Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Barevný profil pro OMD EM5 pro převod z RAW do JPG

JonSnih (13)|14.6.2013 08:26
Ahoj lidi,
řešil jste už někdo problém, jak docílit u konverze snímků z RAWu/ORF > JPG stejných líbivých barev jaké lezou z Olympusích JPG enginů? Zkusil jsem u OMDčka fotit výhradně do RAWu, ale nedaří se mi vyladit barvy tak, aby odpovídaly JPGčkům přímo z foťáku. Na netu jsem našel jakés takés profily pro Lightroom. Pracuju na zkoušku s programy Zoner PS a Photo Ninja. Výsledky jsou neuspokojivé, výstup je jak z Canonu. Jsem v koncích...:confused: Poradíte, kde stáhnout vhodný profil pro EM5, nebo jak vytvořit barevný profil?
Díky moc :)
rousini (738)|14.6.2013 09:45
Myslím, že stejné barevné podání by měl nabídnout Olympus Camera Viewer nebo jak se jmenuje jejich bundlovaný soft... Ohledně profilů neporadím, to chce hledat.
JonSnih (13)|30.6.2013 18:55
Tak je to tak. Jediný program, který nabídne stejné barevné podání jako JPG engine je SW Olympus Viewer. Práce s ním je ale utrpením. Pro Lightroom a Camera Raw lze za příznivých $10 koupit slušné profily . Taková dobrá alternativa. Profil v Adobích aplikacích je ale vyhovující. Našel jsem i universální profil pro Lightroom a CR, leč často podává nevyrovnané výsledky.

Třeba jsem někomu pomohl. Napište, co používáte vy, Olympusáci :)