Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: Fotoaparáty GE - mají vůbec šanci uspět?

Petr S. (328)|13.3.2009 08:56
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Fotoaparáty GE - mají vůbec šanci uspět?

Na veletrhu PMA bylo představeno hned několik kompaktů pocházejících z výroby společnosti GE, a ač se budou oficiálně prodávat pouze v USA, rozhodně se jedná o zajímavý počin. Mají ale šanci uspět mezi již zaběhlými velikány? Je pro takové projekty na trhu vůbec místo? Ať už je váš názor jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
HimiX (187)|13.3.2009 09:33
GE, jo hmmm, no proc ne, kdyz ukazou minimalne srovnatelnou kvalitu za lepsi cenu tak je uspech zarucen.
dkas (154)|13.3.2009 12:32
Pořiďte si profi účet v GE Money Bank a dostanete GE foťák...

Podle mě můžou na krizi buď vydělat, nebo naopak...
relais (23)|13.3.2009 13:36
Aparáty Kodak se vyrábějí v Číně. Aparáty .. .. .. se vyráběbjí v Číně. Jsme si jisti, zda je tam také nevyvíjí? (ty spotřební). Není důvod proč by měl být GE horší než třeba Kodak. Mj. mám Nikon P50 a dodávají k němu software Kodak Easy Share a i konektor na "dně" Nikonu je připravený nasadit na dock nebo printer dock Kodak, včetně výlisku pro správné usazení. Tak kdo vlastně ať už ty Kodaky nebo ty levné Nikony konstruuje a vyrábí? Netvrdím ale, že by to mělo nutně být ku škodě věci.
Petr S. (328)|13.3.2009 14:16
Ono jde ale také o to, jestli v povědomí uživatelů bude pro tyto fotoaparáty místo. Když budou mít na výběř například mezi Panasonicem či Canonem a GE. Co vyberou?

Podle mě šanci mají, ale je potřeba vymyslet něco, co přitáhne lidi...
Milan Šurkala (3381)|13.3.2009 14:56
V první řadě se musí dostat i do jiných končin zeměkoule :-) Když budou prodávány pouze v USA, tak tam možná jistý odbyt najdou, ale bude významně slabší základna uživatelů, na internetu se najde méně recenzí a podobně. Když člověk nalezne všude zmínky o Nikonech, Canonech a dalších, ale jen pár o GE, bude mít spíše tendenci sáhnout po zavedených značkách a GE vidím spíše jako fotoaparáty do akcí v supermarketech. Nicméně mě třeba překvapilo, že mají nový kompakt s 3× optickým zoomem a světelností F3,0 - F4,0. A pak že to nejde :-) Otázkou je pochopitelně kvalita.
Petr S. (328)|13.3.2009 17:22
Jaký myslíte, že mají důvod, že vydávají své produkty pouze v USA? Podle mě je to celkem škoda... No, možná do budoucna plánují expanzi...
Filcka (300)|13.3.2009 20:11
Musíte si uvědomit dvě věci - GE je v USA vnímána jako "tradiční" značka elektroniky všeho druhu. GE je mamutí kolos, který nežije z prodeje fotoaparátů, je to to pro něj v podstatě marginálie a doplněk sortimentu. kupř. na poli zdravotnické techniky je jedním ze 3-4 nejvýznamnějších světových hráčů vedle Phillipse, Siemensu a možná Toshiby. BTW Nikon se prodává i v Tescu. Že by supermaketová značka? :D
relais (23)|15.3.2009 11:38
[QUOTE=Petr S.;1507]Jaký myslíte, že mají důvod, že vydávají své produkty pouze v USA? Podle mě je to celkem škoda... No, možná do budoucna plánují expanzi...[/QUOTE]
Tak expanzi plánují už asi 3-4 roky, kdy o nich byly první zmínky i v našich fotočasopisech. Skutečný trend je ale spíš opačný, z ČR už se odstěhovalo už i oficiální zastoupení Kodaku a to byla přeci jen firma s mnohem vyšším fotografickým povědomím. Jsme prostě zěmě s příliš malým trhem pro experimenty. Je to škoda, ale je to věc jedině trhu.