Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Problém s ostřením u Canonu eos 70D

Milan Horáček (4)|19.10.2013 00:10
Před pár dny jsem zakoupil fotoaparát Canon eos 70D a použil jsem na něj EF-S 18-135 mm STM. A mám velký problém s tím, že pokud fotografuji např. postavu, za kterou je zeď, a ostřím na její hlavu (velikost hlavy v hledáčku je veliká zhruba jako ohraničení ostřícího bodu, který byl vždy použit jen jeden a to ten středový), rovina zaostření se nezaostří ani na hlavu, ani na zeď, ale někam doprostřed mezi oba objekty. Tohle se mi stává na cca polovině všech fotografií, které udělám, a samozřejmě mě to velice obtěžuje (před tímto tělem jsem měl Canon eos 650D a nikdy se nic podobného nestalo).
Neděje se tak pouze v případě, že je předmět v hledáčku mnohem větší, než ohraničení ostřícího bodu.
Byl jsem v prodejně Fotolab, kde jsem si zkoušel fotit s tímto tělem a stejným objektivem, jako mám já, a problém byl stejný.
Ve čtvrtek jsem si udělal výlet do Prahy do prodejny Foto Škoda a popsal jsem svůj problém prodavači, který mi po vyzkoušení sdělil, že problém s ostřením vidí taky. Nabídl mi tedy, že se půjdeme ještě zeptat jeho kolegy do technické místnosti, a i ten mi dal za pravdu. Doporučili mi fotoaparát rozhodně reklamovat, nebo ho ve 14 denní lhůtě vrátit.
Měl jsem pak možnost vyzkoušet 70D i v jejich prodejně s tím stejným objektivem a dělal totéž, jako ten můj.

Nemá s tím někdo z vás zkušenost? Chová se takhle ostření? Je potřeba novější firmware (v mém foťáku je verze 1.1.1 a verze objektivu 1.5.0), nebo mám tělo vrátit a koupit si jiné? Nikde na internetu jsem nenašel nic, kde by se tento problém řešil.
Zde ještě přikládám odkazy na fotky, abyste si to uměli lépe představit:
http://zanzarah.rajce.idnes.cz/Canon_eos_70D#IMG_9903.jpg
http://zanzarah.rajce.idnes.cz/Canon_eos_70D#IMG_9844.jpg

Díky všem za odpovědi.
Sakini (1174)|19.10.2013 11:37
Zkoušel jsi, jaký vliv na ten stav bude mít mikroadjustment? Podle toho bys měl poznat jestli to můžeš vyladit sám, nebo je to pro tebe neřešitelné a k reklamaci. Zkus si to vyladit, zní to jako FF/BF, a pokud by to nepomohlo jedině reklamovat. Tedy podle fotek to vypadá už hodně ujeté...
Milan Horáček (4)|19.10.2013 12:15
Mikronastavením FF/BF to není, když ostřím na jednolitou rovnou plochu, kde se nenacházejí předměty v rozdílných vzdálenostech, je zaostření v naprostém pořádku.
Tento problém nastane pouze v případě, když se v oblasti ostřícího bodu nacházejí předměty v různých vzdálenostech. Vypadá to, jako kdyby si foťák zaostřil jednu i druhou vzdálenost a následně mezi nimi vypočítal nějaký průměr vzdálenosti.
Měl jsem za to, že zrcadlovky vždycky ostří tak, že zaostří na předměty v jedné rovině zaostření. Např. když fotím v ZOO přes plot nějaké zvíře, tak mám ostré zvíře a rozmazaný plot, nebo při špatném zaostření rozmazané zvíře a ostrý plot (vždy je na fotce něco ostré). Je to opravdu tak?

U mé fotky, kterou jsem sem vkládal - ta s tím čárovým kódem, se nalézaly v bodě zaostření jak část čárového kódu, tak i část tabulky před ním. Po zvětšení fotky je vidět na čárkovaném papíře vespod, kde fotoaparát nastavil rovinu zaostření.
Sakini (1174)|19.10.2013 12:42
No, pokud je AF modul rozladěný, tak ve finále nemusí zaostřit nikam - rozbít se může všechno. Pokud ostříš středovým bodem, nemělo by to ostřit jinde, ale tohle vypadá jak kdyby tam byly v akci i další body (což by ale nemělo). Ve tvém případě bych neváhal s reklamací, pokud má stejný problém s několika dalšími objektivy, bude ten problém hlubší a trvalý. Nějaké jiné typy objektivů jsi zkoušel, třeba pevné nebo telata? A jak ten 18-135 funguje při liveview, stejný problém? Je tam sice taky fázové ostření, ale třeba bude poznat nějaký rozdíl.
Milan Horáček (4)|25.10.2013 15:29
Tento problém jsem zaznamenal i u jedné fotky při liveview.
Každopádně foťák jsem odvezl do AWH. Tam mi na mou otázku odpověděli, že zatím žádnou sériovou vadu hlášenou nemají, ale foťák mi na počkání odzkoušeli. Zhruba po 20 minutách testování se prodavač vrátil a řekl, že je foťák v nepořádku, že zaostří zhruba na jedné z deseti fotek správně. Doporučil mi proto, abych foťák vrátil ve 14 denní lhůtě, která mi ještě neuplynula, s tím, že si mám vzít foťák stejný, ale jiný kus, a pokud by se problémy projevovaly znovu, ať foťák přinesu i s objektivem a oni se pokusí zjistit příčinu tohoto chování.

