Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Zhodnocení fotek

 1. #1
  Nováček
  Registrace
  Dec 2011
  Příspěvků
  8

  Zdravím,
  jsem amatérský fotograf (pouze jako koníček, fotím hlavně pro sebe, občas pro kamarády), mám Canon EOS 550D a objektivy 18-55 IS + 55-250 IS. Chtěla bych vás poprosit o zhodnocení některých mých fotek - ze zvířat fotím hlavně psy a občas v zoo. Pokud by byl někdo ochotný, omrknul moje fotky a napsal mně jak se mu líbí, nebo co konkrétně se mu na nich nelíbí. Myslím si že některé jsou povedené, ale teprve se učím tak to není žádný zázrak - chtěla bych lepší, ráda se učím a zdokonaluju. Zajímalo by mě kde dělám chyby, co mám vylepšit, zdokonalit, jinak nastavit, na co se soustředit, atd. Prostě co dělat jinak abych měla fotky kvalitnější a celkově lepší. Samozřejmě vítám i kritiku :-) Předem moc děkuji za vaše názory, Lucka

  Tady je odkaz na pár fotek: http://akim3006.rajce.idnes.cz/zvirata_-_zhodnoceni
  Odpovídat lze po přihlášení

 2. #2
  Starousedlík Digimanie
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  740
  Fotografií
  11

  Ahoj, jestli to máš jen tak pro sebe, tak cvakej dál, pokud to chceš prezentovat, tak si musíš dát pozor na takové věci, jako je zakrytí čumáku opice banánovou slupkou a všeobecně se snažit o nějaký individuální úhel pohledu, vystihnutí nálady zvířete, oživit to druhým motivem v záběru, protože jen pes na louce je nuda pro všechny kromě majitele. Třeba k tomu aportování by byl akční skok psa do vody (rozmazané ppozadí, stříkající voda). Takhle je to občas ospalé. Jasně, že takových se nabouchá většina, ale k prezentaci, tam musí být děj...
  Samozřejmě ty fotky nejsou špatný, ale předpokládám, že nechceš slyšet plácání po rameni.
  Odpovídat lze po přihlášení 3. #3
  Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  3,406
  Fotografií
  32

  Není to špatné. Do National Geographic se s tím asi nedostaneš, ale např. s hloubkou ostrosti pracuješ vcelku slušně (vzhledem k tomu, co ti dovolí objektiv). Dal bych si pozor na useknuté nohy, podexpozici ve sněhu. Musím říci, že čtvrtá fotka se mi fakt moc líbí. Naopak 5-7 mě moc nenadchlyc. Z těch ve vodě je jakž takž dobrá ta první, ty další jsou moc roztříštěné, opět s useknutou tlapkou, nezajímavým pozadím (voda je tak nezajímavě rozstříknutá). Vyhnul bych se vyloženě klidovým fotkám ležících psů, pokud nejde o nějakou opravdu zajímavou pózu nebo výraz.
  Odpovídat lze po přihlášení

 4. #4
  Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
  Registrace
  Aug 2009
  Příspěvků
  1,147
  Fotografií
  16

  Za mě jsou dobré 4, 10, 16, 22. Jako nejlepší ze všech pak jen 4 a 16. Zbytek není taky nějak špatný, ale jsou tam jisté chyby, které snímky degradují. A to jak absence části zvířete, "nudná poloha", nebo "špatný úhel záběru" - kryjící se části těla (např 3 fotka - hlava+ocas - ocas na první pohled vypadá jako ucho).
  Odpovídat lze po přihlášení

 5. #5
  Nováček
  Registrace
  Dec 2011
  Příspěvků
  8

  Díky všem za odpovědi a názory. Určitě se nad tím zamyslím a pokusím se fotit trochu jinak. Ty uřezané tlapky apod to mně hodně štve, ale často je ten psík rychlejší než já.

  Rousini: Ano fotky mám jenom pro sebe, prezentovat je nikde nepotřebuju, ale i tak bych je chtěla mít co nejlepší. A taky něčím zajímavé, výjimečné. Moc nechápu jaký druhý motiv máš na mysli? Když fotím psa tak by měl být on hlavní motiv na té fotce, nebo ne? O vystihnutí nálady jsem už přemýšlela několikrát, jenom nevím jak to nafotit? Dáš mně nějaké konkrétní tipy?

  Rellik: Co myslíš tím "nudná poloha"? Je to pes, ne plyšák :-D Tak netuším jak mu mám vysvětlit aby zaujímal zajímavé polohy :-)
  Odpovídat lze po přihlášení

 6. #6
  Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
  Registrace
  Aug 2009
  Příspěvků
  1,147
  Fotografií
  16

  Citace Původně odesláno od Lucy_m Zobrazit příspěvek
  Rellik: Co myslíš tím "nudná poloha"? Je to pes, ne plyšák :-D Tak netuším jak mu mám vysvětlit aby zaujímal zajímavé polohy :-)
  Nudnou polohou myslím, psa bez akce, kdy jen prostě leží a nic. Taková fotky je pak nudná a pozorovatel si u ní většinou pomyslí něco ve smyslu - "Hmm ležící pes, a co jako"... Chce to trochu pohybu a akce, případně nějaké povedené portréty s nějakými výrazy...
  Odpovídat lze po přihlášení

 7. #7
  Starousedlík Digimanie
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  740
  Fotografií
  11

  Pokud se nejedná o portrét, kde se pracuje s malou HO, tak je často ve fotografii vícero motivů. A je to žádoucí, fotka je záživnější. Pes na louce a vedlejší motiv nějaký mohutný pokroucený strom na pozadí, který vyváží ten jinak jediný objekt v obraze. Tím motivem může být i opar, mlha, lom světla z korun stromů, něco co dodá atmosféru.
  Nálada psa je na rozdíl od člověka dobře čitelná a typická pro dané situace (zaujetí hrou, honěním kočky (smutný pohled, když mu uteče na strom), štěkotem na listonoše...)
  Fotka dovede být technicky dokonalá, jako samotný lidský pohled, ale dobrá fotka musí ten pohled udělat sice reálný, ale ne obyčejný. Neříkám tím, že to umím a vůbec fotky zvířat s ohledem na nulové aranžmá jsou nejsložitější a vyžadují zautomatizování ostatních fotodovedností.
  Odpovídat lze po přihlášeníPodobná témata

 1. Skladování fotek
  Od Baji14 v sekci Volná témata
  Reakcí: 7
  Poslední příspěvek: 12-08-2014, 16:58
 2. hodnoceni fotek
  Od tomas.lex v sekci Volná témata
  Reakcí: 17
  Poslední příspěvek: 02-02-2014, 13:43
 3. Software pro centrování fotek
  Od cernoch2 v sekci Software pro úpravy
  Reakcí: 4
  Poslední příspěvek: 26-08-2011, 17:30
 4. Galerie: Resize fotek
  Od HimiX v sekci Provoz Digimanie
  Reakcí: 12
  Poslední příspěvek: 07-11-2008, 08:39