Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Víkendová diskuze: HDMI, HD, TV a fotoaparát - A co vy?

Petr S. (328)|26.3.2009 21:51
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: HDMI, HD, TV a fotoaparát - A co vy?

Většina digitálních fotoaparátů umožňuje prezentovat pořízené snímky také pomocí různých adaptérů na televizní obrazovce. Dnes je dokonce možné takto prohlédnout i ozvučené videozáznamy ve vysokém rozlišení (HD) například pomocí rozhraní HDMI. Jak moc je ale tato funkce užitečná právě pro vás? Ať už je váš názor jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Neregistrovaný (0)|27.3.2009 12:57
video vo fotoaparáte ma vôbec nezaújma. nikdy pri kúpe digitálu sa nestarám o to, aké parametre má video. foťák kupujem na fotenie, nie pre video. parametre, ktoré sa týkajú fotenia,ma už zaujmajú. kupujem prístroj, ktorý má manuálne režimy a dávam pozor na veľkosť snímača. výstup HDMI by sa pre zaujmavosť hodil, lebo už mám taký tv príjmač.
Milan Šurkala (3381)|27.3.2009 13:17
Také mě videosekvence na fotoaparátu příliš nezajímají. Kdybych to nemusel testovat, tak jsem je ještě nikdy nezapnul. Prohlížení snímků na televizi také neholduju, jsem zvyklý na monitor u PC, případně to vytisknout na ten nejlepší materiál na světě, papír.
Martin 123 (0)|27.3.2009 14:42
Souhlasím, že nejlepší je klasický papír. Možnost videosekvencí v DSLR mi připadá nadbytečná.
Neregistrovaný (0)|27.3.2009 14:56
Naopak je velice příjemné mít tuto možnost, venku jenom nefotografujeme, ale chodíme i na výlety a natočit si např. děti v akci je výborná možnost bez nutnosti nesení dalšího hebla.
Takže video v zrcadlovce 100% ANO!
Pavel Krupa (paulnature.com)
Karlos5573 (269)|27.3.2009 17:29
Video mě nezajímá, do zrcadlovek bych ho netahal ale do kompaktů určitě může být fajn.
RadekG (37)|27.3.2009 19:52
Do tv promítám fotky z CD/DVD a to pouze u známých a kamarádů. Osobně raději fotky na monitoru a papíře.

A podle mne je točení videa kompaktem stejné jako pořizování fotografií videokamerou, prostě taková znouzecnost.
Filcka (300)|27.3.2009 20:59
HDMI? Tak tímto zbytečným otvorem není můj foťák vybaven. :D
PhillCZ (1)|27.3.2009 21:47
Mě taky možnost natáčení videa ať už ve standardním anebo vysokém rozlišení přijde u zdrcadlovek jako naprostá komerční nadbytečnost, avšak nějak nemůžu pochopit na koho by měla být zaměřena, protože DSLR si kupují hlavně lidé kteří se zajímají o focení a ne video. Např. Canon 500D, který byl nedávno představen bude díky jeho funkci videa ve fullHD akorát zbytečně dražší...

Ale zase vybavení foťáku HDMI nemusí být na škodu. Je důležité si uvědomit, že HDMI dokáže digitálně přenést mnohem ostřejší obraz bez slitých barevých složek než např. koaxiál analogově. To se může u nových, lepších TV hodit.
Petr S. (328)|29.3.2009 10:17
[quote=RadekG;1613]Do tv promítám fotky z CD/DVD a to pouze u známých a kamarádů. Osobně raději fotky na monitoru a papíře.[/quote]

Ale zas vím o lidech, kteří nemají PC a fotky tímto způsobem doma svým známým ukazují :-) Čili je podle mě dobré, když fotoaparát tuto funkci nabízí.
Lark (31)|29.3.2009 23:34
Beru to jako výhodu a myslím, že větší variabilita možností připojení nikdy není na škodu. Jen mě mrzí obchodní politika firem. Například Panasonic u FZ28 má pro HDMI speciální konektor, takže nelze použít standardní kabel a orig. kabel není součástí základní výbavy. Jako volitelné příslušenství ale stojí asi 1500,- takže jsem ho zatím nekoupil :mad: a nevím jestli někdy koupím.
Neregistrovaný (0)|15.4.2010 13:19
Do poslední chvíle jsem se o nějaké HD vůbec nezajímala, ale když jsem si v prodejně vybírala nový foťák, dal mi pan prodejce velmi užitečné rady, když už pořizovat nový, tak kvalitní i s kvalitním nahráváním videa. Jako novopečená maminka jsem to přivítala, jelikož budou určitě chvíle, kdy si budeme chcet zvěčnit rodinné chvilky nejen fotografií. A je pravda, že než kupovat foťák za 3000kč a pro kvalitní video kameru za dalších několik tisíc, radši si něco málo připlatím a budu mít obojí. Katka
stalak (162)|15.4.2010 15:20
Já fotky prohlížím jen na PC,doma by mě ani nenapadlo se připojovat k TV,je pravda že asi 2krát jsem u kamaráda fotky na telce promítal,ale tato vymoženost by mi nechyběla,kdyby nebyla ;)