Zvláští však ale je, že jsem si v jedné prodejně v Praze zkoušel tentýž foťák s tímtéž objektivem a zdálo se mi, že se projevuje stejný problém, jako u mého foťáku, což by mohlo naznačovat nějakou sériovou vadu určitých počtů kusů, které zrovna dorazily v jedné várce do ČR.
Rellik (1136)|25.10.2013 16:13
A nebo za to může objektiv. Ten jsi zkoušel jiný? Pokud teda nezkoušeli různé objektivy i při tom testování...
Sakini (1174)|25.10.2013 18:51
18-135 STM je taky dost novinka, a nemusí si z nějakého důvodu rozumět - uvidíš u toho dalšího co vezmeš náhradou, ale chce to ozkoušet i s jinými typy objetkivů, hlavně ty ne-STM. Taková obyč padesátka třeba by mohla leccos prozradit.
Pavel Olivík (160)|25.10.2013 20:32
...též by mě to zajímalo jestli šlo o vadný kus,jelikož o tomhle setu celkem uvažuji...když tak dej pak info...
Milan Horáček (4)|10.11.2013 11:26
První kus 70D, který jsem si koupil, jsem ve 14 denní lhůtě vrátil a vzal jsem si místo něj jiný kus. Ostření sice bylo o něco lepší, ale problém se projevoval taky. Vzal jsem tedy foťák, dal ho do servisu AWH, kde jsem jim popsal problém a oni, po tom, co si foťák odzkoušeli, mi dali za pravdu, že ostření není v pořádku. Řekli teda, že ostření kompletně překalibrují. Po pár dnech jsem si foťák ze servisu vyzvednul a zjistil jsem, že se ostření chová pořád stejně.
Divím se, že si toho problému nevšimlo víc lidí, kteří se 70D fotí, všude totiž čtu jen to, jak jsou s ním všichni spokojeni.

Takže jsem se rozhodl, že vrátím i druhý kus, který se mi dostal do ruky, a chvíli počkám buď na to, až se problém vyřeší, nebo koupím úplně jiný model.

Tělo jsem zkoušel s objektivy EF-S 17-85mm, EF 75-300mm a EF-S 18-135mm STM a u všech se ten problém projevoval. Vždycky jsem používal jenom jeden ostřící bod.

Pokud by ses o tomhle něco někde dozvěděl nebo dočetl, byl bych rád, kdybys mi dal vědět, dík.
Piere (7)|10.1.2014 15:06
[QUOTE=Pavel Olivík;27994]...též by mě to zajímalo jestli šlo o vadný kus,jelikož o tomhle setu celkem uvažuji...když tak dej pak info...[/QUOTE]


Mám jeden poznatek. Koupil jsem tento Camon 70D a problémy jsou následující v porovnání s Canon 600d.
Ostření v horších světelných podmínkách je trgické stejně jako kresba a šum.
Barvy se jeví jako vyšisované, dost přeexponované a to na všechny režimy měření.
Ostrost a kresba je za dobrého osvětlení výborná ovšem jakmile se zatáhne obloha nebo trošku přitmí je to konec s kresbou i s ostrostí.
Vyměnil jsem kus za jiný a stejný problém. Poté jsem jej poslal do AWH napsali mi že fotoaparát zkalibrovali a seřídili - ovšem výsledek je stejně zoufalý.
Takže jsem učinil poslední pokus a dnes odeslal fotoaparát na prodejci který se zavaázal vyměnit za nový.
Mám ovšem pocit že jde o vadu celé řady a tak pokud se to nezlepší rozhodně pošlu nazpět s vrácením peněz a pořídím jiný model i za cenu příplatku. Ovšem dilema je jaký 7D je už zastaralý
60D se mi nelíbí a 5d je drahý.
Podotýkám že jsem použil Tamron sp af 17-50/2,8 vc di - canon 70-200 L f4 usm a canon 100-400 4,5-5,6 L UUD is usm s ud členem (novější verze).
NEJLEPŠÍCH VÝSLEDKŮ DOSÁHL TAMRON - L SKLA NIC MOC.
Šum - kresba - autofokus - barevné podání jak JPG tak RAW vše oproti 600D zoufale nekvalitní.
Pavel Olivík (160)|11.1.2014 10:57
...jsem tu na skok...

