Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Nikon D3200 vs. D5100

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Ahoj.
    Rád bych si pořídil svoji první zrcadlovku,ale jelikož jsem naprostý amatér,tak bych chtěl poradit od zkušených.
    Asi týden jsem procházel net a seznamoval se s různými modely,až jsem výběr zužil na Nikon D3200 a D5100.
    Nikon proto,protože jsem se dočetl že nejvhodnější v cenové relaci má objektiv 18-105mm, který Canon nenabízí a je tímto pro focení krajiny,portrétu asi nejvhodnější řešením.
    I zde na foru je doporučován,víc než setovy 18-55mm
    Zdcadlovku,jak jsem říkal bych používal na focení přírody,portrétu ale využilal bych ji i jako "rodinou zdcadlovku" Od objektivu pochopitelně nečekám zázraky,ale rád bych fotil ostré a barevné fotky.
    Takže raději koupit 3200 nebo 5100?
    U 3200 mě nadchla funkce GUIDE,ale mohl by mi někdo vysvětlit jak funguje? Jdu li fotit napřiklad krajinu,průvodně nastaví nejvhodnější ISO,hloubku ostrosti atd?
    5100 se mi zase líbí výklopný display a funkce Effect a scene. Jde třeba onen Guide u 3200 nastudovat z internetu?
    Díky za každou radu a názor
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Už tady i jinde o tom bylo napsáno dost a dost. Lepší výsledky dosáhneš s D5100, díky rozumnějšímu senzoru a přece jen lepšímu ovládání. 18-105 je velice dobrá volba, a D5100 s ním je v současnosti za velice dobré peníze.
    Režim průvodce u D3200 je užitečný pro začátečníky, pomáhá jim s ovládáním, ovšem vcelku vzato jde o soubor znalostí které by uživatel zrcadlovky měl časem ovládat sám o sobě. Pokud budeš s D5100 delší dobu fotit, a budeš se trochu snažit, to samé se naučíš sám, a samozřejmě tyto základy používání DSLR najdeš i na internetu v mnoha formách. Průvodce u D3200 sotva vyváží součet výhod D5100, už jen ten výborný 16 MPx senzor s nízkou úrovní šumu stojí za to. A osobně si myslím že pokud to s focením myslíš vážně, bude pro tebe nejzdravější se učit hezky sám, bez průvodce.

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Díky za odpověď.
    Konečně se mi do ruky dostaly oba modely a musím přiznat že 5100 mi více sedne,tak volba je jasná.
    Jen bych se chtěl zeptat ohledně zkratek toho objektivu 18-105mm.
    V jednom internetovém obchodě je více těchto objektivů a kažý má jiné značení. 18-105mm ED VR AF-S DX nebo 18-105mm AF-S VR DX.
    Kde u jednohu chyby zkratka ED. Ve vysvětlivkách jsem si našel co zkratky znamenají. Znamená to že každy objektiv je jiny nebo jen zkratka chybí.
    Díky za odpověď :-)

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Ten název je tak dlouhý, že občas někomu něco vypadne. Plný název je AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR - kdo by se občas nezamotal. Je to pořád jen ten jeden objektiv.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Citace Původně odesláno od Sakini Zobrazit příspěvek
    Ten název je tak dlouhý, že občas někomu něco vypadne. Plný název je AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR - kdo by se občas nezamotal. Je to pořád jen ten jeden objektiv.
    Přesně tak, 18-105mm objektiv je zatím jen jeden.

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Děkuji za odpověď
    Ale ještě bych měl jedno otazečku. V popisku funkcí je uvedeno že D5100 nemá histogram. Dnes jsem prohlížel knižku (Nikon D5100 Rob Sylvan)
    a na pár obrázních s popisky histogram znázorněn je.
    Má tedy D5100 histogram nebo ne?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

D5100 má histogram pouze při prohlížení fotek. Při fotografování ne. Histogram v liveview má u Nikonu až D800.

