Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Pomoc při výběru Ultrazoomu

Neregistrovaný (0)|26.7.2013 10:25
Tazatel: Lukáš

Znění dotazu: Dobrý den, prosím o pomoc s výběrem kompaktu do cca 7000kč. Nabídka je sice velká, ale možná právě proto se mi nedaří vybrat ten nejlepší pro mne.
Požadavky mám:
pěkné fotky i za horších světelných podmínek (hůře osvětlená místnost např.)
kvalitní video
rychlé spuštění
možnost rychlého focení pro focení momentek

Fotit budeme hlavně automatikou, případně s výběrem daného scénického režimu

rozhoduji se mezi těmito typy:
Olympus SZ-31
Olympus SZ-16
Fujifilm FinePix F770
Sony Cyber-shot HX20V
NIKON COOLPIX S9500

Děkuji moc za každou radu, která mi pomůže ve výběru
Mirda4 (79)|26.7.2013 16:52
Všechny tebou navrhované fotoaparáty spadají do kategorie UZ (ultrazoom). Nabízí se tedy otázka- opravdu lpíš na velkém zoomu? Až na pár světlých vyjímek si totiž odporuje požadavek velký zoom vs. pěkné fotky i za horších světelných podmínek. A pak je potřeba s rozhodnout. Buďto zvolit zoom do 5x násobného přiblížení a mít skvělou světelnost objektivu a nebo si koupit "dalekohled", ale pak moc nepočítat s valnou světelností a hezkou kresbou.
Neregistrovaný (0)|26.7.2013 22:06
Můžeš mi tedy prosím vypsat ty světlé výjimky? Na velkém zoomu nelpím, ale občas ho využiji. Děkuji
Mirda4 (79)|26.7.2013 23:13
Jedna ze světlých vyjímek v kategorii UZ, kde je zoom větší než 20x a přesto stále začíná světelnost objektivu na rozumné hodnotě je například Panasonic Lumix FZ62 a nebo ještě lépe Lumix FZ200, kde je světelnost stejná v celém průběhu zoomu. A nebo ještě relativně i Nikon Coolpix P520. Ale to už jsme u většiny v trochu jiné cenové kategorii než uvádíš. Nicméně, pokud by jsi si vystačil s menším zoomem, tak bych ti doporučil třeba Nikon Coolpix P310/ P330, P7100. Z Olympusu XZ-1. A nebo jít do CSC kategorie a pořídit dnes již za zajímavou cenu set Nikon 1 J2+ 10-30.