...asi jste pánové sáhli na špatné kusy...70D mám krátkou chvíli,zatím jsem žádné negativní vlastnosti nezaregistroval...zatím jsem spokojený,ale určitě ho musím ještě dost otestovat...takže určitě se podělím o zkušenosti...
Piere (7)|18.1.2014 14:19
[QUOTE=Piere;28767]Mám jeden poznatek. Koupil jsem tento Camon 70D a problémy jsou následující v porovnání s Canon 600d.
Ostření v horších světelných podmínkách je trgické stejně jako kresba a šum.
Barvy se jeví jako vyšisované, dost přeexponované a to na všechny režimy měření.
Ostrost a kresba je za dobrého osvětlení výborná ovšem jakmile se zatáhne obloha nebo trošku přitmí je to konec s kresbou i s ostrostí.
Vyměnil jsem kus za jiný a stejný problém. Poté jsem jej poslal do AWH napsali mi že fotoaparát zkalibrovali a seřídili - ovšem výsledek je stejně zoufalý.
Takže jsem učinil poslední pokus a dnes odeslal fotoaparát na prodejci který se zavaázal vyměnit za nový.
Mám ovšem pocit že jde o vadu celé řady a tak pokud se to nezlepší rozhodně pošlu nazpět s vrácením peněz a pořídím jiný model i za cenu příplatku. Ovšem dilema je jaký 7D je už zastaralý
60D se mi nelíbí a 5d je drahý.
Podotýkám že jsem použil Tamron sp af 17-50/2,8 vc di - canon 70-200 L f4 usm a canon 100-400 4,5-5,6 L UUD is usm s ud členem (novější verze).
NEJLEPŠÍCH VÝSLEDKŮ DOSÁHL TAMRON - L SKLA NIC MOC.
Šum - kresba - autofokus - barevné podání jak JPG tak RAW vše oproti 600D zoufale nekvalitní.[/QUOTE]

Takže další zpráva o 70D .
Prodejce přijal reklamaci a potvrdil výměnu. Bohužel nalezli nějaké drobné otisknutí destičky pro stativ a tím pádem výměna není možná. Takže poputuje opět do AWH A BUDU SE MODLIT ABY TO OPRAVILI.
POKUD NE ASI JSEM VYHODIL 25000KČ OKNEM.
skalnik (1)|22.2.2014 17:27
Tak tento problém s ostřením mám také :-( Tři roky jsem fotil s Canonem 550D + objektiv set canon 18-135 a objektiv tamron 70-200 F/2,8. Hrozně jsem se nadchnul kvalitou a koupil Canon 70D ..... a přišlo velké zklamání. Kvalita fotek ani zdaleka neodpovídá starému Canonu, natož aby byla výrazně lepší a 80% fotek musím mazat, nyní mi přišel z reklamace a problém se zlepšil jen neznatelně. Takže budu muset udělat nové zkušební fotky a fotoaparát budu odesílat znovu. Kolikrát nevím zda je ta fotka špatně zaostřená nebo je to šum způsobený vysokým ISO ( a to fotím od 100 do 800 ) - v každém případě pro mne velké zklamání :-(
Cejpatka (220)|22.2.2014 22:33
A nějaké fotky v plném rozlišení by nebyly? Nedá mi to, ale nepoznat rozdíl mezi špatně zaostřenou fotkou a šumem při vyšší citlivosti ISO, tak to dle mě nebude chyba ve foťáku.
vladimir.dlesk (1)|28.2.2014 23:13
Zdravím, Canon 70D jsem si koupil loni na podzim a s téměř nejlepšími objektivy CANON co se dá 17-55 F2.8 USM, 70-200 F2.8 USM, předtím jsem dlouhé léta měl zrcadlovku Sony A1 10Mpix a čekal jsem popravdě bomby a dostavilo se obrovské zklamání :( Jen doplním, fotím přes 10 let, svatby a další různě věci a s foťákem fakt umím. S tímhle nejsem schopen vyfotit ostrou fotku, to je spíše výjimka, fotky šumí i jen při trochu vyšším ISO a celkově kvalita fotek je mizerná takový barevný rozmazaný šum, na doporučení megapixelu jsem provedl factory reset, ale stejné. Popravdě kvalita na A100 byla někdy lepší. Koukám a popravdě jsem rád, že nejsem sám, ale obávám se, že to nemá moc řešení jak vidím. Peníze mi již zřejmě nevrátí, při prodeji prodělám a ještě mi hrozí, že na mě někdo bude naštvaný... Marně doufám, že by to mohl řešit novější firmware, ale zatím není. Tak alespoň někomu to včas pomůže.
Cejpatka (220)|1.3.2014 01:19
Pánové stěžovatelé, a co ty fotky? Mám možnost fotit s Canonem EOS 550D, i shodou okolností Sony A100 a prostě nevěřím, že to fotí hůř než 70D. Dle mě je chyba buď mezi foťákem a zemí, a nebo tu někdo jen kalí vodu...
Cersey (1)|6.3.2014 18:58
Zdravím všechny :)

mám dotaz. Dostala jsem 70D a chtěla bych ho co nejlépe otestovat. Skla mám sigma 17-70mm f2,8-4,0 a canon L 100-400mm. Potřebovala bych poradit jak nejlépe na to. Napadlo mě ho dát na stativ a vypnout stabilizaci a zkoušet ten středový bod na různé vzdálenosti i předměty. Je ještě něco co bych měla u testu zohlednit?

děkuji s pozdravem Jana
Cejpatka (220)|6.3.2014 23:16
Ano určitě stativ, použít samospoušť nebo dálk.ovládání, předsklopení zrcátka. Určitě porovnat ostření při focení přes hledáček a stejnou fotku pak i přes liveview. Měl by se tak dát poznat příp. FF/BF ... Místo test. obrazce používám 3 stejné předměty (CD obal, PET láhev, knihy apod.) vedle sebe různě daleko a ostřit na střed.

