Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Domácí tisk fotografií

Rek61 (3)|2.6.2013 20:39
Na tiskárně Canon 5250,jsem do nedávna vytiskl dost kvalitních fotek.
Ale poslední fotky jsou mimo barvy na monitoru např. zelená barva ve výsledku jde na fotografii do modra, hnědá do fialova,nebo pleťová barva,která je na monitoru ok je na fotu do oranžova.
Je možné.že ztráta kvality fotek je způsobena papírem(tiskl jsem na originál, posléze na náhradu nebyl rozdíl,ale teď jsem koupil náhradu jiné značky).
Nebo vyzkoušet reinstal tiskárny?
Rellik (1136)|2.6.2013 21:43
Pokud chceš kvalitu, tak vždy kupuj originální barvy i papír. Je tam hodně velký rozdíl. Jinak můžeš tisknout i s náhradami, ale musíš si přenastavit monitor podle tisku - vytiskni si něco takového:
http://1.bp.blogspot.com/_TIvZEoqhTSE/SWGm0HzhT4I/AAAAAAAABKk/KH2iKS79cno/s400/print+test+page2.jpg
a pak podle vytisknutých barev sešteluj monitor. Pak ti bude tiskárna tisknout tak jak uvidíš na monitoru. Při zpracování, ale budeš mít zase pro jiný monitor barvy rozhozené jako máš teď u tisku. Takže si to nové nastavení ulož do nového profilu a používej jen pokud budeš dělat úpravu pro tisk. Zní to složitě, ale je to nejjednodušší řešení (mimo originálního spotřebního materiálu) ;) Taky jsem měl canona, kde jsem zprvu tiskl s originálními barvami a papíry, pak jsem koupil pro úsporu neoriginály a při porovnání vytisknutého stejného snímku to byla úplně jiná fotka... A navíc ty neoriginály (barvy) míň vydržely, takže pro stejný počet výtisků jsem se dostal skoro na cenu originálních barev... Takže asi tak... Pokud chceš ušetřit úplně, tak to posílej do nějakého labu. Jsou tam ceny od cca 2.50,- za fotku 10x15cm, na což se s tiskárnou nedostaneš i kdybys tiskl bez barvy (cena papíru).. ;) Já to tak dělám. Kvalita je OK, je to levé a chodím si pro to kousek od baráku. Když něco potřebuju pro někoho nutně, nebo je toho jen pár kusů, tisknu doma... A to mívám barvu většinou zaplacenou, takže cenu moc neřeším... :)