Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Skladnější stativ do 2000,-

suke001 (48)|30.5.2013 12:54
Zdravím,

můžete prosím doporučit nějaký menší stativ, aby se třeba vlezl do batohu, v ceně do 2 tisíc ?

Bude na něm 600D + maximálně nějaký tele 70-300

Díky moc
suke001 (48)|30.5.2013 14:54
kultus (1295)|28.6.2014 07:27
Zdravim, trochu oprasim toto vlakno. Mam doma levny $10 stativ z Ciny, uz mne ale stve to nastavovani a dotahovani "deseti" sroubu a taky rozkmit pri kazdem doteku,svuj ucel pro zacatek splnil, ale chtel bych se posunout dal. Proto hledam levnejsi stativ tak do 2000,- nejlepe asi s kulovou hlavou kvuli rychlemu nastaveni polohy a zamceni, pripadne jiny jednoduchy patent, ktery nebude zdrzovat. Netocim videa takze jen na foceni max. kontrolovane otaceni kolem svisle osi pro panorama. Co jsem se koukal tak mi je jasne, za se budu pohybovat na horni hranici cenoveho rozsahu. Urcite uz za ty prachy pozaduji kvalitnejsi zpracovani i materialy. Rad bych skladnejsi stativ co se slozeny vejde do normalniho batohu. Libi se mi stativy Triopo, uz ty nejlevnejsi vypadaji dobre treba C258, pripadne bych koupil samotny stativ C158 a nejakou lepsi hlavu B-2 ale to uz je max co jsem ochoten zaplatit. Ma nekdo odpovidajici alternativu? Videl jsem tady nejakeho Beika 777, bohuzel uz se neprodava. Ty znackove v tehle cenove kategorii asi nebudou tak dobre...nebo? Dik
crashpc (541)|28.6.2014 10:41
Ahoj.
Kolegové fotografové mají Triopo, recenze na Triopo jsou velmi pozitivní, tak jsem po prolezení všech fotoobchodů a osahání prakticky všech značek koupil taky Triopo MX-1327 (ten už bude pro Tebe moc velký), a nemůžu bejt šťastnější. Všechny ty stativy mají podle mého nějaké neduhy shodné aj s nejdražšími modely (Gitzo a podobně), ale asi je to normální. Třeba jištění nohou jen ve směru rozevření, ne naopak. To je sice logické, ale na měkkčím podloží to začne být problém. No, člověk nenadělá nic. Každopádně materiálové zpracování, tuhost, konstrukce (Triopo často vychází z řad stativů Gitzo), všechno je to za ty peníze na super úrovni, lepší než Velbon a jiné, dokonce dražší modely, které jsem si byl osobně osahat. A to včetně Gitza. Když jsem si na něj sáhnul jak se chová v krutu, nebylo to oproti Triopu tak lepší, aby to stálo za řeč, natož za ty peníze. Nemůžu tuhle značku už doporučit víc. Pro dostatečnou tuhost bude potřeba vždy na stativ něco pořádného naložit, a musí to bejt svatý. Až to dostaneš do ruky, budeš tím zpracováním nadšený. Občas jsou některé modely znatelně levnější na daganet.cz

