Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Problem s neostrosti snimku - Canon Ixus 860IS

kultus (1295)|14.7.2013 15:58
Zdravim vsechny. Moc sem nechodim, protoze jsem priznivec fotomobilu. Dostal se mi ale do rukou vyse uvedeny kompakt a rozhoduji se jestli si ho na obcasne cvakani nechat nebo ho za par susnu prodat. Bohuzel po vikendovem testovanim jsem zjistil, ze je temer cela 1/3 prave strany snimku focenych na nejsirsim ohnisku neostra (viz. ukazkova fota). Pritom pri max.zoome 3.8x resp. makru toto nepozoruji. Objektiv jsem prohledl a setrne vycistil, bezvysledne. Nepomohli ani zmeny nastaveni opt.stabilizace ci typu ostreni. Chtel bych se proto touhle cestou zeptat, jestli se jedna o vadu objektivu a jestli s tim jde neco udelat, protoze recenze zmineneho modelu tohle nepotvrdili. Samozrejme vim, ze ma vetsina kompaktu (co jsem odpozoroval z recenzi) vetsi ci mensi problemy s ostrosti snimku v rozich, tohle mi uz ale prijde docela moc. Dekuji za nazory pripadne rady.


Milan Šurkala (3381)|14.7.2013 17:14
Klasicky decentralizovaný objektiv, dnes už bohužel naprosto typická výrobní vada, kdy je nějaká čočka buď blbě vyrobena nebo blbě osazena. Tohle je (z mého pohledu) vyloženě na reklamaci/vyhození nebo si jej nechat "jednoúčelově" na makro snímky a fotografie s delšími ohnisky.
kultus (1295)|14.7.2013 19:52
no super zprava...takze to vypada opravdu jen na obcasne pouziti, fotak je stary a neni od nej zadny doklad. Abych zjistil jestli je jen spatne vlozena cocka se v nem vrtat nebudu nemuselo by to dopadnout dobre...kazdopadne diky za odpoved. Jeste by se dal pouzit na podvodni foceni s pouzdrem kde se takova ostrost a kvalita neceka a nemusim na nej tolik davat pozor...