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Děkuji vám za odpovědi ;-)
    Ale jen pro upřesnění. Dnes jsem si D5100 vyzvedl na výdejním místě jednoho el.obchodu.
    Doma jsem foťák rozbalil a místo tištěného CZ návodu jsem měl Polský. Co jsem z internetu (videa na YT) zjístil by měl být samozřejmě návod v češtině. K záručnímu listu pro ČR
    mám snad i Polský (což na videu nebylo)
    Možná mám hloupou otázku ale je toto v pořádku? Nebo se jedná o dovoz popřípadně o padělek?
    Ještě upřesním že zrcadlovka byla o 2000,- levnější než udavají jiné obchody (cca. 16 490,-) ale poukaz na čištění čipu v hodnotě 2000,- nebyl.
    Díky za názor,postřehy ;-)

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Padělěk asi ne, spíše šedý dovoz. Manuály jsou vždy dva. Jeden Anglicky, jeden česky. Záruční list je tuším pouze anglicky. Kupón na čištění snímače je v češtině. Pokud tam není český návod, je to důvod pro vrácení zboží bez udání důvodu (do 14 dnů od prodeje). Ze zákona musí být u každého výrobku návod v patřičném jazyce daného státu. Pokud tam byla polština, je to nejspíš určeno pro polský trh, kde taky nemusí být všechny vymoženosti jako u nás (např. ten kupón)...

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Tady je ten důvod, proč to bylo o dva tisíce levnější než normálně. Jde o dovozy z Polska, kde je to levnější a je logické, že se na to nebudou vztahovat akce, které pořádá české zastoupení Nikonu (čištění čipu). Podobně je to i s mobily, kde každý obchod udává, zda jde o českou nebo "evropskou" distribuci.

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Takže děkuji za vysvětlení! Prodejci napíši a uvidím jaká bude odpovď
    Ale pro zajimavost. Jsou nějaké rozdíly mezi českou a evropskou verzi? Myslím jako v kvalitě nebo co se týče funkcí?

Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Nestudoval jsem tuto problematiku nějak zevrubně, protože o šedé dovozy se moc nezajímám, takže možná něco nebude úplně přesné. Technicky nejsou rozdíly většinou žádné, alespoň u fotoaparátů (obvykle jde o evropskou verzi do Polska a ne o evropskou verzi do Česka, pořád je to jedno a totéž, s mobilními telefony bývá obvykle větší "zábava"). Jde jen o to, že takový prodejce funguje jako importér ze zahraničí, tzn. po spuštění na člověka fotoaparát vybafne s polštinou a ne češtinou, je tam polský a ne český návod (protože je určen pro polský a ne český trh, zde je to jen přeprodávané). U nás si čeští dovozci rádi trochu přisadí na ceně, občas tam jsou ale zajímavé věci navíc (např. to čištění čipu, občas nějaký software a podobně, prodejci navíc často přidávají třeba paměťové karty,...), i proto jsou takové rozdíly v cenách. Poláci tlačí na cenu, co to jde. Občas mohou být problémy s reklamacemi, kdy je produkt nutné reklamovat u prodejce a nikoli u servisního střediska pro ČR. Ale to už záleží případ od případu, měla by (pokud se nepletu) totiž platit evropská záruka. Já obvykle raději připlatím a kupuju české distribuce v zavedených (a často trochu dražších) obchodech, abych toto nemusel řešit a být pak překvapen, že jeden prodejce/dovozce toto dovoluje a druhý ne... Jinak řečeno, nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. Ne vždy, ale obvykle nižší cena je kvůli něčemu i způsobena. Samozřejmě jsou obchody, které prodávají nechutně drahé věci a přitom servis zákazníkovi stojí za starou bačkoru.

Podobná témata

1. Nikon D3200 vs Canon EOS 1200D
    Od typfoto v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 15-09-2014, 20:23
  2. Nikon d3100, d3200 nebo d5100?
    Od DonyCZ v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 37
    Poslední příspěvek: 08-09-2014, 20:06
  3. Nikon D3100 18-105mm nebo Nikon D5100 18-55mm?
    Od Danielkyska v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 03-09-2013, 18:45
  4. Nikon KCC-REI-NKR-D5100
    Od palocc v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-08-2013, 22:52
  5. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-10-2012, 08:17