Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Poradte kompakt do 300€ (namiesto EX1)

mafi525 (14)|16.4.2013 06:09
Zdravim.
Potreboval by som poradit pri vybere kompaktneho fotoaparatu.

Fotoaparat by som chcel vyuzit hlavne na fotografovanie krajiny a oblohy... dalej pomerne casto fotografujem v interieroch a vonku pri zhorsenych svetelnych podmienkach pripadne i v takmer uplnej tme. Som amatersky fotograf, takze vyuzivam zatial iba automaticky rezim (prave preto hladam novy fotoaparat, aby som sa mohol zacat hrat i s nastaveniami). Fotit budem iba do JPEG.

Najviac ma oslovil zrejmä Samsung EX1, kedze ma svetelny objektiv, neprepaluje a podla recenzii sa mi pacia farby fotiek, a hlavne to ake robi fotografie oblohy. ...ale uz ho nikde nemozem zohnat, preto hladam nejaku alternativu.

Pozeral som uz i po Samsung EX2: farby sa mi pacia, no to co mi prave vadi su fotografie v protisvetle, ktorym sa napriklad pri turistike a fotografovani krajiny obcas nevyhnem. No dost by ma zaujimalo, ako foti na automatickom rezime (do JPEG, kedze upravovat fotky sa nechystam) ... vyzeraju tie fotky podobne ako tu v recenzii?
Viete mi poradit kde by som si mohol pozret viac fotiek v protisvetle z tohoto fotoaparatu?

Pripadne poradte nejake alternativy, nech mam z coho vyberat :)

Potesilo by ma keby mal fotoaparat otocny displej, kedze mam rad fotky od zeme. Podmienkou je sirokouhly objektiv (najlepsie 24mm), velky zoom nepotrebujem, ani HD video nie. Hlavne aby zvladol robit dobre fotky v automatickom rezime, ale dali by sa na nom i nejake veci pripadne nastavit (aspon by som mal prilezitost sa s tym oboznamit)

Cena do 300€.
Komo (840)|16.4.2013 15:27
Samsung ex 1 ale nema velky zoom.
mafi525 (14)|16.4.2013 16:50
...ako som spominal samsung ex1 sa mi paci najviac a bol som rozhodnuty ho kupit, ale uz ho nikde neviem zohnat. Ten 3x zoom mi uplne staci, kedze zoom casto nevyuzivam... skor fotim panoramaticke zabery, ktore si pripadne doma orezem.

Kedze EX1 jedna som nezohnal tak ma hned zaujal EX2, ktory ma podla roznych porovnani fotografii co som nasiel takmer identicky fotky, no obavam sa toho protisvetla...

Je tu niekdo kdo vlastni EX2, a bol by pripadne ochotny poslat mi nejake fotky, najmä z vonkajsich priestorov zo zeleňou, a fotku priamo proti slnku? (najlepsie vsetko na automatickom rezime) ...dost by mi to pomohlo...

...pozeral som i p7100, no tie fotky nemaju take syte farby ako ma samsung, ale ja som videl len par fotografii tu v recenzii, tak by ma skor zaujimali nazory niekoho kdo sa vyzna...
mafi525 (14)|17.4.2013 18:36
...fakt nie je ziaden fotoaparat ktory by v danej cene konkuroval Samsungu EX1?
mafi525 (14)|17.4.2013 18:41
Zdravim.

Je tu niekdo kdo vlastni Samsung EX2 a bol by pripadne ochotny poslat mi nejake 3-4 fotky?
Chcel by som videt fotky z vonkajsich priestorov zo zeleňou (park zahrada alebo len nejaky dvor... proste hocico) a fotku priamo proti slnku.
Fotky by som chcel videt odfotene na automatickom rezime priamo do formatu JPEG.
...dost by mi to pomohlo pri rozhodovani vyberu noveho fotoaparatu...
Milan Šurkala (3381)|17.4.2013 23:04
Opravdu není nutné zakládat několik témat pro stejnou věc. Témata jsem sloučil do jednoho, ať tu není takový nepořádek.
mafi525 (14)|22.4.2013 21:11
Zdravim, takze nakoniec sa mi na jednom fore podarilo najst majitela Samsungu EX2F a bol ochotny mi spravit fotky ake ma zaujimali, tak som sa na zaklade toho rozhodol pre spominany Samsung EX2F.

Mohli by ste mi vsak poradit aka vhodnu kartu by som si mal k nemu kupit? ...myslim ze by mi stacila 8GB, no kedze sa spomina ze ma dost velke Raw fotky, tak by asi bolo vhodne nejaku s rychlim zapisom... viete mi poradit nejaku konkretnu? ...alebo na tom az tolko nezalezi?
Komo (840)|23.4.2013 09:13
Ved si pisal, ze budes fotit len do JPEG. Tie ma tento EX-2 slabe, aspon co sa da porovnat na dpreview.
mafi525 (14)|23.4.2013 12:55
Ano, planujem fotit hlavne do JPEG, kedze s upravou fotografii zatial nemam ziadne skusenosti, ale prave preto by som chcel nieco z profi kompaktou, aby som sa mohol pomali ucit narabat s fotoaparatom a mozno casom pride i fotografovanie do RAW a uprava fotografii :) .
A tie fotografie co su tu v recenzii sa moe ako amaterovi i celkom pozdavaju (teda ak sa nemilim a su fotky v recenzii fotene v JPEGu) ..obaval som sa iba toho protisvetla ako bolo spominane, ale nasiel som ochotneho cloveka ktory mi spravil fotografiu v protisvetle a ani to nieje az take strasne, su tam sice male odlesky, ale nnic velke ako som zvyknuty u mojho stareho kompaktu za par €, s ktorym nielenze nemozem ani len odfotit slnko, ale aj v poriadne slnecnom dni je takmer nepouizitalny na hocico.

Samsung EX2 som si vybral lebo cena je 300€ co je maximum ktore momentalne mozem za fotoaparat dat, vela inych modelov na vyber ani nemam, kedze chcem otocny display (casto fotim fotky od zeme, a konecne sa pri tom nebudem muset plazit po zemi).
Nikon P7700 ma taktiez otocny display no je cenovo asi o 100€ drahsi, a tie fotografie tu v recenzii sa mi zdaju take vyblednuty, u samsungu sa mi zdaju vyraznejsie farby.
Olympus XZ-2 sa mi taktiez paci, display sa da naklapat, no cena je tam o polovicu väcsia ako ma EX2.
Milan Šurkala (3381)|23.4.2013 16:14
Tak přidat na saturaci barev u P7700 je snad to nejmenší :-) Je však pravda, že Samsung mívá ty barvičky vychytané asi nejlépe.