Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký fotoaparát vybrat

Josef Štefánek (2)|13.4.2013 07:50
Dobrý den,
prosím o radu, který fotoaparát vybrat na focení mých dětí, našich psů doma, venku a na výstavách.
Uvažuji o - Nikon Coolpix P7700, Nikon 1 J2 nebo Olympus XZ-2
Děkuji budu vděčný za každou radu.
Mirda4 (79)|13.4.2013 09:01
Zhruba asi takhle. Nikon P7700 je z té trojice největším "univerzálem". Mezi jeho přednosti oproti těm dvoum modelům je především rozsah zoomu a zároveň velmi dobré hodnoty světelnosti objektivu jak na začátku, tak na konci. Má přímo na těle spoustu ovládacích prvků ( klasický volič režimů, otočný volič korekce expozice,2 funkční tlačítka atd.), což ulehčuje jeho používání. Další z jeho možných výhod může být výklopný displej pro focení v krkolomných pozicích. Je to prostě kompakt, který nabízí pokročilé funkce, má největší rozsah zoomu, což se pro focení všeho možného rodinného často hodí. Olympus nabízí v podstatě podobnou kvalitu výstupu, pouze s rozdílem menšího rozsahu přiblížení a nemá výklopný displej. No a Nikon řady V1/ J1, to už je trochu jiná liga, jednak velikostí snímače 1" a jednak v možnostech výměny objektivu. Doporučuju si o této řadě Nikonů něco přečíst a udělat si k tomu nějaký závěr. Pro někoho, kdo se chce začít focení věnovat trochu aktivněji a má tušení, že ho to chytne a bude si s tím chtít hrát, tak bych volil tuhle variantu. Možnost něco si k tomu přečíst třeba tady- https://www.digimanie.cz/recenze-nikon-1-v1-rychlejsi-nez-blesk/4459
rousini (738)|13.4.2013 09:27
Pokud nevadí menší skladnost mirorlessu, tak bych vzal výprodejový set 2 skel Olympus E-PM1 za desítku.
Olympus XZ-2 tady nebyl testován (Milane !!!) pro přímé provnání, ale mě by se líbil výběr ostřícího bodu a možnost okamžité expozice dotykem dipleje. Nikon P7700 má trochu horší světelnost, ale zase hodně ovladačů přímo na těle. Sám bych nevěděl, který z těch dvou...

Edit: Mirda4 byl rychlejší, ale dopustil se nepřesnosti. XZ-2 má naklápěcí displej.
Josef Štefánek (2)|29.4.2013 14:47
Dobrý den,
ještě prosím o pomoc s výběrem fotoaparátu na focení mých dětí a našich psů. Váhám mezi -
Nikon 1 V1 + 10-30 VR + 30-110 VR
Olympus E-PL5 + 14-42 mm II R
OLYMPUS E-PL3 + 14-42 mm II R + 40-150 mm R
Děkuji za odpověď.
rousini (738)|29.4.2013 15:31
Fuj, to teda musel bejt mejdan :runaway

Edit: škoda, že lze editovat příspěvky i po reakci ostatních. Takhle je moje odpověď mimo mísu. Abych zdokumentoval, že jsem veselá kopa, tak napíšu část příspěvku v původním znění:

"Dobrý den,
ještě prosím o pomoc s výběrem fotoaparátu na focení mých dětí, našich psů."
martt (15)|29.4.2013 19:09
Teď už musím kopat za svoji značku - Lumix LX7...
A protože máme taky psi (2 vipety), tak doporučuju tento kompakt už jen z důvodu suprových videí ve FulHD (1920×1080/50p v AVCHD) ale i zpomalených HD (1280×720/120 fps v MP4) který jsou na naší 50" plasmě někdy až neuvěřitelný... Samozřejmě fotky jsou taky velmi dobré...
Původně jsem taky pokukoval po CSC (Nikon 1V1) ale skladnost, funkčnost, světelnost mě dovedla k LF1. Jo a dnes už bych možná uvažoval i new Lumixu LF1...
alfi62 (4)|1.5.2013 10:14
Na to,čo potrebujete fotiť,tak jednoznačne Nikon P7700.Super fotky aj video,fotí aj do RW,RW+ JPG a neskutočne super ovladanie a grip.Aj zoom je super,čím sa da urobiť celkom slušný bokeh na túto triedu kompaktov.Môžem potvrdiť,že výstup je zrovnateľný s lacnejšími zrkadlovkami.Viem,o čom hovorím,lebo ho vlastním asi 4 mesiace.