Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 53

Téma: Problém s ostřením u Canonu eos 70D

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Pánové stěžovatelé, a co ty fotky? Mám možnost fotit s Canonem EOS 550D, i shodou okolností Sony A100 a prostě nevěřím, že to fotí hůř než 70D. Dle mě je chyba buď mezi foťákem a zemí, a nebo tu někdo jen kalí vodu...
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2014

Zdravím všechny

mám dotaz. Dostala jsem 70D a chtěla bych ho co nejlépe otestovat. Skla mám sigma 17-70mm f2,8-4,0 a canon L 100-400mm. Potřebovala bych poradit jak nejlépe na to. Napadlo mě ho dát na stativ a vypnout stabilizaci a zkoušet ten středový bod na různé vzdálenosti i předměty. Je ještě něco co bych měla u testu zohlednit?

děkuji s pozdravem Jana

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Ano určitě stativ, použít samospoušť nebo dálk.ovládání, předsklopení zrcátka. Určitě porovnat ostření při focení přes hledáček a stejnou fotku pak i přes liveview. Měl by se tak dát poznat příp. FF/BF ... http://www.fotoradce.cz/jak-otestova...us-clanekid127 Místo test. obrazce používám 3 stejné předměty (CD obal, PET láhev, knihy apod.) vedle sebe různě daleko a ostřit na střed.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: hledáček.JPG 
Zobrazení: 432 
Velikost: 748.1 KB 
ID: 988Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: liveview.JPG 
Zobrazení: 421 
Velikost: 842.1 KB 
ID: 989

Nováček
    Registrace
    Jan 2014

Citace Původně odesláno od Cejpatka Zobrazit příspěvek
    Pánové stěžovatelé, a co ty fotky? Mám možnost fotit s Canonem EOS 550D, i shodou okolností Sony A100 a prostě nevěřím, že to fotí hůř než 70D. Dle mě je chyba buď mezi foťákem a zemí, a nebo tu někdo jen kalí vodu...

http://sejanus.rajce.idnes.cz/Canon_70_d_ukazky/

ZDE UKÁZKY - třeba jsem opravdu přehnaně náročný - ale podle mne 600d podával mnohem lepší výkony.

ŠKODA ŽE TO NEJDE NECHAT NA 100% RAW - TAM PŘI ZVĚTŠENÍ 1.1 JE TO OTŘESNÉ.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Přehnaně náročný určitě nejsi, netroufnu si od stolu tvrdit čím to je, ale každopádně ty fotky jsou na moderní drahou zrcadlovku přímo katastrofální, ta krajina s domem, to je jak z nejlacinějšího kompaktu (a to je to ISO 100). To jsou vyvolané RAWy nebo jpegy přímo z foťáku? A dělal jsi na nich nějaké úpravy? Odšum a podobně... To musí být nějaký konkrétní problém kusu, kdyby to byl standart tak se žádná 70D neprodá.

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Prezentovat fotky na rajce.idnes je s prominutím zvěrstvo. Ty fotky tam po uploadu prochází šílenou komprimací - viz krajina s domem, velikost 170 kB... Zkusmo jsem nahrál fotku s rozlišením 2000x1333px vel.1,11 MB a rajce z toho udělá paskvil o velikosti 399 kB.
    Doporučuji nahrát RAW např. na uloz.to, pro prezentaci fotek v JPG pak např. flickr.com...

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Sakini
    Registrace
    Jul 2012
    Fotografií
    56

Ty RAWy ke stáhnutí by byly nejlepší, na těch by si každý udělal opravdu vlastní obrázek.

Nováček
    Registrace
    Jan 2014

Citace Původně odesláno od Cejpatka Zobrazit příspěvek
    Prezentovat fotky na rajce.idnes je s prominutím zvěrstvo. Ty fotky tam po uploadu prochází šílenou komprimací - viz krajina s domem, velikost 170 kB... Zkusmo jsem nahrál fotku s rozlišením 2000x1333px vel.1,11 MB a rajce z toho udělá paskvil o velikosti 399 kB.
    Doporučuji nahrát RAW např. na uloz.to, pro prezentaci fotek v JPG pak např. flickr.com...

Sice to rače zkomprimuje ale taková je kvalita co se týče šumu a přesnosti AF - ÚPLNĚ TRAGICKÁ .
    Poslal jsem fotoaparát do Německého Canon servisu tak jsem zvědavý jak to dopadne

Nováček
    Registrace
    Jan 2014

[QUOTE=Piere;29710]Sice to rače zkomprimuje ale taková je kvalita co se týče šumu a přesnosti AF - ÚPLNĚ TRAGICKÁ .
    Poslal jsem fotoaparát do Německého Canon servisu tak jsem zvědavý jak to dopadne[/

Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Mně se zdají ty fotky ohledně přesnosti AF v pořádku. Pokud je tam něco máznutého (hýbající se pták, jedoucí letadlo na ploše), je to díky delšímu času expozice. Ohledně šumu (vč. dynamického rozsahu) , tak Canon oproti konkurenci (Nikon, Pentax, Sony) opravdu zaostává, ale nynější 70D na tom není dle mě hůře než starší 600D, 550D atd.

