Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: Canon 600D VS. Nikon D5100

Nováček
    Registrace
    May 2013
    Fotografií
    3

Čaute..
    Potřeboval bych "helpnout", chci si koupit moji 1. zrcadlovku a nevím jakou. Vybírám mezi Nikonem a Canonem. Videa moc nebudu točit, spíš makro,krajinu,portréty.. Děkuju za rady..)
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele suke001
    Registrace
    Oct 2011

Za sebe doporučím Canon 600D, před 14 dny jsem ho koupil a nemůžu si ho vynachválit, měl jsem v ruce i D5100, ale ovládání a držení Canonu mě přišlo lepší. Nikon má ale o něco lepší čip. Myslím, že ani s jedním chybu neuděláš, u mě to bylo jednoduší, měl jsem už 2 Canon objektivy, teď používám setový + starší 80-200 :-)..Pokud si koupiš k seťáku makropředsádku za 1500,- tak můžeš udělat fakt pěkné makro :-).. Výběr je na tobě, ani z jedním chybu neuděláš :-).

Nováček
    Registrace
    May 2013
    Fotografií
    3

A v čem je lepší canon nez nikon, a naopak, díky

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2008

600D - lepsi ergonomie ovladani, video
    D5100 - lepsi cip a lepsi setovy objektiv.
    Takze pokud hned nechces vyplaznout dalsi balik za lepsi sklo, tak bych se klonil k nikonu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    1

Trosku bych si dovolil jeste naznacit jeden model:-) Pentax K-30. Ma oproti konkurentum urcite nejaky slabiny,ale i prednosti. Urcite je to zajimava moznost,ale vim, dotaz znel na jiny modely.

Nováček Avatar uživatele Neuge
    Registrace
    Aug 2007
    Fotografií
    56

Téměř dva roky mám 600Déčko. Sice už mi parametry nestačí, přiliš na mě šumí ve vysokých citlivostech, ale nedám na toho mazla dopustit. Měl jsem v ruce i několik Nikonů a řeči ohledně lepší ergonomie Canonu můžu potvrdit, ale je to individuální. Canon obecně lépe padne do menších rukou (můj případ). Lidé s medvědími prackami co se týče gripu asi zase upředností Nikona. Při nákupu měl pan prodavač tendenci cpát mi právě D5100. U mě vyhrála nabídka objektivů Canon, která byla v té době v lepším poměru cena/výkon - Unvierzální Sigma 17-70mm F2,8-F4,5 DC Macro - ta se dnes prodává jen stabilizovaná (podstatně dražší) a pevnej Canon 50mm F1,8 - jeho ekvivalent u Nikonu je i podstatně dražší (ačkoliv v lepším zpracování) - mě jako studenta zajímaly a zajímají především náklady vzhledem k obrazové kvalitě).

Nováček
    Registrace
    May 2013
    Fotografií
    3

Díky za typy.. Já mám celkem vetší ruce, ale potřeboval byc fakt něco, co má dobrou kvalitu fotek, kddyž jsem se díval na srovnáni v digitalrevTV, tak mě připadlo, že epší kvalitu má Canon, a že nikon má takovou "bělejší", tak nevím, a zdá se mi canon vetší, než nikon...:3

Nováček
    Registrace
    May 2013
    Fotografií
    3

A co ještě Nikon D3200..?

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    1

Nejsem odbornik,ale pri vyberu me od 3200 odrazovalo to velky rozliseni,nejspis budou pixely na cipu hodne nmckany. Ale jak rikam, je to muj amatersky nazor. Jinak pokud jde o velikost,tak Pentax by mel byt vetsi nez konkurenti:-) ale opet nemam primou zkusenost,jen co pisou testy...

Nováček
    Registrace
    May 2013
    Fotografií
    3

Pentax má prý málo příslušenství k foťákům.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2012
    Fotografií
    1

Ono tady toho bylo uz napsano hodne ohledne tech dvou fotaku v uvodu. Proto zrejme nereaguje nikdo kdo se opravdu vyzna. Co jsem tak precetl,tak tenhle duel nema viteze. Kazdy ma neco. Asi bych poradne procetl zdejsi forum a co se tyce prislusenstvi tak bych opravdu racionalne zvazil co tak zhruba budu potrebovat a omrknout nabidky vyrobcu. Zalezi jaky mas dalsi ambice s fotcenim. Nekdo investuje stale a nekdo poridi zaklad a snim si vice mene vystaci na dlouhou dobu...

Nováček
    Registrace
    May 2013
    Fotografií
    3

Já bych DSLR chtěl na.: Makro,portréty,krajinu, jestli znáte lightpaiting, ale i občasné video, aby bylo aspoň v HD..

Registrace
    Aug 2007
    Fotografií
    56

Plánuješ fotit ze seťákem nebo dokupovat objektivy? - zvlášť na první dvě uvedená témata nejsou seťáky zrovna ideální, ani trochu. Pokud plánuješ dokupovat skla, tak můžeš napříč výrobci porovnávat ještě ty, což může usnadni rozhodování. Podle odhadu budou při stejné (či velmi podobné) kvalitě cenově lépe vycházet objektivy na Canona.

Nováček
    Registrace
    May 2013
    Fotografií
    3

Tak já bych nejdřív fotil s 18-55 mm, a potom bych si chtěl dokoupit myslím 18-105 mm u nikonu, ale nemám moc financí na 105 mm...:/

Registrace
    Aug 2007
    Fotografií
    56

No jestli ti do toho můžu kecat, tak mi přijde trochu zbytečné koupit foťák se setovým objektivem a pak k němu dokoupit další "univerzální" sklo, čímž by ti ten starý seťák zůstal ležet v šuplíku nebo by si ho musel prodat. Pokud dopředu víš, že bys chtěl nějaké delší ohnisko, setovému objektivu bych se úplně vyhnul a koupil rovnou to 18-105mm (tento rozsah ohnisek má pouze Nikon), v případě Canonu nějaké 18-200mm (popř. 18-135mm). Být tebou, řeknu si, kolik bych chtěl do objektivu (popř. teda celého foťáku) investovat a dle recenzí nebo komentářů porovnávám jednotlivé objektivy v dané cenové hladině. Hodně komentářů k objektivům je třeba na Megapixelu.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nikon D5100 vs. Canon EOS 600D
    Od filipp22 v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 17-06-2016, 12:24
  2. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 24-02-2013, 13:17
  3. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-10-2012, 07:17
  4. Nikon D5100 vs. Canon EOS 600D a objektivy Sigma