Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Jaký kompakt do 6 000,-- Kč ?

maurinka (12)|18.10.2013 19:44
Dobrý den,

potřebovala bych radu při koupi nového fotoaparátu. Můj starý Olympus FE-360 už dosluhuje.
Představovala bych si nějaký, ve kterém bych viděla značný rozdíl ve kvalitě fotek o proti FE-360. Fotit budu běžné události (oslavy, přírodu, a hlavně koncerty). Proto bych upřednostňovala, nějaký, který slušně fotí i v horších světelných podmínkách. Na videu a velikost zoomu mi až tak nezáleží. Ráda bych rychlý, jednoduchý, abych nemusela nastavovat expozice atd. (prostě zapnout a cvaknout)

Jsem ochotna investovat do 6 000,-- Kč.

Děkuji za tipy.
Markéta
Pavel Matějka (394)|19.10.2013 10:21
Právě se vyprodává Olympus XZ-1, například za 5990 Kč v Megapixelu. Za ty peníze nic lepšího nebude. Jednoduchý sice není, ale jako všechny se dá prostě přepnout na plnou automatiku a fotit. Všechny ještě lepší jsou podstatně dražší.
nephilim (353)|2.11.2013 22:05
[QUOTE=Pavel Matějka;27948]Právě se vyprodává Olympus XZ-1, například za 5990 Kč v Megapixelu. Za ty peníze nic lepšího nebude. Jednoduchý sice není, ale jako všechny se dá prostě přepnout na plnou automatiku a fotit. Všechny ještě lepší jsou podstatně dražší.[/QUOTE]

S tím lze jedině souhlasit. Možná by se mohla podívat ještě po Canon S110. Také 1/1,7" snímač, ale horší objektiv. V úvahu bych vzal i vyprodávaný set Nikon1 J1 + 10-30 (http://www.megapixel.cz/nikon-1-j1-cerveny-10-30-mm), který se do 6 tisíc také vejde. Co jeho objektivu schází vůči XZ-1 na světelnosti, to dohání snímačem. Ve výsledku to tedy vyjde nastejno, jen by Maurinka získala systém, který lze vylepšovat. To pro případ, že by ji začalo bavit fotit a chtěla jiný či lepší objektiv (makro, tele na portrét apod.). Samozřejmě, že je tu ještě možnost koupit něco z vyšší třídy, ale z druhé ruky, jenomže k tomu bychom potřebovali Maurinčino stanovisko.