[ATTACH=CONFIG]988[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]989[/ATTACH]
hledáček.JPG liveview.JPG
Piere (7)|13.3.2014 17:41
[QUOTE=Cejpatka;29457]Pánové stěžovatelé, a co ty fotky? Mám možnost fotit s Canonem EOS 550D, i shodou okolností Sony A100 a prostě nevěřím, že to fotí hůř než 70D. Dle mě je chyba buď mezi foťákem a zemí, a nebo tu někdo jen kalí vodu...[/QUOTE]


http://sejanus.rajce.idnes.cz/Canon_70_d_ukazky/


ZDE UKÁZKY - třeba jsem opravdu přehnaně náročný - ale podle mne 600d podával mnohem lepší výkony.

ŠKODA ŽE TO NEJDE NECHAT NA 100% RAW - TAM PŘI ZVĚTŠENÍ 1.1 JE TO OTŘESNÉ.
Sakini (1174)|13.3.2014 19:12
Přehnaně náročný určitě nejsi, netroufnu si od stolu tvrdit čím to je, ale každopádně ty fotky jsou na moderní drahou zrcadlovku přímo katastrofální, ta krajina s domem, to je jak z nejlacinějšího kompaktu (a to je to ISO 100). To jsou vyvolané RAWy nebo jpegy přímo z foťáku? A dělal jsi na nich nějaké úpravy? Odšum a podobně... To musí být nějaký konkrétní problém kusu, kdyby to byl standart tak se žádná 70D neprodá.
Cejpatka (220)|13.3.2014 23:12
Prezentovat fotky na rajce.idnes je s prominutím zvěrstvo. Ty fotky tam po uploadu prochází šílenou komprimací - viz krajina s domem, velikost 170 kB... Zkusmo jsem nahrál fotku s rozlišením 2000x1333px vel.1,11 MB a rajce z toho udělá paskvil o velikosti 399 kB.
Doporučuji nahrát RAW např. na uloz.to, pro prezentaci fotek v JPG pak např. flickr.com...
Sakini (1174)|14.3.2014 07:18
Ty RAWy ke stáhnutí by byly nejlepší, na těch by si každý udělal opravdu vlastní obrázek.
Piere (7)|14.3.2014 10:29
[QUOTE=Cejpatka;29708]Prezentovat fotky na rajce.idnes je s prominutím zvěrstvo. Ty fotky tam po uploadu prochází šílenou komprimací - viz krajina s domem, velikost 170 kB... Zkusmo jsem nahrál fotku s rozlišením 2000x1333px vel.1,11 MB a rajce z toho udělá paskvil o velikosti 399 kB.
Doporučuji nahrát RAW např. na uloz.to, pro prezentaci fotek v JPG pak např. flickr.com...[/QUOTE]


Sice to rače zkomprimuje ale taková je kvalita co se týče šumu a přesnosti AF - ÚPLNĚ TRAGICKÁ .
Poslal jsem fotoaparát do Německého Canon servisu tak jsem zvědavý jak to dopadne
Piere (7)|14.3.2014 10:46
[QUOTE=Piere;29710]Sice to rače zkomprimuje ale taková je kvalita co se týče šumu a přesnosti AF - ÚPLNĚ TRAGICKÁ .
Poslal jsem fotoaparát do Německého Canon servisu tak jsem zvědavý jak to dopadne[/
Cejpatka (220)|14.3.2014 16:37
Mně se zdají ty fotky ohledně přesnosti AF v pořádku. Pokud je tam něco máznutého (hýbající se pták, jedoucí letadlo na ploše), je to díky delšímu času expozice. Ohledně šumu (vč. dynamického rozsahu) , tak Canon oproti konkurenci (Nikon, Pentax, Sony) opravdu zaostává, ale nynější 70D na tom není dle mě hůře než starší 600D, 550D atd.
sierpe (1)|14.3.2014 23:50
Taky pochybuju nad smyslem testovacích fotek které jsou nafocené někdy v šeru (v několika případech viditelně špatně vyfocené díky dlouhému času-nastavení fotoaparátu) chybí celkové udaje o focení a použitému sklu. Mimochodem poslední fotka je viditelně ručne přesaturovaná a otřesná což vypovídá na nezvládnutí post-procesu fotografa. A hodit je na rajče to už je parodie úplná. Myslím že v tomhle případě nebude opravdu chyba v foťáku. Jinak dnes jsem novou 70D testoval se sklem 100-400 a jsem velmi spokojený.
Pavel Olivík (160)|15.3.2014 10:17
...pořád se řeší technická kvalita...myslím že Canon EOS 70D je dobrá mašinka...něco jsem už nafotil a nemám problém...asi bude problém někde jinde...vadný kus může být,ale taky si myslím,že bude problém jinde...taky je to o tom jak člověk fotí,jak to má nastavené a jestli nefotí třeba na automat...:)

