Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon Coolpix P310 - automatika

Zhigi (3)|8.4.2013 20:08
Dobrý den,
zvažuji koupi kompaktu Nikon Coolpix P310, který má kromě dobré světelnosti také možnost manuálního nastavení. To uvítám, protože občas bych měl čas a chuť si s tím trochu pohrát. Mně však bude sloužit primárně na focení na automatiku (hodně cestuji = fotky památek, přírody - prostě cvaknout a jít dál, nezdržovat sebe ani spolucestovatele nastavováním foťáku), tak bych se chtěl zeptat, jestli na úkor možnosti manuálního nastavení nefotí na automat hůře, než jiné kompakty v této cenové kategorii, u kterých třeba nelze nic manuálně nastavit - přeci jen je pro mě ta automatika prioritou. Díky
Milan Šurkala (3381)|8.4.2013 20:22
Není nejmenší důvod, aby fotil na automatiku hůře. To se přece s manuálem nijak nebije, manuál je tam něco navíc ne "něco za něco". Automatika u Nikonu je jedna z těch lepších, což platí i pro P310 (to však neznamená, že dává vždy nejlepší výsledky).
rousini (738)|8.4.2013 20:35
Manuální režim slouží k úpravě nastavení/rozšíření expozice v případech, kdy to inteligence obsluhy umožňuje. V ostatních případech funguje Automat automaticky, tak jak byl nastaven v rámci možností výkonu HW a optimalizace obslužného SW (určitý stupeň UI).
Takže z toho vyplývá, že libovolný aparát fotí v manuálním režimu přesně tak, jak se nastaví v rámci svých možností. Dobře nastavený lépe, hůře nastavený špatně. Nic víc se za tím nedá hledat.
Komo (840)|8.4.2013 23:03
Mne kompakt na "A" zbytocne voli vyssie ISO. Takze mozem povedat, ze podla mna foti horsie. Preto fotim max na "P".
Milan Šurkala (3381)|9.4.2013 00:09
[QUOTE=Komo;26551]Mne kompakt na "A" zbytocne voli vyssie ISO. Takze mozem povedat, ze podla mna foti horsie. Preto fotim max na "P".[/QUOTE]

Ale to s tím přece nemá nic společného. Jde o to, zda fotoaparát číslo 1, který má jen automatiku, fotí na automatiku lépe než fotoaparát číslo 2, který má vedle automatiky i manuální režimy.
Komo (840)|9.4.2013 15:27
Mas pravdu. Zle som pochopil otazku.
zuza (2)|3.5.2013 15:26
Dobrý den, prosila bych o radu při koupi nového fotoaparátu. Předchozí Canon A 720 IS měl možnost manuálního nastavení, ale to jsem v podstatě vůbec nepoužívala. A tak bych se chtěla zeptat, který fotoaparát má nejlepší automatiku? Fotit se bude v podstatě jen rodina doma (hlavně děti) + výlety. Děkuji