Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Levný kompakt na dovolenou a výlety

Eliska00 (6)|28.7.2013 08:34
Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Chtěla bych si koupit kompakt, který bych používala na výletech(čili lehčí, s menšími rozměry) a který by uměl slušně fotit i ve zhoršených světelných podmínkách v mistnosti, např na hradě ve vnitř,večer a na slunci.Dělal pěkné fotky.
ZAMLOUVAL BY SE NÁM.
http://www.megapixel.cz/sony-cybershot-dsc-w730-cerny
Nebo tento ale prý nemá český návod a menu a my s angl neumíme.Ale zamlouvál by se nám více.
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/
Ale třeba víte o něčem lepším.Máme doteď Fujifilm FinePix JZ300,ale při zhoršených světelných pdmínkách,v mistnosti,ve stínu na slunci apod je to problém.
Děkuji mnohokrát s pomoci při výběru.
Eliška
aarden suliven (5)|28.7.2013 09:14
Při vší úctě, takový levný kompakt neexistuje, a ten, na který odkazujete už vůbec. To co požadujete, splňují až ,,profi-kompakty`` např. Canon PowerShot S95 IS, apod. Na velké zoomy rovnou zapomeňte.
Eliska00 (6)|28.7.2013 10:57
Super velké zoomy nepotrebuji stačí 5x,8x.
Focení při zhoršených podmínkáach snad by to šlo. něco najit,prostě fajn obyčejný dobrý foťák na focení a solidní pěkné fotky.Ne pro nějakého fotografa profesionála.
Tak pokud někdo ví o něčem solidním,Ať poradí.nebo napiše něco co by šlo a bylo pro nás vhodné.
Děkuji.Eliška
Mirda4 (79)|28.7.2013 12:42
Jelikož koukám že váš původní finepix jz300 má rozsah světelnosti objektivu F3,3 - 5,6 a nebyli jste s focením v interiéru spokojeni, tak bych vám doporučil určitě něco s lepší světelností, jinak si moc nepomůžete. Ideální přístroj by pro vás byl alespoň tenhle NIKON P310, který je teď ve výprodejových cenách kolem 5500,-Kč. Ten má světelnost na širokém konci hodně dobrou. A nebo něco z levnějšího soudku a to je třeba Panasonic FS50, ten je kolem 2500,-Kč, světelnost začíná na F2,8, ale je to CCD snímač velikosti 1/2,33", takže se od toho nedají čekat žádné velké zázraky. Za mně osobně se přikláním k tomu Nikonu P310, má už některé prvky převzaté z vyšší třídy fotoaparátů a ta světelnost F1,8 na širokém začátku je něco, co se u konkurence za podobné peníze jen těžko hledá. Na focení venku z dobrého světla je to jedno, to udělá stejné fotky většina přístrojů kolem 3000,-Kč.
Eliska00 (6)|28.7.2013 13:38
Zatím děkuji hned su u nás v ponděli odpoledne na něho půjdu podívat,jestli dám za levnější variantu 2000 nebo 5000 to už nehraje roli, počítam s trochu dražší solidni variantou,ale asi se přiklonim k NIKON P310, jak mi radíte,pokud ho seženu.Vždy kupuji v kameném obchodě,kde je to lepší, při problémech.Sice recenze ukazuje velkou nespokojenost, hodně minusek červených hlavně na Heurece,tak nevím,poradíte mi, všimat si toho nebo nikoliv.Vetšina prodejců říka,že to zrovná Vám může vyhovovat.Koupila jsem napřiklad Mp3 sluchátka,plno nespokojených zakazníku a mě sednou a vše OK kvalita.Jesště by mě zajimaly bavy ať nejsou do žluta,ale snad budeme spokojeni.Uvidíme.
Pkud by někdo věděl o něčem z ostatních,podívám se ráda na názory.Jinak panu Mirdovi4 zatím děkuji a budu informovat,jak to dopadlo.
Děkuji zatím a přeji nádherný den.
Eliška
Mirda4 (79)|28.7.2013 16:20
Já jsem se schválně podíval na tu heureku a to hodnocení a přijde mi, že ho tam lidi hodnotí spíše kladně. Samozřejmě že tam někdo píše že postrádá optický hledáček, větší snímač atd., ale to není možno brát jako vadu přístroje, ale prostě za ty peníze se tam toho už víc dát nemohlo. Pokud chce někdo tyhle věci taky, tak musí zase přidat a pak uvažovat třeba o Nikonu P330, kde je právě už větší snímač 1/1,7", tam už jsme ale na cca 8000,-Kč a nebo múžeme jít ještě o kousek dál na Nikon P7700, kde je spoustu poloprofi možností a nastavení, je tam rozsah ohniskové vzdálenosti 28-200mm, přitom skvělá světelnost objektivu F2-4, ale to už jsme na cca 11000,-Kč a tak by jsme mohli pokračovat dál a dál až by jsme došli k plnoformátové zrcadlovce :-) . Takže za mně opravdu doporučuji buďto ten Nikon P310 a nebo pokud by jste chtěli zainvestovat ještě o něco více a mít o třídu větší snímač, tak potom ten Nikon P330 a nebo je teď ve výprodejích i Olympus XZ-1. Ten má taky velmi dobrou světelnost a navíc už právě i větší snímač 1/1,7". Teď se pohybuje v cenách kolem 6600,- například nyní v Electroworldu, když by jste preferovali fyzické vyzkoušení v kamenné prodejně. Tak mnoho zdaru při výběru:-)
Eliska00 (6)|28.7.2013 16:40
Ano, ale třeba ten Nicon 330,tam se nepíše jestli má tu světelnost při horších podmínkách .Tak pro nás zatím ta 310,pokud ma ta 330 tu světelnost napište mi to.Ale zatím jste mi pomohl a mám trochu Jasno. Nebo ještě mrknu na ten Olympus,Ale záleži co u nás v kameném seženu.Tu 310 tam mají.
Děkuji Eliška
Rellik (1136)|28.7.2013 18:33
Světelnost při horších podmínkách neexistuje ;) Světelnost jsou ty čísla za rozsahem objektivu. Např. ten nikon p310: 4.3-17.9mm 1:1.8-4.9
První čísla 4.3-17.9 je rozsah ohniskové vzdálenosti (zoom), druhé čísla 1:1.8-4.9 je světelnost objektivu.
Bez zoomu u těch 4.3mm je světelnost F1.8 (velmi slušné!) u maximálního vyzoomování je pak světelnost F4.9.
Takže čím nižší číslo světelnosti, tím líp do horších světelných podmínek. ;)

