Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Lumix - číslo prvního snímku

lada.jezkova (3)|11.4.2013 22:50
Dnes jsem si pořídila v jednom internetovém obchodu nový kompakt Panasonic Lumix DMC-SZ1. Vzhledem k tomu, že už jeden starší Lumix vlastním, zarazilo mě, že po vyfocení prvních fotek mám číslo prvního snímku P1020041!? První vytvořená složka na SD kartě je 102_PANA. Myslela jsem si, že číslování složek začne od 100_PANA a číslo prvního snímku bude P1000001. Je možné, že byl fotoaparát v minulosti používán? Předem děkuji za jakýkoliv názor.
didrik (75)|12.4.2013 08:25
V Cechach plati zo zakona moznost vratit tovar kupeny v e-shope do 14 dni, bez udania dovodu. Musi byt ale bez poskodenia a v originalnom baleni. Mozno Vas kompakt bol predtym takto vrateny inym kupujucim. Nemusi ist pritom ale o vyrobok napr. s nejakou skrytou chybou. Mohlo sa stat, ze predchadzajuci kupujuci po rozbaleni a otestovani tovaru doma zistil, ze mu z nejakeho dovodu nevyhovuje. Ja som pred rokmi takto vratil kompakt pre vysoky sum za horsieho svetla. (Je ale pravdou ze kupou ineho modelu za podobnu cenu som si nepolepsil :) )
lada.jezkova (3)|12.4.2013 08:43
A je normální či řekněme běžné, že prodávající na tuto skutečnost neupozorní?


[QUOTE=fkilla;26566]V Cechach plati zo zakona moznost vratit tovar kupeny v e-shope do 14 dni, bez udania dovodu. Musi byt ale bez poskodenia a v originalnom baleni. Mozno Vas kompakt bol predtym takto vrateny inym kupujucim. Nemusi ist pritom ale o vyrobok napr. s nejakou skrytou chybou. Mohlo sa stat, ze predchadzajuci kupujuci po rozbaleni a otestovani tovaru doma zistil, ze mu z nejakeho dovodu nevyhovuje. Ja som pred rokmi takto vratil kompakt pre vysoky sum za horsieho svetla. (Je ale pravdou ze kupou ineho modelu za podobnu cenu som si nepolepsil :) )[/QUOTE]
Rellik (1136)|12.4.2013 18:10
[QUOTE=lada.jezkova;26567]A je normální či řekněme běžné, že prodávající na tuto skutečnost neupozorní? [/QUOTE] U českých obchodníků je to víceméně pravidlo, že nic takového neřeknou - kdo by si to pak koupil žeano? ;) Nezbývá nic jiného, než to vrátit. Taky to může být tím, že byla použita karta z toho staršího foťáku. Ono si ty foťáky na kartu ukládají některé nastavení, které se může načíst ve fotoaparátu stejné značky v podobném modelu...
lada.jezkova (3)|12.4.2013 19:02
SD kartu jsem nejprve naformátovala v PC a pak vlastně i ve fotoaparátu, z čehož jsem usoudila, že SD kartou to nebude.


[QUOTE=Rellik;26568]U českých obchodníků je to víceméně pravidlo, že nic takového neřeknou - kdo by si to pak koupil žeano? ;) Nezbývá nic jiného, než to vrátit. Taky to může být tím, že byla použita karta z toho staršího foťáku. Ono si ty foťáky na kartu ukládají některé nastavení, které se může načíst ve fotoaparátu stejné značky v podobném modelu...[/QUOTE]
Komo (840)|12.4.2013 19:55
[QUOTE=Rellik;26568]U českých obchodníků je to víceméně pravidlo, že nic takového neřeknou - kdo by si to pak koupil žeano? ;) Nezbývá nic jiného, než to vrátit. Taky to může být tím, že byla použita karta z toho staršího foťáku. Ono si ty foťáky na kartu ukládají některé nastavení, které se může načíst ve fotoaparátu stejné značky v podobném modelu...[/QUOTE]

Občas som videl v ponuke internetového obchodu pri foťáku poznámku"rozbalené" a ponúkal sa za mierne nižšiu cenu. Možno práve toto bol ten vrátený.
rousini (738)|13.4.2013 10:41
Vůbec bych takovou ptákovinu nehrotil. Používání aparátu jde jednoznačně vyloučit pokud je na krabici samolepící plomba, na displeji originálně nanesená folie, v pytlíkách zatavená kabeláž, baterka...
I kdyby ho měl někdo v ruce, tak co? Ano byla by to neserioznost prodejce, ale vůbec to neznamená, že zboží je poškozené. V případě kamenné prodejny se mohlo jednat o kus předvedený zákazníkovi. Když to budeš hrotit a vracet, tak občas zafunguje zákon schválnosti a vyfasuješ kus, který bude sice 100% nový, ale častěji v servisu než doma...
martt (15)|13.4.2013 12:42
Mám new Lumix Lx7 a také mám první foto s pořadovým číslem už xxx6... z fabriky by ho tak asi nevypustili...