Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

dotaz na uživatele S100

andurillek (28)|16.4.2013 10:53
Chci si pořídít Canon S100 a používat ho v kombinaci s podvodním pouzdrem WP-DC43. Toto pouzdro ale neumožňuje ovládat kolečko ovladače (otočné kolečko kolem tlačítka func.set), pouze přední prstcový ovladač kolem objektivu. Proto mám dotaz na uživatele, jestli při plně manuálním režimu nastavení času a clony je možné parametr navolený na tomto otočném ovladači měnit i jinak(tlačítky)???
Snažil jsem se to vyčíst z českého manuálu k přístroji, ale bohužel jsem to tam nenašel.
Předem díky.
fabikp (40)|28.4.2013 10:08
Jde to tak, že místo otáčení kolečkem, (což pouzdro neumožňuje), musíte držet zmáčknuté volitelné tlačítko "Ring.func." (ze dvou nad kolečkem to levé) a zároveň mačkat kolečko vlevo nebo vpravo. Je to trochu krkolomné, ale funguje to. Jenom je potřeba dát pozor na funkci, kterou máte přiřazenou tlačítku "Ring.func." Já tam mám vyvážení bílé a když popsaným fíglem měním např. čas ( v manuálním režimu), tak musím zmáčknout (a držet) "Ring.func." a s co nejmenší prodlevou zmáčknout ovládací kolečko doleva nebo doprava. Někdy se to nepovede dost rychle a pak se mně přenastaví WB.
andurillek (28)|28.4.2013 13:06
Hm, tak to je dost nešikovné, v mých 7mm rukavicích si to moc neumím představit:-). Asi pouvažuji o jiném foťáku. Díky moc za vysvětlení:-)