Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: monopod "nefunguje" a rychloupinacia platnicka

Nováček
    Registrace
    Mar 2013

dnes mi dosiel monopod,skusal som fotit a na moje prekvapenie fotoaparat upozornoval vystrahou rozmazania pri rovnakom case ako z ruky.necakal som ziaden zazrak,ale toto ma celkom prekvapilo,nejake rady,postrehy ako nato by sa nenasli?
    tiez by ma zaujimalo k comu sluzi ten kolicek na rychloupinacej platnicke,od spodu sa da regulovat akym tlakom bude tlacit do fotoaparatu,ale nejak mi unika jeho podstata.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: rychlo.platnicka.JPG 
Zobrazení: 136 
Velikost: 33.4 KB 
ID: 912  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

A jak by ten foťák měl poznat že na něčem stojí? Roztřepání snímku ukazuje pokaždé při dlouhém čase i kdyby to bylo na normálním stativu. (Aspoň to tak ukazovaly foťáky co jsem měl v ruce). A čudlík na placce je u foťáku víceméně nanic. Většinou co jsem viděl, tak to pasovalo na videokamery, kde to zapadlo do dírky aby při natáčení se kamera samovolně neotočila při změně záběru (při připojených kabelech kdy by se náhodou nějaký zadrhl). U foťáku se čudlík jen zamáčkne a nemá žádnou funkci...

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Souhlasím, indikace roztřesení je u většiny fotoaparátů řešená jako vztah expozičního času a ohniskové vzdálenosti... bude to indikovat i na stativu. Některé fotoaparáty to ale jsou schopné poznat, zjevně to není případ toho tvého. Pokud jde o čudlík, to se opravdu používá u kamer a u fotoaparátů je to jen k vzteku.

Podobná témata

1. Výběr "kompaktu" a "profi kompaktu"
    Od olaf87 v sekci Kompakty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 10-08-2013, 12:06
  2. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 03-05-2012, 13:17
  3. Získání fotek z karty ("Naformátujte před použitím.")
    Od tommikcz v sekci Paměťové karty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-04-2012, 12:18
  4. Super soutěž s fotkami "Dříve" a "Dnes"
    Od janasla v sekci Volná témata
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 27-01-2011, 09:26
  5. Upload fotek aneb "vlastní galerie snadno a rychle"
    Od Karlos5573 v sekci Volná témata
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 29-10-2008, 09:43