Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Fotografování svatby

Mirda4 (79)|12.7.2013 13:10
Zdravím vás tu všechny. Úplnou náhodou jsem byl pozván na nafocení pár záběrů svatebního obřadu. Nebude se jednat o klasickou svatbu, kde se pořídí stovky snímků všeho možného, ale jde jen o obřad( ženich, nevěsta a svědkové). I tak jsem ale trochu nervózní, protože takovou záležitost fotím poprvé. Byl jsem si včera na radnici nasbírat expoziční hodnoty a jelikož se jedná o hodně prosvětlené prostory převážně venkovním světlem, tak obavy o nedostatek světla nemám. V čem si ale trochu nejsem jistý je to, jaký použít režim ostření. Nejvíce se přikláním k variantě AF-S a bodovým ostřením, jelikož se bude dle mého většinou jednat o statické snímky a tudíž nebude problém zvolit ostřící bod popřípadě překomponovat a vyfotit. Nejprve jsem si ale myslel že zvolím AF-S a automatický výběr ostřících bodů, ale to mi může pak ostřit třeba někam trochu jinam, než bych chtěl a mohl by být s ostrostí problém. Objektiv budu mít k dispozici pouze základní 18-105 3,5-5,6, ale jak jsem psal, místnost je velmi dobře prosvětlená, takže mi lepší světelnost objektivu chybět moc nebude. Ještě mi poraďte ohledně clony, považuju za takovou rozumnou hodnotu kolem F5, menší ne z toho důvodu, aby mi neujížděla hloubka ostrosti kam nechci a větší asi taky ne, abych nemusel zbytečně hnát ISO nad hodnoty 1000 a výš. Jak říkám je to moje první zkušenost na takové akci a budu rád za každou dobrou radu. Díky a hezký začátek víkendu. Míra