Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

monopod "nefunguje" a rychloupinacia platnicka

jedendvatri (20)|4.7.2013 15:16
dnes mi dosiel monopod,skusal som fotit a na moje prekvapenie fotoaparat upozornoval vystrahou rozmazania pri rovnakom case ako z ruky.necakal som ziaden zazrak,ale toto ma celkom prekvapilo,nejake rady,postrehy ako nato by sa nenasli?
tiez by ma zaujimalo k comu sluzi ten kolicek na rychloupinacej platnicke,od spodu sa da regulovat akym tlakom bude tlacit do fotoaparatu,ale nejak mi unika jeho podstata.
rychlo.platnicka.JPG
Rellik (1136)|4.7.2013 15:40
A jak by ten foťák měl poznat že na něčem stojí? Roztřepání snímku ukazuje pokaždé při dlouhém čase i kdyby to bylo na normálním stativu. (Aspoň to tak ukazovaly foťáky co jsem měl v ruce). A čudlík na placce je u foťáku víceméně nanic. Většinou co jsem viděl, tak to pasovalo na videokamery, kde to zapadlo do dírky aby při natáčení se kamera samovolně neotočila při změně záběru (při připojených kabelech kdy by se náhodou nějaký zadrhl). U foťáku se čudlík jen zamáčkne a nemá žádnou funkci... ;)
Milan Šurkala (3381)|4.7.2013 20:26
Souhlasím, indikace roztřesení je u většiny fotoaparátů řešená jako vztah expozičního času a ohniskové vzdálenosti... bude to indikovat i na stativu. Některé fotoaparáty to ale jsou schopné poznat, zjevně to není případ toho tvého. Pokud jde o čudlík, to se opravdu používá u kamer a u fotoaparátů je to jen k vzteku.