kvalita fotek, věrnost barev a ideálně kapesní rozměry. Vyzkoušela jsem si a v podstatě už chtěla koupit Canon Ixus 230, ale zjistila jsem, že je v podstatě už nesehnatelný.
    Můžete mi prosím poradit, jaké by mohly být alternativy? Hranice 6 tisíc.
    díky moc za rady. Martina
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2013

Pročítala jsem další recenze a zkušenosti a k favoritovi Canon Ixus 230 jsem přidala ještě Nikon Coolpix P310. Poradí mi prosím někdo, v čem je hlavní rozdíl (kromě zoomu) u těchto dvou kompaktů, resp. co jsou jejich hlavní (ne)výhody ve srovnání s tím druhým? díky. m

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

Já za sebe doporučím Olympus XZ-1. Rozdíl ceny zanedbatelný, kvality výrazný.

Nováček
    Registrace
    Oct 2012

Souhlasím s rousinim, já mám XZ-1 asi měsíc, dnes se dá běžně koupit pod 7000,- a určitě za tyto peníze dnes lepší kompakt nekoupíš. Původně byl můj favorit rovněž Nikon P310, ale prodavač mě přesvědčil na Olympus . Ten má větší čip, lepší světelnost na dlouhém ohnisku a je prostě o třídu výš.

Nováček
    Registrace
    Mar 2013

na XZ-1 jsem taky koukala, ale nevím zkrátka, jestli bych ho využila - fotím hlavně na automatický režim. Tak mi přijde, že manuální nastavení nebo třeba focení do RAW je pro mě zbytečností...

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

V úvodním zadání: "Nejdůležitější je pro mě kvalita fotek..."
    Pro kvalitu musíš něco udělat, jinak foť mobilem. Nebude to o moc horší a přitom výrazně levnější.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od maartina Zobrazit příspěvek
    Tak mi přijde, že manuální nastavení nebo třeba focení do RAW je pro mě zbytečností...
    Jenže nikdo Vás přece nenutí tyto věci využívat :-) Velikost čipu a dobrou světelnost ale využijete hodně často i na automatiku.

Podobná témata

1. Prosím o radu :)
    Od klazy v sekci Kompakty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 31-07-2011, 13:37
  2. prosím o radu !!!!!
    Od nufffinek v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 20-02-2011, 18:10
  3. prosim o radu
    Od petinek77 v sekci Kompakty