...ale jak píšu,tak tomu moc nevěřím...
Piere (7)|16.3.2014 06:50
[QUOTE=Pavel Olivík;29716]...pořád se řeší technická kvalita...myslím že Canon EOS 70D je dobrá mašinka...něco jsem už nafotil a nemám problém...asi bude problém někde jinde...vadný kus může být,ale taky si myslím,že bude problém jinde...taky je to o tom jak člověk fotí,jak to má nastavené a jestli nefotí třeba na automat...:)

...ale jak píšu,tak tomu moc nevěřím...[/QUOTE]

Napíšu to asi tak.
Předtím jsem fotil Canonem 600D .
U 70D je velký problém s přesností autofokusu při horších světelných podmínakách - ve stejných podmínkách 600d ostřil na 80% správně - 70D cca 20%.
Šum je v podstatě problém v tom, že samozřejmě ztrácí kresbu - ale to byl problém již 7D a zde to prostě hodně podcenili.

Foceno bylo skly 100-400 L - 70-200 L - Tamron 17-50 sp af vc - Prostě pokud srovnám výsledek s Canon 70 a 600 pořád je lepší 600 -
Akční fotky - případ sám pro sebe . af nestíhá a pokud budete fotit například fotbal při umělém osvětlení - nemáte šanci - cilivost AF je od 2,8 takže pokud použijete delší sklo s F5,6 netrefí se AF skoro nikdy.

Jen doplním - požito více režimů - priorita clony - času - auto iso - komplet manuální nastavení - dokonce jsem si nastavil prioritu zaostření - vypnul jsem zcela odšumování - foceno do raw -

Úpravy byli v ADOBE PS 6 - S KTERÝM SE TEPRVE SEZNAMUJI A NĚKTERÉ FOTKY JSEM TAM PŘESUNUL NECHTĚNĚ NECHTĚL JSEM TO PŘEBÍRAT.

A opravdu - 70D podává výborný výkon při perfektním světle s objektivy se světelností pod 2,8 - ale k čemu to je pokud budu mít na sadu teleobjektivů se světelností 2,8 - nekoupím si takový fotoaparát - ale půjdu si pořídit profi.

Takže jsme zase u toho 26000 kč za tento fotoaparát jsou vyhozené peníze.
Pokud někdo půjde kupovat Canon mimo FF - ŠEL BYCH DO 600D ZA MÁLO PENĚZ PERFEKTNÍ KVALITA A SPOLEHLIVOST.
Železničiar (3)|24.3.2014 15:37
Zdravím,
ja mám zase iný "problém" ohľadom ostrenia. Pred 3 dňami som si kúpil Canon EOS 70D. Doteraz som mal iba kompakt a ultrazoom, takže som v tom nováčik. A mám takýto dotaz: Keď sa prístroju nepodarí zaostriť, tak blokuje spúšť-môžem ju mačkať koľko chcem, ale snímok nespraví. Toto mi moje predchádzajúce kompakty nikdy nerobili. Či je to špecialita zrkadloviek? Jediný spôsob, ktorý som doteraz našiel ako ho prinútiť rešpektovať stlačenie spúšte aj bez zaostrenia je ten, keď na objektíve zapnem manuálne ostrenie. Existuje na to aj iný spôsob?
Vopred vďaka za rady.
Dan7 (411)|24.3.2014 21:35
Určitě je to možné nastavit a ovlivnit v nějakém menu ve foťáku. Aspoň u Nikonu to tak je, že si můžu nastavit blokaci spouště pokud nemá foťák na něco zaostřeno. U Nikonu je to volba priority AF-S nebo AF-C (spuštění nebo zaostřeno). Jinak já to mám na zaostřeno (fotí po zaostření) a není problém. 39 ostřících bodů Nikonu D7000 ostří přesně a rychle. To fakt má Canon EOS 70D problém zaostřit?
Železničiar (3)|25.3.2014 11:50
Nuž zatiaľ som to tam nenašiel. "si můžu nastavit blokaci spouště pokud nemá foťák na něco zaostřeno" - presne o toto mi ide.
Problém zaostriť nemá, iba pri "úplnej" tme alebo keď je objektív príliš blízko k snímanému objektu, čo je normálne. Ale o to ani nejde.
Jednoducho chcem ho prinútiť aby to nezaostrenie ignoroval a keď stlačím spúšť, urobil snímok za každých okolností.
Dan7 (411)|25.3.2014 12:00
Chápu. Mám zkušenosti se Samsungy a Nikony a u obou se to dá přepnout v menu AF (autofocus), že fotí po zmáčknutí spouště. S Canonem bohužel zkušenosti nemám, ale mělo by to určitě jít. Většinou je to nastavené od výrobce tak, že je tam ta blokace a člověk si musí řadu věcí nastavit podle svého.
Cejpatka (220)|25.3.2014 14:45
Železničiar - u Canonu to jde samozřejmě taky, resp. jde to nastavit u kontinuálního ostření (AI SERVO). Viz návod v pdf, str. 369 - Menu - uživatelské funkce - C.Fn II-3 priorita 1. snímku Al servo. Jestli to jde také u jednorázového ostření (ONE SHOT) netuším.
Železničiar (3)|25.3.2014 15:41
Áno, už som to našiel, je to síce len pre Al servo, ale funguje to.
Ešte raz vďaka za rady.
Piere (7)|28.3.2014 12:31
Takže po opravě v Německu (oproti AWH) bylo upraveno skoro vše co šlo.
Autofokus - kalibrace vyvážení bílé, kalibrace citlkivosti čipu a prostě kompletní přenastavení.
Autofokus - stejně jako Canon 7D mírně nepřesný při opravdu špatných podmínkách - dá se řešit živým náhledem ten je přesný jako hodinky.
Vyvážení bílé je perfektní, kvalita fotografíí v plném 100% náhledu parádní a hlavně bez šumu.

