Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Víkendová diskuze: HDMI, HD, TV a fotoaparát - A co vy?

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: HDMI, HD, TV a fotoaparát - A co vy?

Většina digitálních fotoaparátů umožňuje prezentovat pořízené snímky také pomocí různých adaptérů na televizní obrazovce. Dnes je dokonce možné takto prohlédnout i ozvučené videozáznamy ve vysokém rozlišení (HD) například pomocí rozhraní HDMI. Jak moc je ale tato funkce užitečná právě pro vás? Ať už je váš názor jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

video vo fotoaparáte ma vôbec nezaújma. nikdy pri kúpe digitálu sa nestarám o to, aké parametre má video. foťák kupujem na fotenie, nie pre video. parametre, ktoré sa týkajú fotenia,ma už zaujmajú. kupujem prístroj, ktorý má manuálne režimy a dávam pozor na veľkosť snímača. výstup HDMI by sa pre zaujmavosť hodil, lebo už mám taký tv príjmač.

Redaktor Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006
    Fotografií
    32

Také mě videosekvence na fotoaparátu příliš nezajímají. Kdybych to nemusel testovat, tak jsem je ještě nikdy nezapnul. Prohlížení snímků na televizi také neholduju, jsem zvyklý na monitor u PC, případně to vytisknout na ten nejlepší materiál na světě, papír.

Martin 123

Souhlasím, že nejlepší je klasický papír. Možnost videosekvencí v DSLR mi připadá nadbytečná.

Neregistrovaný

Naopak je velice příjemné mít tuto možnost, venku jenom nefotografujeme, ale chodíme i na výlety a natočit si např. děti v akci je výborná možnost bez nutnosti nesení dalšího hebla.
    Takže video v zrcadlovce 100% ANO!
    Pavel Krupa (paulnature.com)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    12

Video mě nezajímá, do zrcadlovek bych ho netahal ale do kompaktů určitě může být fajn.

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Do tv promítám fotky z CD/DVD a to pouze u známých a kamarádů. Osobně raději fotky na monitoru a papíře.

A podle mne je točení videa kompaktem stejné jako pořizování fotografií videokamerou, prostě taková znouzecnost.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Filcka
    Registrace
    Feb 2007

HDMI? Tak tímto zbytečným otvorem není můj foťák vybaven.

Nováček
    Registrace
    Mar 2009
    Fotografií
    11

Mě taky možnost natáčení videa ať už ve standardním anebo vysokém rozlišení přijde u zdrcadlovek jako naprostá komerční nadbytečnost, avšak nějak nemůžu pochopit na koho by měla být zaměřena, protože DSLR si kupují hlavně lidé kteří se zajímají o focení a ne video. Např. Canon 500D, který byl nedávno představen bude díky jeho funkci videa ve fullHD akorát zbytečně dražší...

Ale zase vybavení foťáku HDMI nemusí být na škodu. Je důležité si uvědomit, že HDMI dokáže digitálně přenést mnohem ostřejší obraz bez slitých barevých složek než např. koaxiál analogově. To se může u nových, lepších TV hodit.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006
    Fotografií
    1

Citace Původně odesláno od RadekG Zobrazit příspěvek
    Do tv promítám fotky z CD/DVD a to pouze u známých a kamarádů. Osobně raději fotky na monitoru a papíře.
    Ale zas vím o lidech, kteří nemají PC a fotky tímto způsobem doma svým známým ukazují :-) Čili je podle mě dobré, když fotoaparát tuto funkci nabízí.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Beru to jako výhodu a myslím, že větší variabilita možností připojení nikdy není na škodu. Jen mě mrzí obchodní politika firem. Například Panasonic u FZ28 má pro HDMI speciální konektor, takže nelze použít standardní kabel a orig. kabel není součástí základní výbavy. Jako volitelné příslušenství ale stojí asi 1500,- takže jsem ho zatím nekoupil a nevím jestli někdy koupím.

Neregistrovaný

Do poslední chvíle jsem se o nějaké HD vůbec nezajímala, ale když jsem si v prodejně vybírala nový foťák, dal mi pan prodejce velmi užitečné rady, když už pořizovat nový, tak kvalitní i s kvalitním nahráváním videa. Jako novopečená maminka jsem to přivítala, jelikož budou určitě chvíle, kdy si budeme chcet zvěčnit rodinné chvilky nejen fotografií. A je pravda, že než kupovat foťák za 3000kč a pro kvalitní video kameru za dalších několik tisíc, radši si něco málo připlatím a budu mít obojí. Katka

Pravidelný diskutér Avatar uživatele stalak
    Registrace
    Dec 2009
    Fotografií
    206

Já fotky prohlížím jen na PC,doma by mě ani nenapadlo se připojovat k TV,je pravda že asi 2krát jsem u kamaráda fotky na telce promítal,ale tato vymoženost by mi nechyběla,kdyby nebyla

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Doporučte nový fotoaparát!
    Od Hana Konečná v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 22-08-2011, 19:41
  2. Víkendová diskuze: Fotoaparát z druhé ruky?
    Od Hana Konečná v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 23-07-2011, 07:26
  3. Víkendová diskuze: Nejlevnější fotoaparát?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 10-07-2011, 10:52
  4. Víkendová diskuze: Fotoaparát k vánocům?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 28-12-2009, 13:30
  5. Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 11-05-2009, 11:05