Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 53

Téma: Problém s ostřením u Canonu eos 70D

Nováček
    Registrace
    Mar 2014

Nuž zatiaľ som to tam nenašiel. "si můžu nastavit blokaci spouště pokud nemá foťák na něco zaostřeno" - presne o toto mi ide.
    Problém zaostriť nemá, iba pri "úplnej" tme alebo keď je objektív príliš blízko k snímanému objektu, čo je normálne. Ale o to ani nejde.
    Jednoducho chcem ho prinútiť aby to nezaostrenie ignoroval a keď stlačím spúšť, urobil snímok za každých okolností.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel Digimanie Avatar uživatele Dan7
    Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Chápu. Mám zkušenosti se Samsungy a Nikony a u obou se to dá přepnout v menu AF (autofocus), že fotí po zmáčknutí spouště. S Canonem bohužel zkušenosti nemám, ale mělo by to určitě jít. Většinou je to nastavené od výrobce tak, že je tam ta blokace a člověk si musí řadu věcí nastavit podle svého.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Cejpatka
    Registrace
    Oct 2008
    Fotografií
    2

Železničiar - u Canonu to jde samozřejmě taky, resp. jde to nastavit u kontinuálního ostření (AI SERVO). Viz návod v pdf, str. 369 - Menu - uživatelské funkce - C.Fn II-3 priorita 1. snímku Al servo. Jestli to jde také u jednorázového ostření (ONE SHOT) netuším.

Nováček
    Registrace
    Mar 2014

Áno, už som to našiel, je to síce len pre Al servo, ale funguje to.
    Ešte raz vďaka za rady.

Nováček
    Registrace
    Jan 2014

Takže po opravě v Německu (oproti AWH) bylo upraveno skoro vše co šlo.
    Autofokus - kalibrace vyvážení bílé, kalibrace citlkivosti čipu a prostě kompletní přenastavení.
    Autofokus - stejně jako Canon 7D mírně nepřesný při opravdu špatných podmínkách - dá se řešit živým náhledem ten je přesný jako hodinky.
    Vyvážení bílé je perfektní, kvalita fotografíí v plném 100% náhledu parádní a hlavně bez šumu.

Takže pokud jde o fotoaparát problém byl vyřešen - oprovdu mě překvapilo jak byl špatně nastaven - další poznatek je že v AWH to nebyli schopni opravit a v Německu ano - od tohoto okamžiku posílám vše do Canon servisu který je schopen zvládat opravy na jedničku a to jedině do NĚMECKÉHO

Citace Původně odesláno od Piere Zobrazit příspěvek
    Napíšu to asi tak.
    Předtím jsem fotil Canonem 600D .
    U 70D je velký problém s přesností autofokusu při horších světelných podmínakách - ve stejných podmínkách 600d ostřil na 80% správně - 70D cca 20%.
    Šum je v podstatě problém v tom, že samozřejmě ztrácí kresbu - ale to byl problém již 7D a zde to prostě hodně podcenili.

Foceno bylo skly 100-400 L - 70-200 L - Tamron 17-50 sp af vc - Prostě pokud srovnám výsledek s Canon 70 a 600 pořád je lepší 600 -
    Akční fotky - případ sám pro sebe . af nestíhá a pokud budete fotit například fotbal při umělém osvětlení - nemáte šanci - cilivost AF je od 2,8 takže pokud použijete delší sklo s F5,6 netrefí se AF skoro nikdy.

Jen doplním - požito více režimů - priorita clony - času - auto iso - komplet manuální nastavení - dokonce jsem si nastavil prioritu zaostření - vypnul jsem zcela odšumování - foceno do raw -

Úpravy byli v ADOBE PS 6 - S KTERÝM SE TEPRVE SEZNAMUJI A NĚKTERÉ FOTKY JSEM TAM PŘESUNUL NECHTĚNĚ NECHTĚL JSEM TO PŘEBÍRAT.

A opravdu - 70D podává výborný výkon při perfektním světle s objektivy se světelností pod 2,8 - ale k čemu to je pokud budu mít na sadu teleobjektivů se světelností 2,8 - nekoupím si takový fotoaparát - ale půjdu si pořídit profi.

