Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pomoc při hledání nového fotoaparatu

kikinova (5)|18.4.2013 18:54
Dobrý den,

prosím o radu který fotoaparát zakoupit. Na trhu je nepřeberné množství fotoaparátu a já se v tom ztrácím.
Plánuji investovat do 5tis. lépe do 4.tis.
Fotografovat chci hlavně osoby jak venku tak v místnosti.
Nechci tužkové baterie!!
Fotografování i za zhoršených světelných podmínek - ale není podmínkou.

Děkuji za všechny rady
Mirda4 (79)|18.4.2013 19:32
Za tyhle peníze mě napadá například Nikon P310, snímač sice stále jen o velikosti 1/2,33", ale dobrá světelnost objektivu, otočný volič PASM, zobrazovací displej s velkým rozlišením, HDR snímky, FHD videa. Prostě za rozumnou cenu v dané třídě relativně hodně muziky...
kikinova (5)|19.4.2013 12:42
[QUOTE=Mirda4;26609]Za tyhle peníze mě napadá například Nikon P310, snímač sice stále jen o velikosti 1/2,33", ale dobrá světelnost objektivu, otočný volič PASM, zobrazovací displej s velkým rozlišením, HDR snímky, FHD videa. Prostě za rozumnou cenu v dané třídě relativně hodně muziky...[/QUOTE]

Díky moc kouknu na něj:)
kikinova (5)|19.4.2013 13:01
Ještě jsem přemýšlela o starším fotoaparátu.
Mirda4 (79)|19.4.2013 18:41
Někdo rád kupuje bazarové věci, já bych si bazarovou elektroniku nepořídil nikdy. Mám rád ten pocit, kdy rozbaluju fungl nové věci z krabice, vše voní novotou, není to od nikoho opatlané, polité od limonády atd. Ale to je jen můj subjektivní pohled na věc. Ne vše bazarové musí být špatné. Když si něco kupuju, tak o tom většinou přemýšlím tak, že to budu mít delší dobu a tak si to raději pořizuji nové.
kikinova (5)|20.4.2013 11:35
Tak on je ten fotoaparat vice méně nový..stále je půl roku v záruce, Jinak bych ho nekupovala. Je to rozdil 2 a půl tisic, což se mi za vůní novoty investovat nechce..
Názor na Olympus PL1 je pozitivní?
rousini (738)|21.4.2013 09:22
Já bych se spíš koukal v bazaru po E-PM1 (E-PL3). Taky tam teď jsou XZ-1 kolem 5000Kč.
kikinova (5)|21.4.2013 12:00
A je v tom opravdu velký rozdíl? Protože at se rozhodnu pro jakýkoliv vždy tady bude nějakej ten lepší:)
rousini (738)|21.4.2013 13:01
Já se na bezrcátka koukám jen okrajově. Takže kromě rozdílných technických parametrů, které si dohledáš stejně jako já, mě jako příklad napadá, že řada E-PM1, E-PL3 má rychlejší ostření oproti starším PENům. Jak moc to využiješ netuším.
BTW: na paladixu se to momentálně docela vyprodalo...
Sakini (1174)|21.4.2013 20:06
E-PM1/E-PL3 mají oproti E-PL1 určité rozdíly: výkon senzoru je podobný, ovšem na vyšších citlivostech jsou novější modely (které jsou v jádru shodné a odlišné velikostí a ovládáním) o znatelný kus lepší. ISO 1600 začíná u E-PL1 být znát, u novější dvojice je hlavně v jpegu dobře použitelná. Ostření je nejen rychlejší (ten rozdíl není nijak velký), ale hlavně citlivější a za slabšího světla se chytá znatelně líp. E-PL1 v takových situacích hodně loví.
Zatímco E-PL1 má blesk vestavěný, E-PM1/E-PL3 mají externí který je součástí balení - výkonově není o moc silnější, ale jeho umístění o něco výš a vysunutí vpřed oproti malému vestavěnému umožňuje jeho poměrně dobré použití pro běžné focení. Navíc jsou ty nové spojené s objektivem 14-42 R, který podává opravdu dobré výsledky.

E-PL1 není špatný, jen už je trošku starší, a za pět tisíc nevím nevím. Za sedm člověk dostane nový výprodejový E-PM1 s dvouletou zárukou a o něco lepšími parametry. Pořád jich je skladem dostatek, a vyskytují se i na bazaru sotva koupené s malou slevou (pokud nejsou, průběžně se třeba na Paladixu objevují).