Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Výběr kompaktu s výměnným objektivem na focení zvířat

TvrdaNikola (2)|3.9.2013 14:41
Ahoj,

potřebuji poradit s výběrem fotoaparátu. Nechci zrcadlovku skrz její velikost a hmotnost. Na výstavy nechci tahat zbytečně těžký foťák. A o to mi i jde. Nejvíce chci foťákem fotit psy. A to na výstavě a i doma. Cena cca max. do 12 tisíc. Jde mi o focení jak venku tak i v hale. A aby kvalita fotek byla kvalitní. Nebylo by na škodu i trošku kvalitní video, ale není podmínkou. A také jaký objektiv k foťáku by byl nejvhodnější pro můj účel. Po přečtení diskuzí atd. jsem našla tyto fotoaparáty. Pokud by jste, ale věděli o jiném vhodnějším sem s ním.

Nikon 1 J1
Nikon 1 J2
Nikon 1 J3
Olympus PEN E-PL3
Olympus PEN E-PM1
Canon EOS M


Ráda bych znala vaše názory. A taky, který by byl mému účelu nejlepší. Popřípadě nejlepší dva až tři. Děkuji moc za rady
rousini (738)|4.9.2013 08:48
Za tyhle peníze budeš jen cvakat, zaostření metodou pokus - omyl na pohybující se objekty, i když na výstavě by to nemusela být taková divočina. Obstojně rychle ostřit dovede N1 a nebál bych se profikompaktu Fuji X20.
Osobně smysl bezzrcadla vidím při použití s palančinkou nebo světelným zéémem, což je investice překračující rozpočet. Seťáky tě kvalitou nedostanou dál než slušný profikompakt... Navíc rozhraní cca 85mm, kdy končí zákl. objektiv a začíná tele je na takové použití dost ne3ťastné. Asi je vhodné si uvědomit jestli půjde o dokumentaci svého mazlíka, ke kterému se dostaneš na metr nebo budeš chtít fotit šampiony z 20m. Od toho se odvíjí, jak dlouhý objektiv potřebuješ, abys nefotila celou louky, ale jen celek psa.
TvrdaNikola (2)|4.9.2013 16:33
Určitě budu chtít fotit šampiony za páskou kruhu. Takže se blíž nedostanu. A rozhodně bych chtěla aby tam byl vidět pes a ne právě na většině fotky aby byl prostor. Pokud je nějaký typ, který by byl vhodný tak doporučte.
rousini (738)|4.9.2013 17:39
Já na výstavy psů nechodím, z jaké vzdálenosti potřebuješ fotit?
bedo. (70)|5.9.2013 03:06
Z uvedených mám osobnú skúsenosť s Nikonom 1J1 a Olympusom E-PL3. Z týchto dvoch by som doporučil Nikon, hlavne kvôli rýchlosti (AF, ukladanie dát a vôbec všetko). Za cca. 300€ sa dá kúpiť s dvomi veľmi slušnými stabilizovanými objektívmi 1 Nikkor. Olympus je o niečo lepší kvalitou obrazu a ovládaním (nehovoriac o výbere objektívov pre m43 systém), avšak pri fotení zvierat človek asi viac ocení tú rýchlosť.