Takže jsme zase u toho 26000 kč za tento fotoaparát jsou vyhozené peníze.
    Pokud někdo půjde kupovat Canon mimo FF - ŠEL BYCH DO 600D ZA MÁLO PENĚZ PERFEKTNÍ KVALITA A SPOLEHLIVOST.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

Zvazuji nakup a tyto informace me samozrejme znepokojuji .. nicmene neda mi se nezeptat .. nikde jsem tu nevidel aspon drobny popis nastaveni jak fotky vznikaji .. jaky mod ostreni .. zda je zapnuta redukce sumu a podobne .. pokladate tyto informace za bezpredmetne ? Kdyz se podivam na testy nejen u nas ale i v zahranici .. vysledky zdaleka nejsou tak tragicke jak se popisuje zde .. tak patram v cem by mohl byt problem ..

Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Ten foťák vypadá výborně, ale.... Díval jsem se na fotky uživatelů z Canonu EOS 70D na digimanii. Spíš se zeptat přímo jich. Pavel Olivík má fotky úplně bez problémů a nádherně ostré a čisté. U uživatele Sutomora se mně ta ostrost nějak ideální nezdá.

Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

Citace Původně odesláno od Piere Zobrazit příspěvek
    Napíšu to asi tak.
    Předtím jsem fotil Canonem 600D .
    U 70D je velký problém s přesností autofokusu při horších světelných podmínakách - ve stejných podmínkách 600d ostřil na 80% správně - 70D cca 20%.
    Šum je v podstatě problém v tom, že samozřejmě ztrácí kresbu - ale to byl problém již 7D a zde to prostě hodně podcenili.

Foceno bylo skly 100-400 L - 70-200 L - Tamron 17-50 sp af vc - Prostě pokud srovnám výsledek s Canon 70 a 600 pořád je lepší 600 -
    Akční fotky - případ sám pro sebe . af nestíhá a pokud budete fotit například fotbal při umělém osvětlení - nemáte šanci - cilivost AF je od 2,8 takže pokud použijete delší sklo s F5,6 netrefí se AF skoro nikdy.

Jen doplním - požito více režimů - priorita clony - času - auto iso - komplet manuální nastavení - dokonce jsem si nastavil prioritu zaostření - vypnul jsem zcela odšumování - foceno do raw -

Úpravy byli v ADOBE PS 6 - S KTERÝM SE TEPRVE SEZNAMUJI A NĚKTERÉ FOTKY JSEM TAM PŘESUNUL NECHTĚNĚ NECHTĚL JSEM TO PŘEBÍRAT.

A opravdu - 70D podává výborný výkon při perfektním světle s objektivy se světelností pod 2,8 - ale k čemu to je pokud budu mít na sadu teleobjektivů se světelností 2,8 - nekoupím si takový fotoaparát - ale půjdu si pořídit profi.

Takže jsme zase u toho 26000 kč za tento fotoaparát jsou vyhozené peníze.
    Pokud někdo půjde kupovat Canon mimo FF - ŠEL BYCH DO 600D ZA MÁLO PENĚZ PERFEKTNÍ KVALITA A SPOLEHLIVOST.
    Muzete sem postnout neco na ukazku ? Fotim prevazne koncerty .. zajimal by me raw iso 1600. S tim ostrenim je jasny ze to jinak asi clovek neodkzousi snazil jsem se hledat maximum infa a dobre je to popsany zde http://www.andrewsgibson.com/blog/20...s-the-eos-70d/ a zde http://www.dpreview.com/reviews/canon-eos-70d/12

v tom druhem clanku je perfektne udelane porovnani sumu schvalne si tam nastavte 600d a porovnejte .. me prijdou vysledky lepsi pritom hodne lidi pise opak cim to?

Registrace
    Nov 2012
    Fotografií
    679

Na tom dpreview Canon 70D vypadá taky dobře. I s tím šumem, ale já to do takových podrobností u foťáků neřeším. Kdybych si teď v tomto segmentu vybíral DSLR tak sáhnu po Nikonu D7100 nebo tady tom Canonu 70D.

Starousedlík Digimanie Avatar uživatele Rellik
    Registrace
    Aug 2009
    Fotografií
    16

Citace Původně odesláno od pas!k Zobrazit příspěvek
    zajimal by me raw iso 1600
    Tady je ukázka RAW šumu http://www.cameralabs.com/reviews/Ca...AW_noise.shtml

Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

Zajimave video .. testujici focus na stredobod .. s porovnanim s ostrenim v live view .. tohle je zrejme to na co se hodne lidi odkazuje z ejim nefunguje a uprimne moc se jim nedivim .. otazka zda je to kus od kusu nebo vlastnost te 70d. V patek mam moznost si na jednom workshopu 70d vyzkouset tak udelam neco podobnyho s nekolika objektivy .. a uvidim co z toho vyleze.. a vypada to ze problem je pouze u clon pod 2,8 ..

