Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: A3300-RAW z CHDK a barevné body?

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Zdravím všechny, zejména ty znalé. Narazil jsem na problém, kterému nerozumím, snad se najde někdo, kdo mi ho osvětlí.
    Chtěl jsem vyzkoušet, jak funguje CHDK firmware a tak jsem za pár peněz ve výprodeji koupil Canonek A3300IS. CHDK jsem v poho zprovoznil a začal jsem si mimo jiné pohrávat s fotkama v RAW, respektive v DNG, které už současné CHDK umí produkovat. A narazil jsem na zajímavou věc: V convertoru RawTherapee obrázek v něm zpracovaný obsahuje výrazné barevné tečky(pixely?) viditelné zejména ve světlých částech obrazu (jsou ale všude po celé ploše snímku). Různými nastavením v convertoru se tyto barevné pixely dají výrazně korigovat. Když ale stejný snímek otevřu v convertoru ZPS15, nebo CameraRaw v PSElements a v těchto povypínám veškeré editační úpravy, tak se tam tyto barevné pixely nevyskytují. Tak jsem vyzkoušel, zda se tyto body objevují stále na stejných místech u více snímků a zjistil jsem že ano. Pak jsem udělal snímek se zakrytým objektivem a postupně jsem ho otevřel v Zoneru a v RawTherapee. V Zoneru téměř tmavá plocha, v RaTh viditelný výraznější šum, ale body vyloženě nikde nerazí. Tady je možno skouknout výřez oblohy z naprosto identického místa z fotky zpracované v Zoneru a RaTh. Zoner je čistý, RaTh s tečkama.
    Je to šum? Vadné pixely snímače? Nebo nedokonalost RawTherapee? (když v RawTherapee otevřu RAW třeba ze zrcadla Canon EOS450D, žádné tečky se nekonají:-)
    213.155.226.61/colorpix/RaTh.jpg
    213.155.226.61/colorpix/zoner.jpg
    Odpovídat lze po přihlášení

lga lga je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Jak máš nastavenou položku Bad Pixel Removal v menu RAW Parameters ve foťáku?
    Jsem si s tím jednou hrál a pak jsem měl barevné tečky v RAWu také. Na zpracování RAW jsem používal Contenta RAW Converter.

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Mám to na off.

Nováček
    Registrace
    Apr 2013

Je ale zajímavé, že se to právě projeví jenom v tom RaTh. Zoner i PSE to nedělají.

Podobná témata

1. Galerie: Barevné podání vložené fotografie.
    Od Windiš v sekci Provoz Digimanie
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-11-2014, 17:54
  2. Canon 600D AF body s cervenym halo
    Od didrik v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 22-02-2012, 18:39
  3. CHDK firmware do SX1 IS
    Od jkmaxfli v sekci Fotoaparáty s EVF
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-04-2011, 12:49