Takže pokud jde o fotoaparát problém byl vyřešen - oprovdu mě překvapilo jak byl špatně nastaven - další poznatek je že v AWH to nebyli schopni opravit a v Německu ano - od tohoto okamžiku posílám vše do Canon servisu který je schopen zvládat opravy na jedničku a to jedině do NĚMECKÉHO




[QUOTE=Piere;29720]Napíšu to asi tak.
Předtím jsem fotil Canonem 600D .
U 70D je velký problém s přesností autofokusu při horších světelných podmínakách - ve stejných podmínkách 600d ostřil na 80% správně - 70D cca 20%.
Šum je v podstatě problém v tom, že samozřejmě ztrácí kresbu - ale to byl problém již 7D a zde to prostě hodně podcenili.

Foceno bylo skly 100-400 L - 70-200 L - Tamron 17-50 sp af vc - Prostě pokud srovnám výsledek s Canon 70 a 600 pořád je lepší 600 -
Akční fotky - případ sám pro sebe . af nestíhá a pokud budete fotit například fotbal při umělém osvětlení - nemáte šanci - cilivost AF je od 2,8 takže pokud použijete delší sklo s F5,6 netrefí se AF skoro nikdy.

Jen doplním - požito více režimů - priorita clony - času - auto iso - komplet manuální nastavení - dokonce jsem si nastavil prioritu zaostření - vypnul jsem zcela odšumování - foceno do raw -

Úpravy byli v ADOBE PS 6 - S KTERÝM SE TEPRVE SEZNAMUJI A NĚKTERÉ FOTKY JSEM TAM PŘESUNUL NECHTĚNĚ NECHTĚL JSEM TO PŘEBÍRAT.

A opravdu - 70D podává výborný výkon při perfektním světle s objektivy se světelností pod 2,8 - ale k čemu to je pokud budu mít na sadu teleobjektivů se světelností 2,8 - nekoupím si takový fotoaparát - ale půjdu si pořídit profi.

Takže jsme zase u toho 26000 kč za tento fotoaparát jsou vyhozené peníze.
Pokud někdo půjde kupovat Canon mimo FF - ŠEL BYCH DO 600D ZA MÁLO PENĚZ PERFEKTNÍ KVALITA A SPOLEHLIVOST.[/QUOTE]
pas!k (173)|26.5.2014 10:08
Zvazuji nakup a tyto informace me samozrejme znepokojuji .. nicmene neda mi se nezeptat .. nikde jsem tu nevidel aspon drobny popis nastaveni jak fotky vznikaji .. jaky mod ostreni .. zda je zapnuta redukce sumu a podobne .. pokladate tyto informace za bezpredmetne ? Kdyz se podivam na testy nejen u nas ale i v zahranici .. vysledky zdaleka nejsou tak tragicke jak se popisuje zde .. tak patram v cem by mohl byt problem ..
Dan7 (411)|26.5.2014 11:36
Ten foťák vypadá výborně, ale.... Díval jsem se na fotky uživatelů z Canonu EOS 70D na digimanii. Spíš se zeptat přímo jich. Pavel Olivík má fotky úplně bez problémů a nádherně ostré a čisté. U uživatele Sutomora se mně ta ostrost nějak ideální nezdá.
pas!k (173)|26.5.2014 12:29
[QUOTE=Piere;29720]Napíšu to asi tak.
Předtím jsem fotil Canonem 600D .
U 70D je velký problém s přesností autofokusu při horších světelných podmínakách - ve stejných podmínkách 600d ostřil na 80% správně - 70D cca 20%.
Šum je v podstatě problém v tom, že samozřejmě ztrácí kresbu - ale to byl problém již 7D a zde to prostě hodně podcenili.