[ATTACH=CONFIG]1067[/ATTACH]
Nic tak pevného s takovou konstrukcí za dané peníze prostě není...
T001.jpg
kultus (1295)|28.6.2014 11:55
Diky za doporuceni, cetl jsem je i jinde. Na megapixelu, ktery je primo v Brne maji C258+KJ2 za cca 1900,- na daganetu 1650,- + posta takze to vyjde prakticky lepe v Brne...jeste uvazuji jestli se mi vyplati priplacet za tu B2 hlavu nebo jine NB-x...uz by to bylo o dost drazsi. Asi jen koupim ten set a az narazim na nejake vyrazne omezeni, tak ji prodam a koupim neco poradneho...ztrata bude zanedbatelna, jedine co by mi na te levne hlave asi chybelo tak otaceni kolem svisle osi :(
crashpc (541)|28.6.2014 15:08
No, na panoramata není kulová hlava dvakrát vhodná, ale těžko asi levně sehnat jinou. Na aukru jsemnedávno prošvihl prodej celokovové pěkné pano hlavy. Šla za 300Kč. To bych si jednu lísknul...
Pokud něco potřebuješ už teď, asi bych se toho setu nějak nebál. Fungovat to bude slušně.
kultus (1295)|28.6.2014 16:50
No ja se na pano nespecializuji, jen by to obcas mohlo chybet. Pak ty drazsi kulove hlavy maji dalsi sroubek pro rotaci kolem svisle osy...zajimalo by mne jestli ma prakticky smysl kupovat hlavu s vetsim prumerem koule treba 28mm vs 33mm, kdyz mam tak lehky fotak? Nebo to ma jiny vyznam? Jeste premyslim nad http://www.megapixel.cz/triopo-mt-128-nb-1s-kit sice je to uz pres rozpocet, ale stativ ma o dost mensi prepravni velikost a je v setu s lepsi hlavou.
crashpc (541)|28.6.2014 18:05
Obecně vzato větší bude vždy přesnější, víc unese, lépe se utáhne, víc vydrží, ale na běžné použití bych se s tím asi netrápil. To o tom vodorovném posuvu ani nevím. Pokud to daná kulová hlava má, na běžnou práci by to mělo stačit naprosto v klidu.
kultus (1295)|28.6.2014 18:09
jakou hlavu si vzal k tomu triopu ty? nebo mas nakou zvlast?
crashpc (541)|28.6.2014 19:54
Mám ho několik málo týdnů, a ještě jsem si nevybral :-D Takže mi stativ stojí a stojí...
kultus (1295)|30.6.2014 12:14
tak pres redukci se da fotit i jen tak naostro :) ja uz jsem vice-mene rozhodnutej pro ten set MT128 (horcikovy) + NB-1S (hlava s rotaci kolem svisle osi) tech 900,- navic mi za lepsi a skladnejsi stativ s lepsi hlavou za ty prachy asi bude stat, az bude lepsi pocasi behnu do toho megapixelu jak ten Triopo stativ vypada snad tam budu mit aspon jeden z tech nizsich rad...
kultus (1295)|2.7.2014 08:38
Tak mam stativ doma, kvalita zpracovani opravdu slusna, musim si jeste zvyknout na tu hlavu. Nevim jak moc ji mam dotahovat, kdyz ji jen jemne dotahnu koule drzi, ale moc tomu neverim tak dotahuji vic ale pak se koule trosicku nakloni smerem k tomu kolecku, takze na opravdu presne namereni to bude chtit trenink a cit. Jinak je to opravdu kus "zeleza". Pevnost je s tim cinskym smejdem nesrovnatelna, s konkurenci ale nemohu srovnat. Libi se mi jedna noha s penou a hroty na nohach, ktere se daji schovat do gumovych nozek pouhym otocenim. Sroubovaci nohy bych vymenil klidne za klipsy, ale zvyknu si. Stejne tak si budu muset zvykat na skladani stativu dolu hlavou. Vyhoda je pouziti fotaku sice otoceneho dolu hlavou, ale prakticky se da fotit 5cm nad zemi, jak to dovoli vyska fotaku. Jeste trochu zapasim s rychloupinaci destickou, resp. upinanim fotaku na ni. Ze spoda je sroub s ockem, ale kdyz to ocko po utazeni "pridelam" k desticce aby nezavazelo pri montazi na hlavu, tak je pak pri demontazi fotaku skoro nemozne si ho zase vytahnout at s tim muzu pootocit. Imbusak se mi nechce nosit takze to zatim resim tak, ze si ocko nechavam trochu vysunute, aby se lepe vytahovalo nehtem. Jsou to jen takove kravinky, zatim jsem s pevnosti spokojen. Dokonce jsem zkousel vic-vterinove expozice bez samospouste/dalkace a zadne rozmazani pohybem, to mne dostalo. Ale poradny test prijde az venku az bude nekde foukat ;)

Jedna noobska otazka. Ten svisli kolicek na zakladne rychloupinaci desticky, ktery je ovladany knoflikem, to je zrejme pojistka proti samovolnemu vyjeti...
crashpc (541)|2.7.2014 15:15
No, hlava na tom asi bude prostě levná. Něco se ošulit muselo. Jak a co s tím, to nevím. Taky jsem zvyklej na levný hlavy, kde člověk leccos přejde. rychloupínací desku jsem ještě nemusel z povahy mého stylu focení snad nikdy použít :-)
Dzany80 (126)|3.7.2014 07:47
Mozna me ukamenujete argumenty. Ale ja si nedavno poridil toto http://www.alza.cz/stativ-traveller-compact-pro-d522324.htm.
Verim, ze to na profi foceni neni, ale musim se priznat, ze s nim nemam zadny problem a je docela stabilni.
kultus (1295)|3.7.2014 10:27
tak ja zadne profi foceni taky neprovozuji, ale chtel jsem uz neco poradneho co vydrzi a dulezita byla taky prepravni vyska-44cm aby se mne vesel do batohu nebo mensi cestovni tasky. Tam se pak kompromisy tezko hledaji...
Dzany80 (126)|3.7.2014 11:16
Ja se obavam, ze budes asi muset nekde slevit :) Ale hodne stesti pri vyberu.
kultus (1295)|3.7.2014 12:29
zkus se podivat o par prispevku vys ;)