Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotoaparat do prírody

jedendvatri (20)|6.6.2013 13:45
kedze v kompaktoch sa nevyznam potreboval by som poradit s jeho vyberom.fotit sa skor bude fuana.rozpocet je do 150€ na nejaku bazaravu zalezitost,pretoze by to mala byt len medzizastavka v tom ako fotit a ci vobec fotit a investovat do niecoho drahsieho (zrkadlovka).
z toho co som sa docital na nete o kompaktoch ,tak menej Mpx,vysia svetelnost,mensi zoom by malo znamenat lepsia foto.
celkom ma zaujal canon powershot SX120 is a panasonic FZ18. velkost senzoru by mali mat totoznu (1/2,5") ,SX je 10mpx,10x zoom a f 2,8 - 4,3 zatial co FZ 18mpx,12x zoom,f 2,8 - 4,2 a dokaze aj RAW,videa a baterie su nepodstatne.
cena pouziteho FZ je skoro o polovicu vysia ako SX no niektore foto z SX mi niekedy prisli krajsia ako foto z FZ (co som videl na nete) preto by zaujimalo co je lepsia volba z pohladu niekoho kto sa v tom vyzna, popripade este lepsia alternativa.
Dakujem
Symbio (53)|6.6.2013 14:24
Osobne by som isiel do FZ18. Ak porovnavas fotky na nete, tak v prvom rade treba porovnavat porovnatelne cize ten isty zaber s tymi istymi nastaveniami ale rozne fotaky. To asi nebol spominany pripad.
FZ18 ma vacsi zoom a predsa len RAW ma svoje vyhody. Bude to aj skola postprocesingu, lebo je rozdiel pp v JPG a pp v RAW.
jedendvatri (20)|7.6.2013 09:56
ok a na ake veci dat pozor pri kupe ultrazoomu z druhej ruky?
Symbio (53)|7.6.2013 12:33
Pozri v prvom rade viditelne mechanicke poskodenia, objektiv - ci nie je mastny, pripadne oroseny, treba pri nejakom uhle skontrolovat pripadne necistoty v nutri objektivu - ak sa to da.
Po zapnuti ziadne neprirodzene zvuky, plynulost vysuvania objektivu, ak sa da urobit zopar snimok a pozriet na PC. Schopnost ostrit v roznych podmienkach, pozriet pripadne firmware.
Urcite tu na fore povedia ludia aj viac.
Niekto dokonca mal a mozno este ma FZ18 ak si dobre pamatam.
jedendvatri (20)|8.6.2013 19:44
fotak je uz doma,no nieje to FZ18,ale S200EXR.telo ma ako nove,bez skrabancov,necistot a bolo na nom urobenych okolo 1400 fotiek.tak snad si casom nubudem udierat hlavu o stenu ...