Foceno bylo skly 100-400 L - 70-200 L - Tamron 17-50 sp af vc - Prostě pokud srovnám výsledek s Canon 70 a 600 pořád je lepší 600 -
Akční fotky - případ sám pro sebe . af nestíhá a pokud budete fotit například fotbal při umělém osvětlení - nemáte šanci - cilivost AF je od 2,8 takže pokud použijete delší sklo s F5,6 netrefí se AF skoro nikdy.

Jen doplním - požito více režimů - priorita clony - času - auto iso - komplet manuální nastavení - dokonce jsem si nastavil prioritu zaostření - vypnul jsem zcela odšumování - foceno do raw -

Úpravy byli v ADOBE PS 6 - S KTERÝM SE TEPRVE SEZNAMUJI A NĚKTERÉ FOTKY JSEM TAM PŘESUNUL NECHTĚNĚ NECHTĚL JSEM TO PŘEBÍRAT.

A opravdu - 70D podává výborný výkon při perfektním světle s objektivy se světelností pod 2,8 - ale k čemu to je pokud budu mít na sadu teleobjektivů se světelností 2,8 - nekoupím si takový fotoaparát - ale půjdu si pořídit profi.

Takže jsme zase u toho 26000 kč za tento fotoaparát jsou vyhozené peníze.
Pokud někdo půjde kupovat Canon mimo FF - ŠEL BYCH DO 600D ZA MÁLO PENĚZ PERFEKTNÍ KVALITA A SPOLEHLIVOST.[/QUOTE]

Muzete sem postnout neco na ukazku ? Fotim prevazne koncerty .. zajimal by me raw iso 1600. S tim ostrenim je jasny ze to jinak asi clovek neodkzousi snazil jsem se hledat maximum infa a dobre je to popsany zde http://www.andrewsgibson.com/blog/2013/07/understanding-eos-autofocus-the-eos-70d/ a zde http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-70d/12

v tom druhem clanku je perfektne udelane porovnani sumu schvalne si tam nastavte 600d a porovnejte .. me prijdou vysledky lepsi pritom hodne lidi pise opak cim to?
Dan7 (411)|26.5.2014 14:02
Na tom dpreview Canon 70D vypadá taky dobře. I s tím šumem, ale já to do takových podrobností u foťáků neřeším. Kdybych si teď v tomto segmentu vybíral DSLR tak sáhnu po Nikonu D7100 nebo tady tom Canonu 70D.
Rellik (1136)|26.5.2014 19:34
[QUOTE=pas!k;30983]zajimal by me raw iso 1600[/QUOTE] Tady je ukázka RAW šumu http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_70D/RAW_noise.shtml
pas!k (173)|27.5.2014 15:20


Zajimave video .. testujici focus na stredobod .. s porovnanim s ostrenim v live view .. tohle je zrejme to na co se hodne lidi odkazuje z ejim nefunguje a uprimne moc se jim nedivim .. otazka zda je to kus od kusu nebo vlastnost te 70d. V patek mam moznost si na jednom workshopu 70d vyzkouset tak udelam neco podobnyho s nekolika objektivy .. a uvidim co z toho vyleze.. a vypada to ze problem je pouze u clon pod 2,8 ..

Dalsi material zde: https://www.youtube.com/watch?v=XUUxpneyGsY
pas!k (173)|4.6.2014 06:48
https://www.youtube.com/watch?v=E9fqWcgtHWA&feature=youtu.be