Dalsi material zde: https://www.youtube.com/watch?v=XUUxpneyGsY

Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

https://www.youtube.com/watch?v=E9fq...ature=youtu.be

U toho prvniho videa naleznete nejake moznosti jak nastavit ostreni ... to druhe je spis pro utrideni si nazoru .. jinak od dnesniho odpoledne budu mit moznost to vyzkouset na vlastni kuzi .. tak uvidim ..

Nováček
    Registrace
    Jun 2014

Zdravím zaujala má táto debata a bol by som rád keby v dohľadnej dobre niekto napísal ďalšie svoje skúsenosti pretože práve Canon 70D mám dlhšiu dobu vyhliadnutý. Pre mna ako pre študenta je však priveľký risk zaplatiť niečo cez 1000 eur za telo s "chybným" ostrením. Bol by som veľmi rád pokiaľ by sa tu objavili ďalšie informácie ohľadom týchto problémov prípadne o úspešnosti ich riešenia. Prípadne pri akých objektívoch sa tento problém vyskytuje. Fotiť mám v pláne so setovým objektívom 18-135mm, 50mm 1.4 alebo 50mm 1.8 a 70-200mm f/4. Ďakujem za akúkoľvek prípadnú odpoveď veľmi by ste mi pomohli. Videl som desiatky videí kde sa zaoberali týmto problémom ale bezprostredná skúsenosť je predsa len viac. Ďakujem ešte raz.

Registrace
    Jul 2006
    Fotografií
    61

Citace Původně odesláno od lbato Zobrazit příspěvek
    Zdravím zaujala má táto debata a bol by som rád keby v dohľadnej dobre niekto napísal ďalšie svoje skúsenosti pretože práve Canon 70D mám dlhšiu dobu vyhliadnutý. Pre mna ako pre študenta je však priveľký risk zaplatiť niečo cez 1000 eur za telo s "chybným" ostrením. Bol by som veľmi rád pokiaľ by sa tu objavili ďalšie informácie ohľadom týchto problémov prípadne o úspešnosti ich riešenia. Prípadne pri akých objektívoch sa tento problém vyskytuje. Fotiť mám v pláne so setovým objektívom 18-135mm, 50mm 1.4 alebo 50mm 1.8 a 70-200mm f/4. Ďakujem za akúkoľvek prípadnú odpoveď veľmi by ste mi pomohli. Videl som desiatky videí kde sa zaoberali týmto problémom ale bezprostredná skúsenosť je predsa len viac. Ďakujem ešte raz.
    Mam ho necely tyden .. a ten problem jsem zatim nezaznamenal .. vcera jsem si hodil fotakna stativ a pokousel jsem se srovnat vsechny objektivy pres micro nastaveni. Co se nastaveni ostreni tyce .. skala je opravdu bohata .. ja jsem porovnaval hlavne rozdil mezi Liveview a stredobodem .. je pravda ze u 70-200 jsem to rtochu srovnal pomoci toho nastaveni protoze se mi zdalo ze je tam drobny bf. Telo si pamatuje kazdy vlozeny objektiv a kazde nastavceni je mozne ulozit pro konkretni objektiv.. Zatim jsem nemel moc cas na samotne foceni .. a porovnaval jsem to s se starsim telem 600d a ty fotky po serizeni mi prisly ostrejsi na 70d.. Pokud te zjaima neco dalsiho klidne se ptej ..

Nováček
    Registrace
    Jun 2014

Ďakujem pekne za odpoveď. Rozhodol som sa teda pre kúpu a v dohľadnej dobe napíšem svoje postrehy a zistenia. Ďakujem pekne za patričnú reakciu!

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. příslušenství do začátku ke Canonu 500D
    Od Draken v sekci Zrcadlovky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-07-2014, 12:42
  2. Kompakty: Problém s ostřením: Fujifilm X-S1
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 25-04-2014, 16:14
  3. Koupe Canonu G15 v Cine?