Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Přechod z Fujifilm Finepix S200 EXR na Fujifilm Finepix HS35 EXR

thewolf001 (9)|1.8.2013 09:03
Zdravím včechny, chtěl jsem se zeptat zdali má cenu přejít na nový finepix HS35 EXR vzhledem ke kvalitě fotografií oproti S200EXR. Díky.
Sakini (1174)|1.8.2013 10:48
Vzhledem k rozdílu věku uvidíš rozdílů hodně, ten v obrazové kvalitě ale musíš posoudit sám. Větší SuperCCD zastoupil menší EXR CMOS s více megapixely, ovšem vzhledem k tomu jak schopná je současná EXR technika Fuji, a k použití CMOSu, se dá očekávat že výsledky určitě nebudou horší. Jinak jsou u HS35 oproti S200 samé plusy: lepší displej (přes "pouhých" 460 px kvalitní a příjemný na pohled) a ještě k tomu výklopný, mnohem lepší hledáček s dost slušným rozlišením, rychlejší procesor, objektiv s větším rozsahem, Full HD video se stereozvukem. I kdyby kvalita fotek byla "jen" stejná, přechod sebou nese samé bonusy. A vzhledem k tomu jak pokročila za ty čtyři roky technika, tak se dá očekávat i lepší výstup - to si ovšem nejlíp vyzkoušíš sám na vlastní oči.
thewolf001 (9)|1.8.2013 11:13
Právě jsem řešil menší snímač a více MPX rovná se horší obrazový výstup. Nicméně čip CMOS je zas jinde než CCD. O tom ostatním vím vše je úplně někde na míle jinde...
Sakini (1174)|1.8.2013 12:46
CMOS má obecně lepší chování při vyšších citlivostech, a s podporou EXR to bude ještě lepší. A zase o tolik menší ten senzor není. Z vlastní zkušenosti neznám výstup S200, jen HS35, ale podle vzorových snímků z testů S200 bude HS35 lepší, ne extrémně ale viditelně. Své dělá taky novější zpracování obrazu procesorem.
thewolf001 (9)|6.8.2013 14:35
Tak již mám HS35ku doma zatím jsem ještě nefotil ale při manuálním zoomování má objektiv velmi nepěkný trhavý chod, bude to asi stejný případ jako u HS25ky co jsem tak četl. Docela by mě zajílo jestli se dá tohle reklamovat???
Milan Šurkala (3381)|6.8.2013 15:45
[QUOTE=thewolf001;27452]Tak již mám HS35ku doma zatím jsem ještě nefotil ale při manuálním zoomování má objektiv velmi nepěkný trhavý chod, bude to asi stejný případ jako u HS25ky co jsem tak četl. Docela by mě zajílo jestli se dá tohle reklamovat???[/QUOTE]

Nedá, to je prostě vlastnost.
kubusf (49)|12.8.2013 10:08
Ahoj
Já mám o krok starší model HS30ku, osobně při zoomování nic mc trhavého na mechanice nepociťuji, snad jen, než se ten mechanizmus rozběhne, tak je tam malý odpor potřeba překonat. To může být pociťováno jako trhavý posun. Zvykl jsem si na to a při focení mi to nevadí, a nebo se to po roce "ochodilo" Rozhodně to ale může být problém při zoomování a točení videa - což já naštěstí téměř nevyužívám ( a což bych měl asi naparavit :-D )
Co se však týče možnosti ručního ovládání zoomu ..to je prostě paráda. Žádný motory, ježdění sem - tam...čekání....prostě pootočím a je to. Po zkušenostech doporučuji vyzkoušet změnu kvality obrazového výstupu při plném rozlišení a středním rozlišení. Pokud neplánuješ z toho tisknout plakáty - tak střední formát bohatě stačí a asi to vypadá líp. Pokud se nezměnilo menu tak přeji hodně štěstí v rozplétání jeho složitostí. Je to aparát jak bylo vtipně podotknuto "ne pro každého" Vyplatí se důkladná neustálá kontrola nad přístrojem a nastavením.. Zpočátku jsem měl pocit, že po každém zapnutí je nastaveno něco jiného. Dobré světlo přeju.
thewolf001 (9)|18.8.2013 08:51
Ahoj,
HS35ku jsem měl přesně 1 den a 2.den jsem ji prodal. Co se manuálního zoomu týče šel více ztuha ale ve dvou místech znatelně zadrhl. Jinak nelíbila se mi kresba objektivu a drastické odšumování (rozpatlávání) při vyšším iso více šumu silnější odšumování. Při horším světle kde HS35ka fotila neostře S200ka podávala lepší výkon. Navíc náladový autofokus při natáčení videa... Naco tedy více technických fičurek když základní fotka o kterou jde je horší!
Třida ultrazoomových fotoaparátů pro mě tímto končí přejdu na dostupného Nikona D3100 + 18-105mm nebo nějaký CSC.
Sakini (1174)|18.8.2013 19:44
Taky řešení - bohužel se pořád znovu ukazuje pravda, že dřív nejrůznější kompakty (i velké UZ) byly dělané tak nějak líp, a i když nové modely jsou technicky dál tak uživatelům těch starších už nepřijdou moc dobré. No co, low end zrcadlo nebo CSC s větším senzorem je přirozený vývoj od velkého ultrazoomu.