U toho prvniho videa naleznete nejake moznosti jak nastavit ostreni ... to druhe je spis pro utrideni si nazoru .. jinak od dnesniho odpoledne budu mit moznost to vyzkouset na vlastni kuzi .. tak uvidim ..
lbato (3)|5.6.2014 15:50
Zdravím zaujala má táto debata a bol by som rád keby v dohľadnej dobre niekto napísal ďalšie svoje skúsenosti pretože práve Canon 70D mám dlhšiu dobu vyhliadnutý. Pre mna ako pre študenta je však priveľký risk zaplatiť niečo cez 1000 eur za telo s "chybným" ostrením. Bol by som veľmi rád pokiaľ by sa tu objavili ďalšie informácie ohľadom týchto problémov prípadne o úspešnosti ich riešenia. Prípadne pri akých objektívoch sa tento problém vyskytuje. Fotiť mám v pláne so setovým objektívom 18-135mm, 50mm 1.4 alebo 50mm 1.8 a 70-200mm f/4. Ďakujem za akúkoľvek prípadnú odpoveď veľmi by ste mi pomohli. Videl som desiatky videí kde sa zaoberali týmto problémom ale bezprostredná skúsenosť je predsa len viac. Ďakujem ešte raz.
pas!k (173)|9.6.2014 19:25
Mam ho necely tyden .. a ten problem jsem zatim nezaznamenal .. vcera jsem si hodil fotakna stativ a pokousel jsem se srovnat vsechny objektivy pres micro nastaveni. Co se nastaveni ostreni tyce .. skala je opravdu bohata .. ja jsem porovnaval hlavne rozdil mezi Liveview a stredobodem .. je pravda ze u 70-200 jsem to rtochu srovnal pomoci toho nastaveni protoze se mi zdalo ze je tam drobny bf. Telo si pamatuje kazdy vlozeny objektiv a kazde nastavceni je mozne ulozit pro konkretni objektiv.. Zatim jsem nemel moc cas na samotne foceni .. a porovnaval jsem to s se starsim telem 600d a ty fotky po serizeni mi prisly ostrejsi na 70d.. Pokud te zjaima neco dalsiho klidne se ptej ..
lbato (3)|10.6.2014 17:11
Ďakujem pekne za odpoveď. Rozhodol som sa teda pre kúpu a v dohľadnej dobe napíšem svoje postrehy a zistenia. Ďakujem pekne za patričnú reakciu! :)
bastlir (13)|18.6.2014 01:05
Když jsem si koupil zrcadlovku se "seťákama", také jsem měl problémy s ostrostí. Proto jsem to všechno dohromady zbalil, odnesl do servisu a tam mně v záruce spasovali objektivy k tělu.
lbato (3)|30.6.2014 17:31
Zdravím chcel by som sa len vrátiť k tejto konverzácií mojom vlastnou skúsenosťou. Vlastním Canon 70D po dobu zhruba 7 dní a nezaznamenal som žiadne problémy s ostrením na stredový bod. Fotoaparát je skvelý žiaden backfocus ani frontfocus, vyskúšané s objektívmi Canon 18-55 mm f/3,5-5,6, Canon Ef-s 18-135 3,5-5.6, Canon EF 24-70mm f/2.8L USM a Canon EF 50mm f/1.4 USM. V prípade žeby ste chceli zhliadnuť nejaké fotky tak klikajte sem http://fotky.sme.sk/fotograf/109083/lukas-bato
janl (8)|12.7.2014 11:51
Tak se také přidávám. 50 mm 1,8f si dělá, co chce. Ale pozor. V laboratorních podmínkách. :-) Když se ostří na oči. Tak je to v "podstatě" v pořádku. Divné, co? Teď co jsem zkoušel. Vždy jsem měl pocit, že už vím jak na něj. Ale pak najednou zase zkouším a mám jiné výsledky. Nakonec jsem přišel na toto. Živý nadhled je nejpřesnější. Ač jsem to ani netušil. Teď vím, jak i tak levný a jednoduchý objektiv jako je Canon 50mm1,8f ostří na 1,8f pěkně. Nikdy jsem to nedosáhl ani na starém těle. Takže se středním bodem už je to složitější. + - odchylka. Ale ten rozsah hloubky ostrosti je tu opravdu už malinký. Takže jsem laboroval a našel jsem pravý horní bod (ob jeden o středního) a ten ostří srovnatelně s živím nadhledem. Taky se někdy sekne při špatném světle, ale jde to. Je to zanedbatelné. A pak, když se tento objektiv zacloní na 3,2f tak nemám co dodat. Front či back, ale stejně nepomůže, protože se to chová nepředvídatelně. Takže doporučuji si najít jako u mě jiný ostřicí bod. Jestli máte někdo další zkušenost, tak pište.
Servis Canon mi napsal, že v podstatě podléhám panice. :-)
figinek (1)|27.7.2014 21:11
Dobrý den, mohl bych se zeptat na adresu servisu a kolik chtěli za seřízení? Brali nějak v potaz, že je fotoaparát v záruce?
(Můžete odpovědět na: [email]vf.hummer@seznam.cz[/email]).
Děkuji

[QUOTE=Piere;29877]Takže po opravě v Německu (oproti AWH) bylo upraveno skoro vše co šlo.
Autofokus - kalibrace vyvážení bílé, kalibrace citlkivosti čipu a prostě kompletní přenastavení.
Autofokus - stejně jako Canon 7D mírně nepřesný při opravdu špatných podmínkách - dá se řešit živým náhledem ten je přesný jako hodinky.
Vyvážení bílé je perfektní, kvalita fotografíí v plném 100% náhledu parádní a hlavně bez šumu.

Takže pokud jde o fotoaparát problém byl vyřešen - oprovdu mě překvapilo jak byl špatně nastaven - další poznatek je že v AWH to nebyli schopni opravit a v Německu ano - od tohoto okamžiku posílám vše do Canon servisu který je schopen zvládat opravy na jedničku a to jedině do NĚMECKÉHO[/QUOTE]
millano@seznam.cz (1)|30.7.2014 21:20
[QUOTE=figinek;32210]Dobrý den, mohl bych se zeptat na adresu servisu a kolik chtěli za seřízení? Brali nějak v potaz, že je fotoaparát v záruce?
(Můžete odpovědět na: [email]vf.hummer@seznam.cz[/email]).
Děkuji[/QUOTE]

Ja bych tuto informaci taky moc potreboval. Pokud nelze zverejnit, poslu email, dekuji. Mam nyni po nečekaně obdobné problemy s 50D. Do teď naprosta pohoda s ostrenim,5 let, nyní nejistota pri každém záběru.
Milan