Nováček
    Registrace
    Mar 2014

Taky pochybuju nad smyslem testovacích fotek které jsou nafocené někdy v šeru (v několika případech viditelně špatně vyfocené díky dlouhému času-nastavení fotoaparátu) chybí celkové udaje o focení a použitému sklu. Mimochodem poslední fotka je viditelně ručne přesaturovaná a otřesná což vypovídá na nezvládnutí post-procesu fotografa. A hodit je na rajče to už je parodie úplná. Myslím že v tomhle případě nebude opravdu chyba v foťáku. Jinak dnes jsem novou 70D testoval se sklem 100-400 a jsem velmi spokojený.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Pavel Olivík
    Registrace
    Sep 2010
    Fotografií
    8

...pořád se řeší technická kvalita...myslím že Canon EOS 70D je dobrá mašinka...něco jsem už nafotil a nemám problém...asi bude problém někde jinde...vadný kus může být,ale taky si myslím,že bude problém jinde...taky je to o tom jak člověk fotí,jak to má nastavené a jestli nefotí třeba na automat...

...ale jak píšu,tak tomu moc nevěřím...

Nováček
    Registrace
    Jan 2014

Citace Původně odesláno od Pavel Olivík Zobrazit příspěvek
    ...pořád se řeší technická kvalita...myslím že Canon EOS 70D je dobrá mašinka...něco jsem už nafotil a nemám problém...asi bude problém někde jinde...vadný kus může být,ale taky si myslím,že bude problém jinde...taky je to o tom jak člověk fotí,jak to má nastavené a jestli nefotí třeba na automat...

...ale jak píšu,tak tomu moc nevěřím...
    Napíšu to asi tak.
    Předtím jsem fotil Canonem 600D .
    U 70D je velký problém s přesností autofokusu při horších světelných podmínakách - ve stejných podmínkách 600d ostřil na 80% správně - 70D cca 20%.
    Šum je v podstatě problém v tom, že samozřejmě ztrácí kresbu - ale to byl problém již 7D a zde to prostě hodně podcenili.

Foceno bylo skly 100-400 L - 70-200 L - Tamron 17-50 sp af vc - Prostě pokud srovnám výsledek s Canon 70 a 600 pořád je lepší 600 -
    Akční fotky - případ sám pro sebe . af nestíhá a pokud budete fotit například fotbal při umělém osvětlení - nemáte šanci - cilivost AF je od 2,8 takže pokud použijete delší sklo s F5,6 netrefí se AF skoro nikdy.

Jen doplním - požito více režimů - priorita clony - času - auto iso - komplet manuální nastavení - dokonce jsem si nastavil prioritu zaostření - vypnul jsem zcela odšumování - foceno do raw -

Úpravy byli v ADOBE PS 6 - S KTERÝM SE TEPRVE SEZNAMUJI A NĚKTERÉ FOTKY JSEM TAM PŘESUNUL NECHTĚNĚ NECHTĚL JSEM TO PŘEBÍRAT.

A opravdu - 70D podává výborný výkon při perfektním světle s objektivy se světelností pod 2,8 - ale k čemu to je pokud budu mít na sadu teleobjektivů se světelností 2,8 - nekoupím si takový fotoaparát - ale půjdu si pořídit profi.

Takže jsme zase u toho 26000 kč za tento fotoaparát jsou vyhozené peníze.
    Pokud někdo půjde kupovat Canon mimo FF - ŠEL BYCH DO 600D ZA MÁLO PENĚZ PERFEKTNÍ KVALITA A SPOLEHLIVOST.

Nováček
    Registrace
    Mar 2014

Zdravím,
    ja mám zase iný "problém" ohľadom ostrenia. Pred 3 dňami som si kúpil Canon EOS 70D. Doteraz som mal iba kompakt a ultrazoom, takže som v tom nováčik. A mám takýto dotaz: Keď sa prístroju nepodarí zaostriť, tak blokuje spúšť-môžem ju mačkať koľko chcem, ale snímok nespraví. Toto mi moje predchádzajúce kompakty nikdy nerobili. Či je to špecialita zrkadloviek? Jediný spôsob, ktorý som doteraz našiel ako ho prinútiť rešpektovať stlačenie spúšte aj bez zaostrenia je ten, keď na objektíve zapnem manuálne ostrenie. Existuje na to aj iný spôsob?
    Vopred vďaka za rady.

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Určitě je to možné nastavit a ovlivnit v nějakém menu ve foťáku. Aspoň u Nikonu to tak je, že si můžu nastavit blokaci spouště pokud nemá foťák na něco zaostřeno. U Nikonu je to volba priority AF-S nebo AF-C (spuštění nebo zaostřeno). Jinak já to mám na zaostřeno (fotí po zaostření) a není problém. 39 ostřících bodů Nikonu D7000 ostří přesně a rychle. To fakt má Canon EOS 70D problém zaostřit?

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. příslušenství do začátku ke Canonu 500D
    Od Draken v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-07-2014, 13:42
  2. Kompakty: Problém s ostřením: Fujifilm X-S1
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 25-04-2014, 17:14
  3. Koupe Canonu G15 v Cine?