Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Sony W řada, poraďte na základě parametrů

stude (9)|18.3.2009 04:09
Dobrý den,
jako začínajicí fotograf amatér si plánuji pořídit kompaktní fotoaparát, vybírám mezi produkty značky Sony, ale po pročtení mnoha recenzí a diskuzí se pořád nemůžu rozhodnout. Plánuji fotografovat různé momentky, oslavy, ale třeba i zkusit nějakou tu krajinu nebo náročnější scénu a později třeba přejít na zrcadlovku. Vybírám mezi produkty W řady - w150, w170 a na trh přicházející w290. Potřeboval bych poradit, jaký model zvolit(počet Mpix si myslím, že nehraje moc roli)
W150 ohnisko 30-150mm, velikost snímače 1/2,5palce!!! při 8Mpix
W170 ohnisko 28-140mm, velikost snímače 1/2,3 palce při 10Mpix
W290 ohnisko 28-140mm, velikost snímače 1/2,3 palce při 12Mpix
světelnost objektivu je dle technických parametrů u všech přístrojů stejná. Novinka w290, která bude dostupná v dubnu bude navíc umět natáčet video v HD rozlišení jinak funkce prakticky stejné až na 2s rych.závěrky v automatickém režimu, která u starších modelů jde nastavit vybráním nočního režimu a zapamatování si obličeje s ostřenim na něj a nějaké metody automatického zaosřování...
Ceny jsou zhruba 4tis., 4,5tis. a novinka předběžně za 6,5tis.Kč.

Mohl by mi někdo poradit, co vybrat? Je HD video na kompaktu o dost lepší než klasické VGA rozlišení nebo díky možnostem přístroje je kvalita stejně nepoužitelná? Myslíte, že je lepší počkat na W290? Může prakticky se stejnými parametry jako W170 fotit lépe, když se jedná o nový, o rok později vydaný model?
Předem moc děkuji za Vaše reakce
HimiX (187)|19.3.2009 00:03
Pokud bych si mel vybrat z informaci co si zde uvedl, vyradil bych W150, zacina na 30 a ma o trosicku mensi chip.

Pokud chces casteji fotakem tocit i video pockej si na W290, pokud zatim nemas ready/full HD TV tak jednou ji mit budes a vetsi rozliseni urcite ocenis.
Doporucuju si najit nejakou galerii, ktera umoznuje hledat fotky podle typu fotoaparatu, aby ses mrknul jak fotaky foti, taky se mrkni sem http://www.dpreview.com/, jsou tam perfetkni a obsahle recenze.
Nevim jak na tom si finanncne, ale pokud uz ted planujes, ze jednou pujdes do zrcadla mozna bych si usetril a sel rovnou do nej, nebo si nasetrit trochu min a koupit nejaky EVF.
Popremyslej o tom...
Milan Šurkala (3381)|19.3.2009 16:43
Proč ty tři vykřičníky u 1/2,5"? Vždyť W150 má nejmenší počet megapixelů ze všech tří, tedy by teoreticky měla nejméně šumět. Upřímně řečeno, nedokážu si představit výstup z modelu W290, 12 Mpx na 1/2,3" snímači, to je 42,2 MPx na cm2! Přitom W170 má 35,2 MPx na cm2 a W150 pak 32,3 MPx na cm2.
Pokud už má fotoaparát HD video, tak se na to dá většinou koukat a rozdíl oproti VGA je dost znatelný. Nicméně osobně videosekvence na fotoaparátech nenatáčím, takže mě je to naprosto ukradené :-) Někomu jinému ale nemusí, to už nechávám na potřebách každého.
Nemyslím si, že W290 bude lépe fotit než W170. Má větší rozlišení, stejně velký čip, takže ten rok k dobru, který má, bude sotva stačit na to, aby to horko těžko lépe odstranilo šum a dosáhlo na výstup z W170, spíš bude ještě trochu horší. Navíc vzhledem k ceně bych osobně bral W170. Je však možné, že novější modely budou mít trochu svižnější menu, to se u W150 a W170 poněkud zasekává, není plynulé.
stude (9)|20.3.2009 02:17
Ty vykricniky tam byly kvuli rozdilne velikosti cipu a dusledku s tim spojenych. Stale cekam, kdy se objevi nejaka recenze na W290, jinak bych uz asi W170 koupil. Vcera se objevilo na youtube video a musim rict, ze tak pekny obraz jsem necekal, skoda jen, ze opet nejde zoom u videa:( Ale to nejde ani u w150/w170 pri vga rozliseni.

Nevite o kompaktu, ktery umi v HD videu zoom, stoji do 6,5 tisic a videa jsou na urovni viz.
Nebo se jedna jen o me zbozne prani? :(

Edit: Ad menu: Nikde jsem rozlozeni menu nenasel, co je zatim zname z fotografii, ze zmizely male tlacitka, pribylo tlacitko na prime vymazani a byl zjednodusen otocny "volic" scen.
pazda (2)|22.3.2009 16:59
i ja se rozhoduju mam vybrano sony w170 nebo panasonic tz4 furt jeste nevim
Milan Šurkala (3381)|22.3.2009 17:28
[QUOTE=sony12;1562]i ja se rozhoduju mam vybrano sony w170 nebo panasonic tz4 furt jeste nevim[/QUOTE]

Z těchto dvou bych bral asi Panasonic. Má větší zoom s lepší světelností.
pazda (2)|22.3.2009 17:37
[QUOTE=Milan Šurkala;1563]Z těchto dvou bych bral asi Panasonic. Má větší zoom s lepší světelností.[/QUOTE]
taky jsem myslel ale zda se mi moc velkej proti sony jedina vada