Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

kompakt s výměnným objektivem do $500, který má smysl koupit v USA

jankeler (1)|9.7.2013 05:22
Zdravím všechny,
chtěl bych poprosit o radu při výběru kompaktu s výměnnými objektivy.
Hledám dostatečně rychlý, lehký a spolehlivý kompakt na cesty. Fotím hlavně makro (hmyz, rostliny), přírodu, město na cestách, měné lidi a pohyb.
Jsem právě ve státech a přemýšlím, jestli má význam koupit tady nějaký stroj.
Zatím nejžhavější kandidát je Nikon 1 J2 s kombinací objektivů 10-30mm a 30-110mm za 460$. Na tomhle přístroji mi ale chybí možnost případného rozšíření externím bleskem a chytré funkce typu propojení se smartphonem a wi-fi. Ale nevím, jak moc užitečné ve skutečnosti jsou.
Další možnost, kterou zvažuji je Olympus PEN E-PL5 včetně příslušenství na horní hranici rozpočtu za $540.
http://www.ebay.com/itm/Olympus-PEN-E-PL5-Digital-Camera-Body-14-42mm-II-R-Lens-16-1MP-Silver-Silver-/140963787960?pt=Digital_Cameras&hash=item20d218b4b8

Předem díky za všechny postřehy, návrhy a doporučení. Nechci koupit něco, co se mi rozbije po roce a ušetřené tisíce přijdou vniveč...hledám kvalitní věc, která bude dobře kreslit, bude rychlá a dobrou světelností. Šum a čekání na uložení snímků na kartu jsou dvě věci, které mě dokážou vytočit :)
Sakini (1174)|9.7.2013 11:03
Tak to je podle toho co máš dostupné. J2 s dvěma objektivy za tu cenu proč ne - výsledky budou lepší než z kompaktů, objektivy jsou dobré, a 10-30 má mezi seťáky vzácnou schopnost poměrně slušného makra. Navíc je to přístroj rychlý, ať už jde o ostření nebo celkové operace. Samozřejmě oproti jiných CSC s větším senzorem je v nevýhodě, ale z RAWu jde dost vytáhnout. Navíc pak jde tahle sada rozšířit třeba světelnou 18,5/1.8, což je dostupné řešení pro kvalitnější foto na jedničkách.
E-PL5 je co se týče celkového výkonu a výstupu mnohem dál než J2, senzor je vynikající, ostření velice rychlé, a za takovou cenu je to hodně zajímavé. Není tam sice tele, ale to se dá levně dokoupit. Za tu cenu velice zajímavé, to bych ho snad koupil taky. Výstup odpovídá vrcholovému E-M5, takže není čeho se obávat. Navíc Olympus má celkově solidní přístup a trvanlivé výrobky, z těchhle dvou určitě vede E-PL5. Navíc má hotshoe na externí blesk nebo hledáček, a objektiv 14-42 je nadprůměrný seťák.

Pokud nevíš jak užitečné by ti bylo wifi spojení, tak ho zřejmě ani moc nepotřebuješ - ne pro každého to má skutečnou cenu.