Ta 330 má začátek stejný F1.8 ale konec o něco horší F5.6 Je tady dokonce jeho recenze https://www.digimanie.cz/recenze-nikon-coolpix-p330-do-vyssich-sfer/5086
Komo (840)|28.7.2013 19:17
Ono s tym velkym zoomom u kompaktov triedy Nikon p 310 to asi nebude take uzasne. S pribudajucou ohniskovou vzdialenostou klesa kvalita kresby. Aspon ja mam take skusenosti so starsim Canonom A 510. Ako je to u lepsich pristrojov neviem.
Rellik (1136)|28.7.2013 19:35
[QUOTE=Komo;27345]Ono s tym velkym zoomom u kompaktov triedy Nikon p 310 to asi nebude take uzasne.[/QUOTE] To je velký zoom? Nemyslím si že zoom 4.2x je nějak velký, spíš je celkem malý. Tohle není ultrazoom kde by byl zoom 15x a víc... A srovnávat 8 let starý canon s relativně novým nikonem je taky trošku mimo...
Komo (840)|28.7.2013 21:42
[QUOTE=Rellik;27346]To je velký zoom? Nemyslím si že zoom 4.2x je nějak velký, spíš je celkem malý. Tohle není ultrazoom kde by byl zoom 15x a víc... A srovnávat 8 let starý canon s relativně novým nikonem je taky trošku mimo...[/QUOTE]

Nie je velky. Myslel som to tak, ze pri maximalnom zoome u kompaktov cenovej hladiny p 310 nebude kvalita obrazu taka dobra, ako pri sirokom ohnisku. Ale ked vravis, ze to tak nie je, ze sa doba zmenila a kvalita fotakov a objektivov za posledne roky vyznamne stupla, tak to asi bude pravda. Uz som pokojny a s kludom si kupim lacnejsi kompakt a uz sa nemusim bat, ze mi nebude podavat rovnako dobry obraz pri roznych ohniskach. Vdaka.
camper111 (1)|29.7.2013 11:27
Zdravim, rozmyslam len nad nejakym lacnym kompaktom, ktory bude prakticky vyuzivany iba na vylety. Casto totiz jazdim na bicykli /kole/ a uz ma nebavi stale vytahovat mobil (+ mi vadi, ze sa potom baterka v mobile rychlo vybija). Takze hladam nejaky kompakt do tych 4000 Kč (150eur). Viac dat neplanujem. Vacsinou teda fotim vonku, pocas dna, takze za pomerne dobrych svetelnych podmienok. Casto su to len rozne vyhlady z kopcov, pripadne zaujimavosti, ktore po ceste objavim.

Zatial som pozeral na Canon IXUS 125 HS a Canon IXUS 140, prípadne mi odporúčíte niečo iné v tej cene?

http://www.alza.cz/porovnani.htm?c=OC070c1b;OC070b2;
Eliska00 (6)|29.7.2013 17:51
Já už koupila děkuji všem,moc jste mi pomohli.
Teď tu už diskuzi,nechám pro další ,kteři se tu ještě ptaji.Pro mě je již diskuze ukončena.
Děkuji.
Eliška
Rellik (1136)|29.7.2013 17:53
Eliska00: A co za foťák teda vyhrál? :)
Eliska00 (6)|30.7.2013 14:37
Vzhledem k financím a všem kriteriim,vyhrál Colpix P 310.Nám to stačí a jsme náramně spokojeni.
Mohl by mít větší Zoom aspoň 5 nebo 8 ale i tak je pro nás dostačujcí.My moc z dálky nefotíme spíš potřebujeme něco jiného a kvalitního,to už jsem tady psala.
Já to ještě i probrala s odborníky prodavači.Děkuji všem.Pro mě koupeno ukončeno.
Eliška
Komo (840)|30.7.2013 20:27
Ztych dvoch by som ja bral 125, ked berieme do uvahy len papierove parametre. Lepsia svetelnost, vodeodolnost, full hd video. Prakticku skusenost nemam. Ale mozno by bolo lepsie dokupit k mobilu druhu bateriu. A vytahovat snad musis aj fotak, nie?
jflew (1)|5.8.2013 22:50
dobrý den, prosím o názor, vybírám z těchto typů foťáků :
Panasonic TZ25 (30), Canon Powershot SX240 (260), olympus sz31-mr, možná Nikon Coolpix S6500 nebo Casio EX-ZR300.

Který je z vašeho pohledu nejvhodnější pro použití :
- výborná automatika (pro manželku, žádné nastavování) - rychlé vyfocení
- občas chci ale i něco nastavit a vyfotit
- určitě pro použití videa HD důležité
- focení dětí, v pohybu,...... již zmiňovaná rychlost
- vycházím z toho, že nechci žádný extra veliký foťák a nastavování jen v občasných případech
- zoom spíše více

případně navrhněte jiný do 5.000 CZK

děkuji za Váš odborný názor