Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Alternativa Canon PowerShot A4000 IS

lastsaves (1)|3.8.2013 11:47
Rád bych koupil opravdu levný kompakt (max 3000). Nečekám zázraky, chci mít něco, čím budu moct fotit čtyřměsíční dceru, jak nám roste (fotky, občas krátké video).
Jsem naprostý amatér, takže manuální nastavování nepřipadá v úvahu. Důležitost jednotlivých parametrů je pro mne španělská vesnice, takže jsem asi "typický uživatel, který by se bez rady nechal nalákat na více megapixelů".
Donedávna jsem měl půjčení Samsung ST60 a byl jsem s ním spokojený. Takže hledám nějaký přístroj, který se mu kvalitou aspoň vyrovná.
Původně jsem chtěl koupit Canon PowerShot A4000 IS (podle doporučení), ale odrazuje mne formát videa MOV. Možná je to iracionální, ale preferuji AVI nebo MP4.
Napadá Vás nějaká alternativa Canonu PowerShot A4000 IS, který by odpovídal tomu, na co ho chci používat?
Předem díky za tipy.
aarden suliven (5)|3.8.2013 15:16
Běžný kompakt není na fotografování dětí to ,,pravé ořechové``, a při používání automatiky už vůbec ne. Děti jsou většinou v pohybu, a s kompaktem, navíc ještě ,,levným``, je zkrátka nezachytíte. V tomto případě jsou to vyhozené peníze, i kdyby byl ten přístroj (relativně) levný. Když si trochu připlatíte, a smíříte se s trošičku větší velikostí než má klasický kompakt (prakticky akorát díky objektivu), tak dobrá volba je např. Olympus PEN E-PM1 s objektivem 14-42mm. Tento fotoaparát má velký senzor a rychlou odezvu, takže jen tak něco neprošvihnete, video dělá ve formátu AVI, no a na tu automatiku umí jet samozřejmě taky.
Milan Šurkala (3381)|3.8.2013 17:12
V této cenové kategorii je to dnes bohužel jen o tom koupit hodně špatný nebo extrémně špatný fotoaparát.
Komo (840)|4.8.2013 09:41
[QUOTE=aarden suliven;27385]Běžný kompakt není na fotografování dětí to ,,pravé ořechové``, a při používání automatiky už vůbec ne. Děti jsou většinou v pohybu, a s kompaktem, navíc ještě ,,levným``, je zkrátka nezachytíte. V tomto případě jsou to vyhozené peníze, i kdyby byl ten přístroj (relativně) levný. Když si trochu připlatíte, a smíříte se s trošičku větší velikostí než má klasický kompakt (prakticky akorát díky objektivu), tak dobrá volba je např. Olympus PEN E-PM1 s objektivem 14-42mm. Tento fotoaparát má velký senzor a rychlou odezvu, takže jen tak něco neprošvihnete, video dělá ve formátu AVI, no a na tu automatiku umí jet samozřejmě taky.[/QUOTE]
Este ma napada Nikon J1, V1. Tam je momentalne vynikajuci pomer cena- vykon.
rousini (738)|4.8.2013 10:42
Hele děcka ti rostou jen jednou. Buď je foť mobilem nebo zainvestuj aparát, kde rozeznáš vlasy, řasy a detaily dětské prdelky. Aparát za 3000 jsou vyhozené prachy. Za to kup mamině voucher na kosmetiku, do fitka... Taky jsou to vyhozené prachy, ale aspoň někdo bude mít radost.
aarden suliven (5)|4.8.2013 11:32
[QUOTE=rousini;27392]Hele děcka ti rostou jen jednou. Buď je foť mobilem nebo zainvestuj aparát, kde rozeznáš vlasy, řasy a detaily dětské prdelky. Aparát za 3000 jsou vyhozené prachy. Za to kup mamině voucher na kosmetiku, do fitka... Taky jsou to vyhozené prachy, ale aspoň někdo bude mít radost.[/QUOTE]

Problém pro lidi, kteří se v digi foto technice příliš neorientují, tedy nějakých 90 procent, je, že tito lidi jen velmi těžko pochopí, a ještě více těžko přijmou ten fakt, že jakýkoliv dnešní kompakt stojí za starou belu. Ale aspoň jsi to mu to napsal na rovinu bez servítek. Čím víc lidí si to přečte, tím míň se tu tyhle zoufalé dotazy typu ,,sháním kvalitní levný...`` budou opakovat. Snad.
andurillek (28)|7.8.2013 08:05
Hm, no já bych to zase tak tragicky neviděl:-). Požadavky na kvalitu se člověk od člověka výrazně liší. To co je pro jednoho zmršenina, je pro jiného "docela hezký obrázek". Co se týká srovnání z mobilem, tak tam bych tedy kvalitativní rozdíl viděl asi stejný, jako mezi A4000 a kteroukoliv zrcadlovkou:-) Mrkni se třeba sem na ukázkové fotky a jestli se ti líbí, tak si ho kup, je jen málo mobilů, které fotí alespoň takhle a můžu ti říct, že za 3000,- žádný takový nekoupíš:-)
http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_a4000_is_review/sample_images/
Jinak videa v MOV se neboj, dnes je již hodně podporován i ve stolních přehrávačích a navíc se dá konvertovat do jiných fotmátů. Canony umí videa docela slušně, ale jestli chceš video dál nějak zpracovávat, tak na to si pořiď kameru!
Za sebe bych ti doporučil koupit něco s menším zoomem k vůli lepší světelnosti, ale rozdíly jsou asi zanedbatelné. Každopádně na aukru koupíš nový A2200 kolem 1500,-.
Tož tak:-)