Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Photoshop a tablety

waldez (4)|14.8.2013 19:26
Dobrý den.

Chtěl bych si koupit tablet, nainstalovat do něj Photoshop CS 6 a upravovat na něm fotky. Ale potřeboval bych před nákupem prokonzultovat nějaké věci a tak se obracím na Vás všechny, kteří mi dokáží poradit.

Jeden z mých dotazů se týka toho, zda vůbec nějaký tablet pobere plnou verzi PS CS6.

Pokud ano, tak Android asi ne kvůli kompatibilitě. Čili zbývá Win 7 či 8. Jenže problém je v tom, že aby si Win myslel, že mám originální PS, tak musím nakopírovat pár řádků do C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts a nevím zda se tam dostanu když se jedná o tablet.

A poslední věc se týká toho, zda je vůbec PS CS6 schopna pracovat na tabletu ovládaná dotykem (nebo perem). Vím, že PS se dodává do grafických tabletů (např. značka Wacom), ale nevím jestli se jedná o klasický PS nebo je to nějaký upravený program.

I když mi třeba nebudete moct poradit, tak Vám všem děkuji za zájem o toto téma.
Rellik (1136)|14.8.2013 20:13
Pochybuju, že na tablet dostaneš PS a to i když tam bude win. A i kdybys ho tam nějakou náhodou dostal, tak myslíš, že výkon bude stačit na nějakou práci? Ono tablet je v podstatě jen velmi velký mobil... Určitě budou nějaké prográmky na pracování s fotkama, ale ne s nějakýma složitějšími operacemi...
waldez (4)|15.8.2013 18:58
Čili pokud bych chtěl upravovat fota na tabletu, tak jen pomocí nějakých poloprogramů nebo si koupit přímo tablet který je k tomu určený (Wacom atd.). To jste mě moc nepotěšil, ale děkuji Vám za odpověď.
Milan Šurkala (3381)|15.8.2013 19:27
Pokud už Photoshop na tabletu, tak jeho mobilní verze, která je pro tablety určená. Stojí necelé dvě stovky, takže budeš mít dokonce originálku. Ale samozřejmě to funkčně na pravý Photoshop nemá. Upřímně řečeno, i kdyby to na Windows tablet šlo, vzhledem k výkonu bych na tom fakt nechtěl pracovat. Vždyť i Photoshop Elements se na běžném notesu (dual core AMD 1,8 GHz) skoro ani nehne.

Každopádně mi přijde, že si ukrutně pleteš pojmy, tablet a tablet. Klasický (grafický) tablet, např. Wacom, je polohovací zařízení podobně jako myš nebo touchpad, do toho opravdu žádný PS nenainstaluješ. Upřímně řečeno, fakt nevím, jak bys instaloval Photoshop třeba do myši :-) Takový tablet se připojí k počítači, na kterém je nainstalovaný PS a pomocí tohoto tabletu se ovládá kurzor myši. Tablet s Androidem je naprosto jiné zařízení než grafický tablet, to už je přístroj, počítač, něco jako přerostlý mobil. Už to má procesor, paměť, úložné místo, displej, grafický čip,... To jsou hodně odlišná zařízení... jen mají stejný název. Takže neplést, tablet není tablet ;-)
waldez (4)|17.8.2013 08:15
A to je právě to, co jsem potřeboval vědět!!! Děkuji Vám na 100 000x!!! Víte, jsem kuchař a do takových věcí moc nevidím, takže ještě jednou OBROVSKÉ DÍKY!!!!!