Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Reinstalace OS s LR

lmarica (5)|19.5.2013 14:24
Ahoj,

chtel jsem se zeptat, zdali nekdo mate zkusenosti s preinstalovanim OS s nainstalovanym Lightroomem. Samozrejmosti je zaloha katalogu atd., problem je v tom, ze na novem systemu bude pravdepodobne uplne jina adresarova struktura, ve ktere mam ulozeny fotky (tj. bude jina absolutni cesta k slozce s fotkami i jina relativni cesta vzhledem k souboru s LR katalogem). Priklad:

stary system:
katalog> C:\Users\olduser\Pictures\Lightroom
slozka s raw> C:\Users\olduser\Pictures\Foto\

novy system:
katalog> C:\Users\newuser\Pictures\Lightroom
slozka s raw> D:\Foto_RAW\

s tim, ze nazvy alb se nemeni, jen se meni pozice slozky, ve ktere jsou. Cilem samozrejme je, abych na konci dne otevrel Lightroom a mel v nem importovane fotky + upravy, ktere jsem na nich udelal/stitky/barvy/...
rousini (738)|20.5.2013 09:21
Normální je umístit adresář katalogu na jiný než systémový disk. Minimálně z důvodu, že záloha systému je systémová a ne datová...
Potom stačí v LR nastavit cestu k daným katalogům.
lmarica (5)|20.5.2013 11:28
jsem to mozna spatne popsal, to je samozrejme cilem pri reinstalaci umistit fotky i katalog na nesystemovy disk. Problem mam v tom, ze napriklad nyni mam v LR importovanou fotku, ktera ulozena v>

C:\Users\olduser\Pictures\Foto\2012-09-10_test\DSC_0001.NEF

V novem systemu bude fotka v umisteni>

D:\Foto_RAW\2012-09-10_test\DSC_0001.NEF

Kdyz presunu fotky do noveho umisteni a v LR otevru stavajici katalog, tak mi to napise: The file named "DSC_0001.NEF" is offline or missing. Ta hlaska je v poradku, protoze na adrese C:\Users\olduser\Pictures\Foto\2012-09-10_test\DSC_0001.NEF uz opravdu nic neexistuje. Otazka tedy je, jestli neni nejaky zpusob jak rict LR, ze vsechny fotky z aktualniho katalogu uz nejsou tam kde byly, ale at ve vsech cestach nahradi "C:\Users\olduser\Pictures\Foto\" za "D:\Foto_RAW\" (nebo klidne i nejake jine reseni, kterym mu vnutim nove cesty... rozhodne si ale nedokazu predstavit, ze bych to delal po jedne fotce).
rousini (738)|20.5.2013 18:02
LR nemám, ale přišlo mi normální v nastavení zadat cestu (určit složku) se kterou má pracovat, ať je třeba na flashdisku... Takže záloha napoprve napíše že fotka je missing, ale já v nastavení zadám správnou cestu a už to musí brát. Pokud to nedovede tak sry za spam.