Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: RX-100 nebo LX7?

Nováček
    Registrace
    May 2013

Ahoj všem,

po téměř sedmi letech s Lumixem LX2 jsem se rozhodl pro investici do něčeho novějšího. Po zvážení všech možných profi kompaktů a vyloučení CSC jsem vybral dva finální kandidáty - Sony RX-100 A Panasonic LX7.
    Fotím obvykle venku, za lepších světelných podmínek (kdo by jezdil na výlety když je hnusně ). Celkem často se ale takové výlety protáhnou do pozdějších hodin, kdy už světla není tolik. Nejsem kamarád stativů a proto mi výborná (na svojí dobu) světelnost LX2 vždycky přišla vhod.
    Pro RX-100 pro mě mluví skvělý snímač a parádní videosekvence, které by mi konečně umožnily natáčet slušná videa bez nutnosti tahat s sebou všude kameru.
    Pro LX7 zase úžasná světelnost a nejspíš trochu nostalgie )
    Ani po přečtení spousty recenzí na tom nejsem s rozhodováním o moc líp... Co byste volili vy?
    Cenový rozdíl tolik neřeším, budu to nakoupovat přes vouchery co mám k dispozici.

Děkuju za jakékoli podněty a připomínky a přeju pěkný zbytek týdne.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    11

RX100 bude mít každopádně lepší výstup. Pocit v ruce (ergonomie) jen zase výhodou LX7. Ono se těžko radí, protože dobrých profikompaktů je tak skoro deset a každý je v něčem lepší a zároveň horší.
    Možná bys měl rozlišit priority:
    a) chci co nejlepší výstup
    b) trvám na hledáčku
    c) důležitá je ergonomie, množství ovladačů na těle
    d) požaduju 24mm ohnisko
    e) nechci ztrácet čas úpravou fotek v PC
    f) kvalita videa
    g) cokoliv jiného tě napadne

Další docela kapesní záležitostí jsou mirorlessy. Dal jsi zatím málo info pro finální radu.

Nováček
    Registrace
    May 2013

Díky za rady, na kvalitním výstupu mi asi záleží nejvíc a po prohlédnutí více videosekvencí z obou foťáků beru RX... i když se mi to zpomalené video u LX7 hodně líbilo

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-08-2013, 13:25