Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kompakty: Kompakt Nikon P310 nebo Olympus XZ-1 nebo jiný

Neregistrovaný (0)|9.8.2013 10:03
Tazatel: Pavel Mandák

Znění dotazu: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký fotoaparát byste mi doporučili nebo alespoň trochu pomohli poradit. Nejsem žádný profi fotograf, spíše amatér, nemám ambice fotit do budoucna nějak více nebo něco v tom smyslu. Sháním fotoaparát v ceně cca 6000 Kč pro běžné focení, hlavně rodinné foto, momentálně se nám narodilo malé dítě, takže fotoaparát využiji také hodně pro tyto účely, abych prostě měl fotografie do rodinného alba. Sem tam nějaká momentka, prostě takové to běžné focení. Četl jsem nějaké recenze, v této cenové kategorii mi padly do oka NIkon P310 a Olympus XZ-1. Chtěl bych se zeptat, který z nich by byl lepší volba. Nebo případně který jiný byste mi ještě doporučili ve stejné cenové hladině. Děkuji.
rousini (738)|9.8.2013 11:22
Myslím si, že xz-1 je o kategorii výš. Na druhou stranu jeho video je jen omezeně využitelné. Kvalitu videa P310 neznám...
Možná by se do cenové relace vešel Olympus E-PM1. Snímky by byly o trošku lepší, ale ztratila by se univerzálnost kompaktu (makro, blesk v těle, skladnost...) což ale u rodinného foťáku nemusí být výrazný handicap.
Komo (840)|9.8.2013 13:25
A co Nikon J1,J2? S pancakom by asi aj stacil a XZ1 sa hadam obrazovo vyrovna. Nie?