Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Prohlížení *.RAF v průzkumníku W7...

hard_core (23)|8.9.2013 08:20
Zdravím, potřeboval bych poradit s následujícím problémem....Chtěl bych mít v průzkumníku W7 alespoň náhledy *.RAF souborů. Vím, že standardně W7 průzkumník neumí náhledy RAWů. Ale údajně instalací M$ camera codec packu toho lze dosáhnout. To jsem tak učinil, a to v poslední dostupné verzi (16.4.1970.0624)-ve které je psaná podpora pro FujiFilm X10, resp. její RAW formát *.RAF. Tento přístroj sice nevlastním, ale vlastním FinePix HS10, který do tohoto formátu ukládá fotky. Chtěl bych se tedy zeptat, kde je chyba, že v průzkumníku W7 nevidím ty RAFy nebo alespoň jejich náhledy?
Díky za rady či vysvětlení.

P.S. rady typu nainstaluj si Infran či jiný soft nejsou řešením, resp. jsou, ale ne pro mě...nechci mít zasviněný pc tunama sw kvůli takové "triviálnosti"...
4 admin ....pokud je to ve špatné sekci, klidně to přesuňte, nenašel jsem vhodnější umístnění mého dotazu ;)
Rellik (1136)|8.9.2013 08:33
Stačí trošku pohledat... ;)
http://technet.idnes.cz/microsoft-doplnuje-prohlizeni-raw-obrazku-do-bezneho-pruzkumnika-1d4-/software.aspx?c=A110729_135651_software_vse
https://www.google.cz/search?q=zobrazen%C3%AD+RAF+v+pr%C5%AFzkumn%C3%ADku+windows+7&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mageia:en-US:official&client=firefox-beta&gws_rd=cr&ei=jBksUt7RI4HQtAa1yoCABw

Jinak chápu, že je lepší mít náhledy rovnou ve složce než další soft. Naštěstí v linuxu jsem to nemusel nijak řešit a náhledy fungovaly hned bez nějakých instalací... :) Ale to už jsme mimo dotaz.. :)
hard_core (23)|8.9.2013 08:52
Díky za odpověď...ale jak jsem psal, dané jsem provedl, tj. instalaci posledního camera codec packu-vypsal jsem i verzi...bohužel je to xxx platné...v náhledech průzkumníka jen ikonky :-( Jediné co mě napadá je, že RAF u X10 a RAF u HS10 mají nějaké odlišnosti-bitovou hloubku apod...ale osobně si nemyslím, že by se Fuji hrálo s modifikací svého vlastního formátu raw na různé typy přístrojů :o . Jak to vypadá, tak instalaci dalšího balastu se asi nevyhnu :thumbdown
btw zrovna se dívám na váš web...pěkné fotky :thumb
Pavel Matějka (394)|8.9.2013 10:18
Je naprosto normální, že se soubory různých foťáků liší formátem, i když mají stejnou příponu. Stejný formát lze čekat leda u foťáků se shodným čipem a procesorem, ale ani to není jisté. Proto také se neustále vydávají nové verze konverzních programů - aby uměly nové foťáky. Jinými slovy, pokud MS Camera Codec Pack nepodporuje váš konkrétní foťák, máte smůlu.