Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: výběr foťáku do cca 8000

Neregistrovaný (0)|5.6.2013 14:06
Tazatel: David Valík

Znění dotazu: Zdravím vespolek,

chceme koupit rodičům k výročí nový foťák a tak prosím o radu. Popis požadovaných vlastností:
- co nejlepší automatika (nerad bych, aby se museli u každého snímku šťourat v nastavení clony, času, atd., aby dostali ucházející snímek)
- vysoká úspěšnost ostření i v horších svět. podmínkách
- kvalitní optika bez vad (chromatická aberace, ...)
- neagresivní odšumování (ideálně nastavitelné)
- schopnost hezky fotit i za nepříznivých světelných podmínek
- kvalitní fullHD video
Jde mi o to, aby měli ovládání co nejjednodušší, na druhou stranu chci, aby foťák automaticky podal dobré výsledky. Nebudou využívat ani žádné hrátky s barevným režimyi atp..
Logicky mi z toho vychází nějaký lepší kompakt, ale není to podmínkou. Doteď měli Konicu Z-1, tak jsou zvyklí na kus foťáku.
Prosím poraďte, nabídka je obrovská a trochu se v tom ztrácím - cena max kolem 8000 Kč.
Díky moc.

Fotovýbava, které se dotaz týká: kompakty, CSC
David Valík (0)|6.6.2013 16:11
Hodně zajímavé, hlavně cenově, jsou Olympusy PEN E-PM1 a XZ-1. Který bystemi doporučili? Nebo se dívat úplně jinam?
Komo (840)|6.6.2013 19:39
Vysoké nároky,nízky finančný limit. To bude ťažký výber. Mne sa pozdáva za tie peniaze Nikon P 330, ale neviem, či spĺňa všetky podmienky.
Rellik (1136)|6.6.2013 20:09
Po přečtení požadavků můžu napsat jen to, že takový fotoaparát neexistuje ani za desetinásobnou cenu...
David Valík (0)|6.6.2013 21:07
[QUOTE=Rellik;27044]Po přečtení požadavků můžu napsat jen to, že takový fotoaparát neexistuje ani za desetinásobnou cenu...[/QUOTE]

Podle Tvého podpisu bych to neviděl tak černě :-). Samozřejmě jsem popsal ideál, jde teď o to, co nejvíc se mu přiblížit.

Komo: Díky za typ, četl jsem nějakou recenzi a vypadá slibně, zvlášť video mě příjemně překvapilo, nevíte někdo, jak je to s autofokusem? funguje spolehlivě?

Každopádně díky oběma za reakci :).

Btw: co ty Olympusy např. ve srovnání se zmíněným Nikonem p330?

DV
Komo (840)|6.6.2013 22:46
Mne sa na tych Oly nepacilo hlavne video.