Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon D5100, univerzální objektiv

Shampoo1 (19)|27.7.2013 09:40
Ahoj,

nedávno jsem si k setovému objektivu Nikkor 18-55mm VR přikoupil Nikkor 55-200mm VR. Při letním focení jsem zjistil, že teleobjektiv využívám opravdu jen zřítka a nad 120mm snad prakticky nefotím. Navíc změna objektivů je někdy nepohodlná (v případě, že na focení nemám čas a klid).

Proto uvažuji o koupi nějakého univerzálního objektivu s podobným rozsahem.
Od nového objektivu chci srovnatelný (v lepším případě lepší) výkon a zpracování. Měl by být vybaven ultrasonickým ostřením, tedy rychlý a tichý. Rád fotím i macro, důležitý je i slušný bokeh. Další priorita je manuální doostření + pevný přední prstenec se závitem, kvůli polarizačnímu filtru.

Cena je maximálně 10000 Kč.
Zatím je můj favorit Sigma DC 18-200mm f/3.5-6.3 OS HSM II Nikon. Starší verze bez HSM motorku nedopadla v testu nejlépe, za to 18-250mm s HSM výborně.
Další možnost je právě Sigma 18-250mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM. Faceliftová verze, kompaktnější rozměry a i o něco vhodnější pro macro. Cena je ale už vyšší.
Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX také neurazí, ale při té ceně je výhodnější Sigma 18-200mm.

Jaký objektiv byste mi doporučili vy? Fotím celkem vše, krajiny, faunu/floru, momentky, oslavy atp.