Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony Cyber-shot DSC-HX20V

Pheorinos (2)|8.7.2013 11:54
Dnes mám poslední možnost v akci v electroworldu tento kousek Sony Cyber-shot DSC-HX20V koupit za 5200.
Do teď jsem měl Sony DSC-W150 se kterým jsem se od samého začátku trápil díky tomu, že mi při blesku stále na skoro každé fotografii zobrazoval takové bílé mlhavé tečky různých velikosti a v různém počtu od jedné a více. Po opakovaném servisu a reklamaci mi bylo vždy řečeno, že to jsou smítka ve vzduchu a že snímač je čistý a s největší pravděpodobností to bude konstrukční vadou fotoaparátu. Mám už hodně takto zničených fotek a nerad by jsem si zase s tímto kouskem naběhl. Co se týče jeho ostatních fotek byl jsem vždy spokojený s jejich kvalitou. Fotoaparát vážně používám a používat budu jen jako amatér na rodinné focení. Nikdy nevyužiji potenciální obrovský formát fotek, který nabízí a vždy se spokojím velikostí dovolující rozlišení monitoru a nebo do fotky rámečku 10x15. Jasně video v HD se hodí a pro mne co jsem viděl kvalitu na youtube dostačující. Jen mi jde o to abych se už jednou pro vždy zbavil těch teček na fotkách. Mám svůj cenový strop a myslím, že pro mne by byl naprosto vyhovující a co jsme pročítal různé recenze nevedl si zase tak špatně.
A když jen odbočím, byl by lepší než tento Panasonic Lumix DMC-FZ62 ? Rozhodoval by jsem se případně jen mezi těmito kdyby tam byl takový rozdíl. Díky Vám
Milan Šurkala (3381)|8.7.2013 18:33
No já nevím, ale tečky na fotkách při použití blesku opravdu většinou bývají prach nebo vlhkost (mlha,...). To, zda je to problém fotoaparátu nebo externích vlivů, se dá zjistit snadno. Pořídit z jednoho místa se stejným zoomem dvakrát tutéž fotku s bleskem. Pokud budou tečky na různých místech, nebude to chybou přístroje (to by byly tečky na stejném místě).
Pheorinos (2)|9.7.2013 11:21
Ty tečky jsou stále jinde a různých velikostí a různém množství. Mám ještě olympus a u toho se mi to nikdy nestalo i když fotím tu samou scénu. Už to neřeším a foťák dám dětem na hraní a tak stejně dlouho nevydrží. Rád bych ten nový.