Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

The best Video

Julie123 (4)|11.5.2013 11:36
Zdravím :)

mám možno už niekoľký krát opakovanú otázku, ale potrebujem súrne poradiť v jednej veci.
Aby som bola stručná, som študentkou filmovej školy, začala som robiť amatérsku tvorbu, ale s fotoaparátmi či kamerami zo školy.
A nastal čas zakúpiť si niečo vlastné. Najlepšie zrkadlovku pre akýchsi pokročilých so skvelým HD Videom.
Nie je potreba tvoriť hneď Tarantinové filmy, no na začiatok nech to má slušnú kvalitu.
Nakoľko nie som expert, potrebujem ukázať cestu. :)
Mimoiného ak mi poradíte- cenovo prístupnú variantu po ktorej mi nezostane v peňaženke iba groš (do 700,-), budem Vám vďačná :)

Vopred veľmi pekne

Ďakujem :)
Rellik (1136)|11.5.2013 12:09
O Canonech se říká, že mají slušné HD video. Například tato balada ( http://www.smedoma.cz/ofilmu.html ) z nedaleké vesnice je celá točena zrcadlovkou Canon 550D s objektivem EF 24-105L Na stránkách to myslím uvedené není, ale byl jsem na premiéře, kde v předmluvě o tom filmu to bylo zmíněno. Ke konci traileru je to vidět...

OT: proč je téma dotazu anglicky? Nemám rád toto poangličťování. Jsme v Čechách (Slovensku) a v našem jazyce je to problém napsat - Nejlepší video? V anglicky mluvících zemích taky nenapíší nadpis třeba česky a zbytek anglicky. Proč by to dělali?
Freesmeki (27)|11.5.2013 12:17
Píšeš, že to má být pokud možno do 700,- ... pokud dobře chápu do 700 euro (tedy asi 18 tisíc CZK). Zmínila ses, že studuješ filmovou školu. Pokud si tedy s tou zrcadlovkou tam budeš "hrát" a nevadí ti třeba manuální ostření, dobrý by mohl být Canon EOS 600D, který se dnes prodává okolo 15 tisíc korun se setovým 18-55 mm objektivem. Manuální ostření jsem zmiňoval, protože Canony (ty levnější) hůře automaticky ostří (moje zkušenost). Nicméně pokud tedy nebude vadit to manuální ostření, poleze z toho velmi slušné video. Nicméně to nic nemění na faktu, že budeš asi muset pořídit nějaké kvalitnější skla (objektivy).

Potom se do tvého cenového limitu vejde také Nikon D5100 s podstatně kvalitnějším a univerzálnějším 18-105 VR objektivem. D5100 také netočí špatně, lépe automaticky ostří, ale asi není na tu "profi tvorbu" dobrý jak ten Canon", nicméně tady bych každopádně také dokoupil nějaké další skla.

Zatím se asi podívej na nějaké videa třeba na YouTube ať víš, které video se ti třeba více líbí...atd.
Milan Šurkala (3381)|11.5.2013 12:34
Pokud nevadí manuální ostření, tak zrcadlovky Canon patří k tomu lepšímu, ale obecně se v takovém případě dá použít téměř cokoli. Solidní možnosti nahrávání videa má také Sony NEX (expoziční časy až 1/4 sekundy u videa) a Panasonicy Gxx, ale zas tam člověk musí počítat s AVCHD, na které je potřeba mít rozumný konvertor, aby se to dalo na PC dobře zpracovat. Na druhou stranu ty jsou použitelné i s autofokusem.
Julie123 (4)|11.5.2013 13:19
Ďakujem Vám :)

ospravedlňujem sa za tú angličtinu, no musím sa obhájiť, že ju používam dosť často a tak som akosi "poangličtená".
Pozriem si test videá na youtube daných exemplárov a následne hor sa do natáčania. :)
Freesmeki (27)|11.5.2013 13:39
Ber ale v úvahu, že Youtube u těch videí lehce snižuje kvalitu (promiň, na to jsem tě předtím zapomněl upozornit), avšak není to tak dramatické. Možná bude ale lepší, když si také třeba z recenze na DPreview (popř. tady na Digimánii) stáhneš nějaké to ukázkové video (mají to tam přes Vimeo) - pomocí Download linku pod tím videem a pak si přehraješ ten originální soubor bez ztráty kvality.
Rellik (1136)|11.5.2013 14:45
arkij (95)|11.5.2013 18:36
Možná tomu nerozumím ale budeš s tím foťákem hlavně fotit a jenom dopňkově točit video?
Pokud je tomu naopak, zvol kameru a ne foťák.
Na střihání trávníku taky nekupuješ kombajn, naopak na pole nepůjdeš se sekačkou na trávu.
Rellik (1136)|11.5.2013 19:33
Arkij: s kamerou asi nedosáhne takových výsledků jako s fotoaparátem. Zejména kvůli nízkám clonám a hraní si víceméně právě se clonou. Na tom jsou fotoaparáty o něco lepší. Videokamery mají zase jiné přednosti co se týká zoomu, ostření atd... Každé má své pro a proti. Je hromada lidí co kupují zrcadlovky kvůli točení videí a fotografování je až na druhém místě. Viz zmíněný film v mém prvním příspěvku nebo reportér místního deníku http://www.slovackodnes.cz/
Julie123 (4)|11.5.2013 21:02
Ďakujem pekne a áno, rada by som skôr fotoaparát ako kameru. No pozerala som dané videá a zisťujem, že som pravdepodobne akosi náročnejší amatér :D (resp. možno viac radšej zaplatím). No nakoľko by bolo potreba sa na niečom "zabehnúť", stále sa rozhodujem nad tým Nikonom 5100D.
arkij (95)|13.5.2013 11:39
[QUOTE=Rellik;26871]Arkij: s kamerou asi nedosáhne takových výsledků jako s fotoaparátem.[/QUOTE]

Proč ne, ale asi se shodneme že jak u čeho. Něco je s možnostmi dnešních foťáků lepší, na něco by byla lepší kamera. Záleží co bude a v jakém prostředí točit a kolik na to bude mít času. Pokud je s tím srozuměna (jak reaguje mezi tím v dalším příspěvku) a ví do čeho jde, je to taky samozřejmě cesta.
Jen jsem vznesl úvahu, že je možnost točit video taky na kameru, protože v mnoha diskuzích se dnes při tak trochu obecné módě "točit video na foťák" zapomíná na kamery jako takové, a pak se řeší jak co foťákem nejde, přitom kamerou by to byla hračka (samozřejmě někdy i naopak a záleží taky na cenové kategorii porovnávaných přístrojů).
Takže klidně řešte dál kterej foťák ...
Julie123 (4)|13.5.2013 17:15
A akú by si teda odporúčal variantu kamery?

---------- Doplněno v 17:15 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:14 ----------

A akú by si teda odporúčal variantu kamery? :)